gjalle

jackson.jpg
G. P.20:37 | 30/06/2019

Michael Jackson gjithmonë përbën lajme, jo vetëm falë muzikës së tij, po dhe për çdo gjë që ai bënte. Çdo ditë e më shumë dalin të dhëna për të, që habisin jo pak fansat. Së fundmi është gjetur një makineri të cilën Mbreti i Pop-it e kishte përdorur për të luftuar plakjen. DailyMail publikoi disa imazhe të këngëtarit, i shtrirë në aparaturën me oksigjen.

Një pajisje që kushton jo pak, por 100 mijë dollarë, para të cilat këngëtari i mori pas djegies që pësoi në kokë dhe fytyrë teksa po realizonte një reklamë. Kompania e dëmshpërbleu Jackson me 1.5 milionë euro dhe paratë e mbetura pasi bleu aparaturën, Mbreti i Pop-it ia dhuroi fondacionit të tij për të shpëtuar fëmijët që kishin pësuar djegie.

Makineria u gjet në një depo në jug të Kalifornisë. Michael vite më parë u shpreh se falë kësaj aparature do të jetonte 150 vite. Nuk dihet se çfarë ka shkuar keq gjatë trajtimit, pasi Jackson u nda nga jeta 10 vite më parë. Megjithatë kjo gjë ka nxitur edhe më shumë thashethemet se nëse Mbreti i Pop-it ka përdorur makinerinë, sot ai mund të jetë gjallë dhe vdekja e tij është false.

Klan Plus

foto-ilustruese.jpg
G. P.11:20 | 30/06/2018

Punëtori maroken kërcënohet nga punëdhënësi italian sepse kërkoi një ditë leje pasi nuk ndihej mirë. Ky i fundit i tha se tani që ka fituar Salvini mund dhe ta vriste.

“Të djeg të gjallë bastard islamik. Mund dhe të të vras tani që ka fituar Salvini”.

Këto janë kërcënimet dhe ofendimet ndaj një punëtori të ri nga Maroku, i punësuar në zonën e Trentos në Itali. Ai i kërkoi pronarit të tij një ditë pushimi pasi nuk ndihej mirë, por përgjigja ka qenë shokuese. Ka qenë vetë i riu që ka regjistruar bisedën me punëdhënësin e tij.

Një bisedë që i është dorëzuar si provë policisë. Por fjalët e përdorura janë dhe më të ashpra dhe më kërcënuese, ndërkohë që punëtori vetëm përsërit se nuk ndihej mirë.

Pas përfundimit të bisedës marokeni i ka kërkuar ndihmë policisë, e cila i ka sugjeruar që të japë dorëheqjen. Avokati i marokenit konfirmoi denoncimin, duke thënë se kjo ishte një histori absurde dhe në të njëjtën kohë shokuese./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono