ffk

zvezda-policija-830x0.jpg
Vladimir Prenga11:36 | 09/10/2019

Crvena Zvezda nuk do të lejohet të hyjë në Kosovë, edhe pse shorti i Kupës së Serbisë i ka rezervuar si kundërshtar ekipin e Trepçës, që garon në ligën e tretë në futbollin serb. FFK iu drejtua pak kohë më parë FIFA-s që të ndërhynte për këtë gjë, por përgjigja ishte negative dhe organi i qeverisë së futbollit botëror kërkoi që dardanët të tërhiqeshin.

Në Serbi tashmë raportojnë se forca policore janë angazhuar në pikën kufitare në Jarinë për të mos lejuar ekipin e Crvena Zvezda të hyjë në Kosovë dhe të luajë ndeshjen e kthimit të Kupës në Mitrovicë.

Nga ana e klubit të Trepçës është konfirmuar se ndeshja nuk do të zhvillohet, ndërkohë që akoma ekipi serb nuk ka mbërritur në kufi. Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë në orët në vazhdim. Telegraf.rs ka publikuar edhe foto nga pika kufitare, ku shikohen forcat e rendit që janë në pritje të ekipit serb. /abcnews.al

Forcat e rendit të Policisë së Kosovës. duke pritur Crvena Zvezda | Foto: telegraf.rs
fadil-vokrri.jpg
G. P.20:23 | 19/08/2019

E ndërsa tifozeria shqiptare ende nuk ka arritur në pritshmëritë për të mbushur stadiumin në sfidat e përfaqësueses kuqezi, në Kosovë, të gjithë biletat për ndeshjen zyrtare eliminatore të 7 Shtatorit Kosovë-Çeki shiten për 15 minuta.

Rezultati sjell publikun në stadium afër ekipit kombëtar. E ndërsa për kombëtaren shqiptare tifozeria shqiptare nuk është në nivelet e pritshme për të parë ekipin kombëtar në stadium, në Kosovë mjaftojnë 15 minuta për tu ezauruar komplet në rezervimin online kapaciteti i vendeve ulëse në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Për pak minuta janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen mes Kosovës dhe Çekisë në kualifikueset për Euro 2020 të datës 7 Shtator. Lajmin e ka konfirmuar edhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, që ka thënë se si rezultat i kërkesave të shumta ka pasur probleme me sistemin online të biletave. Ai ka bërë të ditur se për vetëm 15 minuta pas daljes së biletave në shitje, në platformën “tiks.app” janë bërë gati dy milionë klikime.

“Brenda 15 minutave, 1 milion e 800 mijë klikime janë bërë në sistem për të blerë bileta online. Ka pasur probleme me sistem, dhe kjo ka ardhur edhe si rezultat i kërkesave të shumta, por edhe për shkak të një problemi të një kablloje të internetit. Si do që të jetë, të gjitha biletat janë shitur brenda dy orëve. Kjo është diçka e jashtëzakonshme. Ky interesim i madh i popullit, po vjen si rezultat i lojërave të mira që po bëjnë djemtë në fushë dhe ne jemi krenarë me ta”, ka thënë Ademi për KTV-në.

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se interesimi ka qenë i jashtëzakonshëm për të siguruar bileta të ndeshjes Kosovë – Çeki. Një interesim i jashtëzakonshëm për ekipin kombëtar të Kosovës nga vetë kosovarët. Krejtësisht e kundërta ndodh me kombëtaren e Shqipërisë, që do ti duhet të kthejë besimin te tifozeria, më pas rezultatin dhe më tej akoma, praninë e tyre në stadium./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono