fiorlaba dizdari

MOTI-TABELAT-2-TETOR.mpg_snapshot_00.10-1280x720.jpg
ent ela08:22 | 02/10/2019

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të pakta në të gjithë territorin ku më të shpeshta paraqiten në zonat veriperëndimore. Por pasditja sjellë shtim të vransirave fillimisht në zonat bregdetare duke gjeneruar shira të izoluar dhe gjatë natës do të përfshijnë gradualisht të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen me 2°C në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 10°C deri në 30°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim mbi 5 ballë. /abcnews.al

MOTI-TABELA-11-QERSHOR.mpg_snapshot_00.09-1280x720.jpg
ent ela08:17 | 11/06/2019

Sipas MeteoAlb: Moti do të vijojë në ndikimin e kthjellimeve dhe temperaturave të larta gjatë paradites në të gjithë vendin. Por pas mesditës pritet shtim i vranësirave, KU më të dukshme vranësirat do të paraqiten në Ekstremin Verior dhe përgjatë kufirit Lindor duke rrezikuar rrebeshe afat- shkurtër shiu dhe breshëri në këto zona, ndërsa bregdeti dominohet nga kthjellimet.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por rënie me 2-3°C sjellë mesdita duke luhatur ekstremumet ditore nga 16°C mëngjesi deri në 34°C mesdita. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi Jugorduke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë. /abcnews.al

MOTI-TABELAT-5-6-MAJ-1280x720.jpg
ent ela09:13 | 05/05/2018

Sipas MeteoAlb: Moti vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme duke sjellë shira të izoluar në zonat Lindore gjatë pjesës së parë të ditës. Ndersa pasditja sjell shtim të shirave në gjithë territorin të cilat do të jenë shpesh-herë në formë rrebeshesh afatshkurtra. Orët e mbrëmjes dhe natës, lokalizojnë shirat kryesisht në zonat malore.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara gjatë mëngjesit POR një rënie të lehtë sjell mesdita megjithatë ruhet maksimumi prej 28°C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det do vijojë dallgëzimi deri 2 ballë. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono