evros

evros.png
G. P.12:56 | 11/10/2018

Mediat greke, duke cituar policinë, kanë dhënë detaje të reja lidhur me vrasjen e trefishtë në lumin Evros që ndan shtetin helen me Turqinë. Mësohet se në afërsi të vendngjarjes është gjetur një thikë ushtarake, që mendohet se është përdorur për vrasjen e 3 grave.

Viktimat nuk janë idenfikuar ende, por “Protothema” shkruan se ato janë të moshës 15, 18 dhe 30 vjeç. Ato janë masakruar me thikë ushtarake, ndërsa ishin të lidhura. Ende nuk dihet kush mund të jetë autori apo motivet e krimit. Për këtë autoritetet vijojnë hetimet.

Nga autopsia paraprake, mjekët ligjorë pohuan se krimi është kryer nga vrasës profesionistë duke parë plagët e shkaktuara me thikë. Gjithashtu po hetohet edhe nëse ndaj grave është shkaktuar dhunë seksuale./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono