filter

vlcsnap-error330-1280x720.jpg
ad min11:53 | 16/11/2017

Hidhet shorti për vetigun në prokurorinë e Tiranës. Në sitë do të kalojnë prokuroret që garojne për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Pas shortit të hedhur pritet të kalojnë në filter dosjet e prokurores Antoneta Sevdari, e cila ka përfaqesuar akuzën në çështjen “CEZ” . Po ashtu në kontroll do të kalojne dhe dosjet e prokurorit Adriatik Cama, i cili ka përfaqësuar organin e akuzës në gjyq dhe procesin ndaj ish deputetit Mark Frroku.

Në filtër nga organet e vetingut do të kalojne dhe dosje të prokurorit Shpëtim Kurti, ish-zv drejtues i prokurorisë së Tiranës apo dhe prokurorit Dritan Rreshka./abcnews.al

vlcsnap-error724-1280x720.jpg
ad min11:35 | 13/11/2017

Komisioni i pavarur i kualifikimit hodhi shortin për përzgjedhjen e dosjeve të gjyqtarëve të Gjykatës së Krimeve të rënda. Kështu do të kalojnë në filter 10 dosjet e dy gjyqtarëve, Nertina Kosova dhe Dritan Hallunaj. Shorti është hedhur pranë gjykates së krimeve të rënda në prani të komisionereve të vettingut. Me short janë përzgjedhur më parë edhe dosjet për gjyqtaret e gjykatës kushtetuese,  gjykatës së lartë dhe në prokurorinë e përgjithshme. Dy gjyqtarët e krimeve të renda, Nertina Kosova dhe Dritan Hallunaj janë dhe kandidatë për në këshillin e lartë gjyqësor./abcnews.al

 

 

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono