georgina rodriguez

PRI_94620205.jpg
in a10:25 | 21/11/2019

Cristiano Ronaldo është një nga personazhet publikë  i cili përflitet shumë jo vëtëm për sukseset e tij në futboll ,bizneset e tij por edhe një fjalë e tij bëhet lajm, e sidomos nëse i  referohemi jetës së tij private .

Ditën e djeshme në media qarkulloi një lajm ku thuhej se futbollisti Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez u martuan në fshehtësi.

Sipas  revistës “Novella 2000”, ata kurorëzuan dashurinë e tyre në Marok në një ceremoni private me miq dhe të afërm.

Por mesa duket ky lajm nuk ka qenë i vërtetë dhe futbollisti i Juventusit i ka hedhur poshtë këto lajme.

Burime të afërta pranë tij kanë treguar se kur Cristiano i lexoi lajmet reagoi vetëm një dy fjalë: “Fake news”.

Pra, këto fjalë mbeten në kuadër të thashethemeve, megjithatë dasma është e sigurtë që do të ndodhë një ditë.

Pasi në një intervistë të dhënë së fundmi Ronaldo u shpreh se Georgina është dashuria e tij dhe dasmën do e mbajnë në një ditë kur ata të jenë shumë të sigurtë./abcnews.al

cr7.jpg
Klejdi Kaimi14:54 | 20/11/2019

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij, Georgina Rodriguez, janë zyrtarisht burrë dhe grua. Siç raporton ‘Novelle 2000’, çifti është martuar në Marok në një ceremoni sekrete.

Ceremonia ka ndodhur në fund të këtij gushti dhe gjithçka është mbajtur e fshehtë. Portugezi para martesës ka kërkuar një ndryshim në testament, duke mbledhur të gjithë avokatët e tij.

Në 29 gusht, CR7 ka përditësuar testamentin e tij duke e futur dhe gruan e tij aty. Deri në atë kohë testamenti i tij menaxhohej plotësisht nga nëna e tij, por 34-vjeçari vendosi të vendoste dhe emrin e Georginës në të. /abcnews.al

cr7.jpg
ad min22:27 | 05/10/2019

Dashurinë për Georgina Rodriguez e ka bërë publike kohë më parë, por sërish vazhdon të tregojë lidhjen e ngushtë që ka me të. Cristiano Ronaldo ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shfaqet sëbashku me bukuroshen Georgina dhe katër fëmijët e tyre.

Në foto, futbollisti 34-vjeçar mban në krahë vajzën 1-vjeçare, Alana Rodriguez, ndërsa janë edhe tre fëmijët e tjerë Eva Maria Dos Santos, Mateo Ronaldo dhe Cristiano Jr. Ky i fundit në foto shikon me kujdes vëllain e vogël.

Postimin Cristiano Ronaldo e shoqëronte me përshkrimin “Mënyra më e mirë për të nisur fundjavën”.  Georgina dhe Cristiano njihen që prej 2016-s. Kohët e fundit, Ronaldo rrëfeu në një intervistë për Piers Morgan se planifikon të martohet me bukuroshen spanjolle./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono