finiq

ikmt.png
G. P.11:01 | 11/10/2018

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot një operacion në zonën turistike të “Syrit të Kaltër”, në Bashkinë Finiq.

Sipas IKMT është planifikuar prishja e 16 objekteve një dhe dy katëshe, me struktura druri, me funksione shërbimi.

ikmt1
ikmt2
ikmt3

IKMT thotë se objektet që do të prishen janë pa leje ndërtimi. Pronarët e tyre janë njoftuar para se të niste aksioni dhe kanë nisur të largojnë orenditë apo pajisjet brenda ndërtesave./abcnews.al

vlcsnap-error039-1-1280x720.jpg
us er10:28 | 21/12/2017

Një i moshuar është dhunuar nga një grabitës që i hyri në shtëpi.

Ngjarja ka ndodhur në Finiq të Delvines në orët e para të mëngjesit. Sipas dëshmisë së 72 vjeçarit Kosta Shapo, një person i maskuar i ka hyrë në shtëpi në 3 të mëngjesit.

Shapo jeton vetëm dhe është invalid me një këmbë. Grabitësi i ka bërë fillimisht presion dhe më pas e ka goditur në fytyrë e stomak.

Më pas ka arritur t’i marrë 15 mijë lekë të reja dhe është larguar.

Në vendngjarje shkoi policia dhe i dhunuari është dërguar në spitalin e Delvinës./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono