eskorta

bertina.jpg
G. P.18:47 | 04/05/2019

Bertina Mehmeti, ish-banorja e “Big Brother” ishte e ftuara e radhës në emisionin “Thumb”. Ajo jetoi për pak vite në Dubai, por u kthye në Shqipëri për arsye familjare.

Në përgjithësi njerëzit kanë idenë që vajzat që shkojnë e punojnë në një vend të zhvilluar, pretendojnë se punojnë aty si eskorta. Bertina tregoi përpara Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiut se është ndjerë e paragjykuar kur thoshte se punonte atje. Madje ajo tregoi se ishte ndjerë e tillë edhe nga miqtë e saj.

“Ajo ka qenë pjesa më e vështirë. Pasi u ktheva në Shqipëri, një personazh, një miku im shumë i afërt më bënte disa pyetje absurde. Nuk e di ishte shumë e rëndë ajo pjesë që të dëgjoje që ndërkohë që ti lodhesh, strapacohesh sepse kur kujtoj atë fillimin me të vërtetë, ka qenë shumë i lodhshëm me 12 orë punë. Një lodhje ekstreme”, është shprehur Bertina./abcnews.al

vlcsnap-error195-1-1280x720.jpg
us er18:11 | 30/11/2017

Gjykata e Korçës la në burg Spiro Naçin, 29 vjeçarin i cili u arrestua disa ditë më parë si i dyshuar për aksidentin ndaj eskortës së Ramës. Prokuroria ka kërkuar masën “arrest me burg” dhe po këtë masë la në fuqi edhe Gjykata e Shkallës së Parë. Në dëshminë e tij Naçi i ka kërkuar ndjesë gardës dhe ka thënë se aksidenti ishte padashje. Tre ditë më parë, në hyrje të Korçës u aksidentuan dy prej automjeteve, pjesë të eskortës së kryeministrit Edi Rama. Ato po shoqëronin kreun e qeverisë për në mbledhjen e përbashkët me qeverinë e Kosovës. Nga aksidenti mbetën të plagosur pesë persona, tre prej tyre gardistë./abcnews.al

vlcsnap-error723-1.jpg
us er15:52 | 27/11/2017

Një aksident ku u përfshinë edhe dy mjete, pjesë e eskortës së kryeministrit Edi Rama, ka ndodhur në Korçë. Nga përplasja e 4 mjeteve mbetën të plagosur tre gardistë, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia tej normave të lejuara dhe lagështira në rrugë.

Dy makina të Gardës së Republikës, pjesë e eskortës së kryeministrit Rama, që udhetonte drejt Korçs, janë aksidentuar.
Për pasojë, tre persona kanë mbetur të plagosur, por raportohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
Nga të dhënat e para rezulton se në aksident janë përfshirë 4 automjete, ku dy janë të eskortës së Kryeministrit, një mjet tip “Volksvagen” dhe një “Range Rover”.
Si pasojë e përplasjes u dëmtuan tre punonjës të Gardës, dy prej të cilëve po marrin mjekim në spitalin e Korçës, ndërsa një prej tyre, Ervin Musaj, u transportua me helikopter për mjekim më të specializuar në Spitalin e Traumës në Tiranë.
Sipas njoftimit të policisë, mjeti tip Woslwagen udhëtontë në krah të kundërt me eskortën.
Duke mos respektuar largësinë dhe për shkak të shpejtësisë e lagështisë në rrugë, ka goditur makinën tip “Range Rover” që udhëtonte para tij dhe uli shpejtësinë, e më pas makinën e 4-rt në radhë të eskortës, e cila doli nga rruga.
U dëmtua më lehtë edhe një mjeti tip Mitsubishi që ishte pjesë e eskortës. Policia njoftoi se vuri në pranga drejtuesin e mjetit tip Woslwagen, Spiro Naci.
Eskorta e kryeministrit Rama udhëtonte drejt Korçës, ku do të zhvillohej mbledhja e përbashkët e dy qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës./abcnews.al

 

 

 

Foto nga aksidenti:

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono