group stage

MEssi-1280x828.jpg
Veronik Istrefaj23:40 | 23/10/2019

Lionel Messi shënoi golin e parë të sfidës në fitoren 1-2 të Barcelonës kundër Slavia Prague. Yllit argjentinas iu deshën vetëm tre minuta lojë për të shënuar, një gol shumë të bukur.

Me këtë gol të shënuar, Messi jo vetëm që u bë futbollisti i vetëm që shënon në 15 sezone radhazi në Champions, por vazhdon të mbetet futbollisti më me shumë gola në fazën e grupeve të Champions.

Me golin ndaj Slavia Prague, “Pleshti” u ngjit në kuotën e 67 golave në fazën e grupeve, duke thelluar distancën me ndjekësin Cristiano Ronaldo.

Ylli portugez është në kuotën e 62 golave në vend të dytë, pasi dështoi të gjente rrjetën mbrëmjen e shkuar përballë Lokomotivës së Moskës./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono