hidhet

shorti-liga-europa-1280x674.jpg
nev ila16:22 | 30/08/2019

Nuk pati përballje aq të forta në shortin e Ligës së Evropës, siç ndodhi në atë të Championsit një ditë më parë. Pas nxjerrjes së goglave në Nion të Zvicrës, u përcaktua ndarja e skuadrave në 12 grupe, ndërsa shumica e ekipeve me emër pritet ta kenë të lehtë për t’u kualifikuar.

Duelet më të fortë janë në grupin F, ku Arsenali i Londrës do të jetë së bashku me Frankfurtin e Gjermanisë, gjysmëfinalist të sezonit të kaluar. Po ashtu, në grupin J, janë vendosur Roma e Italisë dhe Borusia Gladbah e Gjermanisë.

Short i pranueshëm për ekipet e tjerë anglezë si Mançester Junajtid apo Uolves, si dhe për skuadrat spanjolle, Sevilja, Espanjol e Getafe.

Lacio Italian, ku luan portieri i kombëtares shqiptare Tomas Strakosha, u vendos në grupin E, së bashku me Sëlltikun e Skocisë, Renën e Francës dhe Kluzhin e Rumanisë./ABC News Albania 24/7

 

Screenshot_1-21.jpg
ad min10:30 | 10/08/2019

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur shorti për sezonin e ri futbollistik 2019-2020. Skuadrat që kanë probleme me financat dhe rrezikonin licencimin  Tirana, Vllaznia, Flamurtari dhe Luftëtari do të jenë pjesë e edicionit të ri të Superiores. Skuadra e Partizanit do ta nis mbrojtjen e titullit kampion në transfertën e Kukësit. Në javën e parë Tirana do të presë në shtëpi skuadrën e Luftëtarit, Skënderbeu sfidon Flamurtarin, Teuta përballet me Bylisin ndërkohe që Vllaznia pret në shtëpi Laçin. Derbi i kryeqytetit Tirana-Partizani do të zhvillohet në javën e gjashtë të Kategorisë Superiore./ABC News Albania 24/7

 

memoriali-1280x699.jpg
ad min13:50 | 23/07/2019

Është hedhur në erë me dinamit memoriali i Thimio Lolit në Kranë të Finiqit. Kjo është hera e disatë që sulmohet memoriali i nacionalistit grek, i cili akuzohet për disa masakra ndaj shqiptarëve.
Njoftimi i ngjarjes është nga banorët e zonës, të cilët kanë ndjerë shpërthimin,dhe kanë vënë në dijeni policinë.
Loli ka marrë pjesë në masakrat e shqiptarëve ndaj shqiptarëve në 1914, ka punuar për silogjet “Vorio Epirote”, udhëhoqi sulmet në Sarandë, Kurvelesh, Delvinë e me radhë në gjithë jugun.
Po ashtu ai akuzohet se masakroi çamët në 1944 krah Zervës, dhe pranë memorialit të tij vijnë çdo vit shumë ekstremistë për ta nderuar nën flamurin e të ashtuquajturit Vorio Epir./ABC News Albania 24/7

vlcsnap-error807-1280x720.jpg
ad min10:53 | 07/12/2017

Një makine ka rënë gjatë natës në lumin Mat. Për fat shoferi u hodh në kohë nga makina dhe shpëtoi. Ai i tha policisë se ishte mirë me shëndet dhe ndodhet në shtëpine e tij në Bulqizë. Ngjarja ndodhi në rrugën nacionale Burrel-Bulqizë.  Por policia u njoftua në sallën operative në mëngjes herët.  Shërbimet e Policisë ndodhen në vendin e ngjarjes për zbardhjen e poltë të saj, si dhe po punojnë për nxjerrjen e automjetit nga uji./abcnews.al

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono