festa lokale

akullorja.jpg
ad min16:20 | 18/08/2019

Festat lokale po shihen si një mundësi për të tërhequr sa më shumë turistë. Në Durrës u zhvillua “Akullore si dikur”. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi i pranishëm në festë deklaroi mbështje për produktin vendas.

Turistë dhe pushues vendas shijuan akulloren që ndër vite njihet për shijen e saj unike. “Akullore si dikur” u zhvillua në sheshin “Liria” në Durrës. Në festën lokale i pranishëm ishte dhe ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi.

Praninë e madhe të qytetareve ministri e sheh si sukses të rikthimit të traditës.

Festat lokale po shihen si një alternativë për të rritur ofertën turistike prandaj ministri Klosi siguroi mbështetjen e Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit për t’i promovuar në të gjitha bashkitë e vendit./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono