graem murty

eros-grezda-e1578319279957.jpg
ad min11:48 | 12/09/2019

Eros Grezda është një nga futbollistët shqiptarë me potencialin më të madh. Jo më kot, Rangers e Steven Gerrard i pagoi një vit më parë 2 milionë Euro Osijek-ut për të marrë shërbimet e tij.

Mirëpo në sezonin e parë për skocezët, Grezda nuk pati shumë hapësira. Situata arriti deri aty saqë, ish-mesfushori i Liveprool nuk e grumbulloi këtë sezon me ekipin e parë, por e ka dërguar tek skuadra e rezervave.

Pikërisht në këtë ekip Grezda është duke gjetur formën e tij. Këtë e konfirmon edhe trajneri i të rinjve të Rangers, Graeme Murty.

Sipas tij, Grezda ka qenë një ndihmesë e jashtëzakonshme për skuadrën. Murty e ka përdorur shqiptarin në disa ndeshje këtë sezon. Sipas tij, Grezda ka një rol të jashtëzakonshëm edhe për rritjen e lojtarëve të rinj.

Kujtojmë që Eros Grezda nuk mori një ftesë nga Edy Reja për ndeshjet ndaj Islandës dhe Francës. Shkak është bërë mungesa e hapësirave që ka pasur tek ekipi i parë i Rangers./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono