Gea Braha moderatore dhe tifoze e Tiranës

Gea-2.jpg
Veronik Istrefaj23:12 | 10/10/2019

Moderatorja e njohur, Gea Braha, është e ftuar në studiot e ABC News në emisionin “Pressing”, aty ku ka folur për kombëtaren e Shqipërisë. Në fjalën e saj, Braha tha:

SHQIPËRIA – “Shqipëria është një dashuri e madhe. E kemi treguar në sfidën kundër Islandës se jemi një skuadër që nuk duhet marrë lehtë”.

MBROJTJA – “Në mbrojtje kemi pak probleme dhe është e dukshme. Shpresoj të jenë korrigjuar këto probleme për nesër. Në sulm, kam më shumë shpresë”.

LOJTARI I PREFERUAR – “Nuk dua të them emra, më pëlqejnë të gjithë në aspektin e lojës (qesh). Më pëlqejnë sulmuesit, pasi ata bëjnë golin dhe na japin fitoren”.

LOJTARËT E RINJ – “Unë them që freskimi i bën mirë kombëtares. Manaj ishte lojtar vendimtar në ndeshjen e fundit, pasi shumë raste erdhën nga këmbët e tij. Të gjithë këto lojtarë që kanë qenë në hije, të kenë mundësinë të tregojnë veten e tyre.

TRAJNERËT – “Zjarr padiskutim ishte De Biasi, edhe unë si gjysma e shqiptarëve (qesh). Edhe Reja e ka nisur në rrugë të mbarë, por është ende fillimi”.

REZULTATI – “Unë uroj që të fitojë Shqipëria. Të qëndroj me këmbë në tokë, shpresoj te një rezultat 1-0 ose 2-1 në favor tonin. Kam shpresë te Cikalleshi, shpresoj të shënoj. Nëse luan Balaj, shpresoj të shënojë edhe ai. Pse nuk jam në Turqi? Zgjodha të vij tek emisioni yt (drejtuar Carcanit)./abcnews.al

pRESSING-1280x700.jpg
Sej rie12:10 | 07/05/2019

Në puntatën e radhës në emisionin Pressing u fol për kampionatin shqiptar të futbollit dhe zhvillime të tjera sportive, ku në panelin e të ftuarve ishin: drejtori sportiv i Partizanit Olsi Rama, Gea Braha moderatore dhe tifoze e Tiranës, Eno Skarço gazetar dhe Gentian Cici, arbitën ndërkombëtar basketbolli.

Gjatë emisionit sportiv “Pressing”, drejtori i përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama, foli rreth një prej lojtarëve më të mirë të skuadrës, Jasir Asanin. Ai tha se Asani ka një kontratë me “të kuqtë” dhe kushdo që kërkon shërbimet e lojtarit duhet të flasë së pari me Partizanin. Në këtë mënyrë ai i ktheu përgjigje spekulimeve për një largim të mundshëm të lojtarit.

Olsi Rama theksoi se nuk kemi të bëjmë me një rast të njëjtë si ai me Kaleb Ekuban. Kjo pasi ish-lojtari i Partizanit ishte në pronësi të Chiveo-s, ndërsa shqiptaro-maqedonasi është 100% në pronësi të kryeqytetasve.

“E kam thënë që mos besoni ato që lexoni në gazeta. Ky ishte një lajm që e lexova. E ceka pak dhe e thashë. Objektivi jonë si Partizan është që këta lojtarë që i marrim t’i rrisim profesionalisht dhe si njerëz dhe më pas t’i krijojmë mundësinë që të transferohen jashtë në kampionate më të mira. Nga kjo përfitojmë jo vetëm ne financiarisht. Asani është nën kontratë. Kushdo që do të ikë dhe kushdo që kërkon Asanin duhet të flasë me Partizanin. Nuk ka asnjë lloj rasti me Ekubanin. Asani është 100% lojtar i Partizanit. Asani ka treguar një rritje shumë të mirë këtë vit dhe që ka një interes shumë të madh mbi të”, tha Olsi Rama./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono