Enton Abilekaj

vlcsnap-error480-1280x720.jpg
G. P.10:39 | 10/02/2018

Në Byro Politike në ABC News u diskutua mbi strategjinë e zgjerimit të BE-së për vendet e Ballkanit Perëndimor.
Të ftuar: Grida Duma, deputet e PD; Klotilda Ferhati, deputete e PS; Enton Abilekaj, drejtor i Fax News dhe Alfred Lela, drejtor i Politiko.al.
Mes të ftuarve u diskutua mbi strategjinë e zgjerimit të BE-së dhe si pritet kjo të ndikojë në hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. /abcnews.al

vlcsnap-error528-3-1280x720.jpg
us er22:06 | 21/12/2017

Të ftuar në “Byro Politike” nga Juli Xhokaxhi Ulsi Manja kreu i Komisionit Parlamentar te Ligjeve; Enkelejd Alibeaj deputet i PD; Arjan Curri analist në gazetën Mapo; Enton Abilekaj drejtor i Fax News.
Diskutim mbi ndodhitë në seancën plenare në kuvend, të konsideruarën si më të dhunshmën, sipas mazhorancës dhe në reagim ndaj një puçi kushtetues sipas opozitës./abcnews.al

 

 

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono