halloween

halloween.jpg
ad min19:50 | 11/10/2019

Megatek, hipermarketi më i madh në Shqipëri dhe në Rajon sjell për herë të parë gamën më të madhe të produkteve Halloween. Janë me mijëra artikuj unikë të përzgjedhur nga koleksioni i industrisë amerikane të filmave Hollywood, më i madhi i llojit të vet.

Duket si një skenë filmi në Hollywood por është shumë më afër, në Megatek.

Janë vetëm disa nga mijëra artikuj unik që Hipermarketi më i madh në Shqipëri dhe në Rajon i sjell për herë të në vendin tonë.

Një gamë tërësisht e dedikuar për këtë festë të veçantë, secili nga artikujt është përzgjedhur nga koleksioni I industrisë Amerikane të filmave Hollywood, më i madhi i llojit të vet.

Një skenografi mahnitëse e ndërtuar në ambientet e Megatek që u jep mundësinë konsumatorëve të gjejnë gjithçka i duhet për të plotësuar ëndrrat e tyre dhe të fëmijëve, duke i shndërruar ambientet e shtëpisë apo biznesit në një skenë filmi Hollywood-ian.

Ky koleksion unik i shtohet gamës prej 62 mijë artikujve që Megatek ofron nën një çati me çmimet më të mira në treg. Surpriza nuk mbaron me kaq, sepse Megatek me rastin e hapjes së këtij sektori ka nisur fushatën e uljeve në çdo department.

Oferta të shumta për ata që duan të mobilojnë apo dekorojnë ambientet e tre. Ambazhure dhe lloje të ndryshme ndriçuesish me çmime nën kosto. Nuk mungojnë ofertat edhe në pajisjet hidrosanitare dhe parketet laminat dhe dru. Megatek nuk harron asnjëherë amvisat e kuzhinës të cilave I ka rezervuar ulje në shumë artikuj të domosdoshme për to.

Këto dhe shumë oferta të tjera nuk do të mungojnë në hipermaketin Megatek ku jo vetëm bëni blerje të zgjuara e të domosdoshme për shtëpitë e bizneset tuaja, por edhe realizoni një copëz ëndrre amerikane me dekorimin e ambienteve tuaj në ditën e shënjtorëve që në mbarë botën njihet si festa e Halloween./abcnews.al

HALLOEWEEN-ABC-M5-T2.mpg_snapshot_00.18-1280x720.jpg
ad min19:32 | 01/11/2018

Hallouin u festua mbrëmë në baret dhe lokalet e kryeqytetit. Të rinjtë u shfaqën me maska nga më të thjeshtat deri në ato më të çuditshmet. Ndodh shpesh që na duhet të vemë një maskë të padukshme. Por ka një ditë kur mund të mbajmë një të vërtetë. Në ditën e Halloween-it Tirana mbushet me plot syresh. Është një garë për maskën apo veshjen më të frikshme. Halloween besohet të jetë dita kur shpirtrat e atyre që kanë vdekur vitin e mëparshëm do të kthehen për të zënë vend në trupin e një të gjalli. Festimet nisin që në datën 29 tetor, me simbolin kryesor të festës së vjeshtës që janë kungujt e ndriçuar./abcnews.al

 

 

rita-ora-post-malone-pic.jpg
ad min09:40 | 28/10/2018

Edhe pak ditë na ndajnë nga festa e përvitshme e Halloweenit, tashmë me ndërkombëtarizim edhe në Shqipëri. Këto ditë të gjithë mendojnë për kostumin më të frikshëm dhe maskën më të mirë për të impresionuar njerëzit përreth. Por kurioziteti më i madh qëndron tek karakteret që njerëzit e famshëm do të paraqesin. Kjo për shkak se buxheti i tyre lejon që të sjellin tek publiku iluzione sa më të arrira të cilat i përshtaten kësaj feste. Ndërkohë, mbretëresha e këtij eventi mbetet modelja Heidi Klum, për shkak të kostumeve mahnitëse që ajo ka realizuar për vite me radhë.

Por këtë vit Heidi mund të mposhtet nga këngëtarja shqiptare Rita Ora. Për të Halloweni ka ardhur më herët duke e vendosur tashmë shumë lart standartin për të famshmit që duan të bëhën pjesë e ndryshimeve të tilla. Këngëtarja ka arritur që të realizojë një imitim fizik perfekt të reperit Post Malone. Detajet janë realizuar në perfeksion duke bërë që të mos vihet re asnjë ndryshim nga origjinali.

Ora debutoi më veshjen e saj në një koncert ku ndodhej për të performuar. Ajo u shpreh se fansat e saj nuk kishin arritur ta njihnin se kush ishte në të vërtetë. Por në Twitter ka patur reagime të shumta të cilët e aprovonin këtë vendim të Ritës si diçka origjinale dhe e realizuar siç duhet. Tashmë pritet reagimi i reperti Malone për këtë ide. Mbase ai do të maskohet si Rita? Na mbetet të presim deri më 31 tetor ku finalizohet dhe ky manifestim./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono