familjare

FAMILJARET-E-ANXHELES-1280x720.jpg
G. P.17:00 | 13/06/2018

Në Baltëz të Fierit, familja Meçani pret e përcjell njerëz për vdekjen e vajzës së tyre, e cila u gjet e masakruar në rrugë në Itali. Ata kërkojnë ndihmë, që trupi i 20-vjeçares të vijë në Shqipëri, si dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Familjarët e Anxhela Meçanit nga Baltza e Fierit kërkojnë drejtësi për vajzën e tyre të vrarë barbarisht në Itali.

Babai i 20-vjeçares dhe gjyshi i saj i kërkojnë ndihmë shtetit për të sjellë trupin e vajzës në Shqipëri.

” Vajza të vijë Shqipëri, të vijë këtu, nuk duhet ta varrosnim atje”.

Lajmin e dhimbshëm ata e kanë marrë nga mediat. Kërkojnë të zbardhet ngjarja dhe autorët të marrin dënimin.

“Arsyeja, hedhja, a u hodh vetë a të tjerët, ajo ishte dërrmuar nga pjesët e brendshme të trupit, sipas mjekut”.

Shqiptarja ndërroi jetë në spital në Itali, ku sipas mjekëve, viktima kishte dëmtime në organet e brendshme, si pasojë e hedhjes në rrugë nga makina, por jo vetëm, pasi në trup kishte shenja goditje./abcnews.al

gjykata-e-kukesi.jpg
G. P.11:37 | 03/04/2018

Prej disa ditësh familjarët e të ndaluarve janë të shqetësuar për fatin e të afërmve të tyre. Para Gjykatës së Kukësit, ata kanë kërkuar që të zbardhet e vërteta pasi personat që janë të ndaluar në Tiranë nuk janë përfshirë në akte dhune gjatë protestës në Rrugën e Kombit.

“Shkëlqim Vata i arrestuar në orën 3 e 20 të natës si me qenë serb. Tash ne bëjmë thirrje të zgjohet Kukësi, të mos rrijë në gjumë se bashkarisht kemi dalë. Nuk kemi dalë të kapim kush ka qenë i pari në rresht se tash mund të isha dhe mbrapa mund të isha dhe para”.

“I bëj thirrje dhe njëherë të gjithë kuksianëve të bashkohen këtu para gjykatës dhe të nxjerrim vëllezërit tanë nga burgu”.

“Sot janë 23 vëllezër dhe baballarë tanë në burg, nesër do të jetë gjithë Kukësi në burg”.

“Mbaje mend! Do të bëj skandal. Jam t’u dal para televizorit. Në qoftë se djali im del i pafajshëm, të më japin me fakte me filmime që ka dhunuar forcat e rendit, ka djeg, ka shkatërruar, ai le të hyjë në burg. Në qoftë se nuk i ka bërë, ata duhet të më japin llogari se në orën 4 e 30 të mëngjesit më kanë terrorizuar familjen”./abcnews.al

vlcsnap-error169-1-1280x720.jpg
us er14:38 | 15/11/2017

Partia Demokratike denoncoi rritjen me 40 % të çmimit të ujit nga Bashkia e Tiranës si kosto e madhe për familjet e bizneset. PD akuzon se po përgatitet aferA korruptive e privatizimit. Akil Kraja deklaroi se ka një shpjegim pse Ujësjellësi, me gjithë abuzimet dhe keqmenaxhimin, rezulton me fitim: kompania thjesht nuk ka kryer asnjë investim./abcnews.al

 

 

 

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono