elseid hysaj

Hysaj-1.jpg
Igli Nikolli17:50 | 12/12/2019

Napoli vendosi të shkarkojë Carlo Ancelottin dhe në pankinë është ulur Gennaro Gattuso. Ky vendim i klubit pritet të ketë pasoja edhe te disa lojtarë, mes tyre edhe Elseid Hysaj. Mbrojtësi shkodran humbi vendin e titullarit me ardhjen e trajnerit të njohur dhe largimi në janar ishte shumë afër.

Përsëri mund të ndodhë, por me Gattuson trajner mund të ndryshojnë planet dhe Hysaj mund të vazhdojë të qëndrojë te nënkampionët e Italisë. Menaxheri i tij, Mario Giuffredi ka folur hapur në radion zyrtare të Napolit rreth situatës së shkodranit.

Dje kam biseduar me presidentin dhe Giuntolin (drejtori sportiv) në lidhje me Hysajn. AKtivizimi i pakët gjatë këtij viti ishte diçka e papritur. E kuptoj Mario Rui, edhe Di Lorenzon, por Ancelotti mund të përfitonte nga shërbimet e Hysajt në shumë raste.

Shpresoj që Gattuso t’i japë më shumë hapësira dhe ta shtyjë të qëndrojë këtu. Nëse deri në janar do të shohim që aktivizimi i lojtarit do të jetë i njëjtë si tani, do të largohemi në janar. Nëse aktivizimi shtohet, lojtari do të qëndrojë deri në verë me qëllimin për të dhënë kontributin e tij.

Secili prej nesh ka strategjitë e veta. Në maj kisha mundësinë për të dërguar Di Lorenzon në skuadra të tjera. Kishim rënë dakord me Napolin për largimin e Hysajt, por vetëm pasi të gjendje zëvendësuesi i tij. Në atë moment arritëm akordin me Di Lorenzon.

Përpara operacionit telefonova Elseidin dhe i kërkova leje, ai më tha se ishte dakord me strategjinë time. Gjithsesi, në fund nuk u largua. Klubi nuk mund të vazhdojë ta mbajë kur lojtari nuk luan. Mos të harrojmë se Hysaj ka qenë mbrojtësi anësor më i mirë në Serie A për tre vite rresht“, përfundon agjenti i kapitenit të kombëtares shqiptare. /abcnews.al

Hysaj-1.jpg
Vladimir Prenga10:59 | 05/12/2019

Mario Giuffredi, menaxheri i Elseid Hysajt, është treguar i drejtpërdrejtë së fundmi, duke deklaruar se më mirë ta largojnë Hysajn, nëse nuk e kanë në planet e tyre dhe nuk u shërben. Italiani ka folur edhe për faktin që shkodrani luan sa në të djathtë, sa në të majtë.

“Nuk është diçka e bukur ta shohësh atë të luajë kudo, skuadra duket e ç’orientuar. Roli i tij  është në të djathtë të mbrojtjes dhe aty duhet të luajë.  Në të majtë thjesht është përshtatur”, thotë Giuffredi për “Radio Kiss Kiss Napoli”.

Në lidhje me të ardhmen: “Nuk kemi vendosur asgjë në lidhje me Hysajn. Gjithçka është në dorë të Napolit. Nëse më pas Ancelotti mendon të aktivizojë De Lorenzo në të majtë dhe Maksimovic në të djathtë, atëherë nuk ka kuptim që Hysaj të qëndrojë. Nëse nuk është në interesin e klubit, le ta lënë të shkojë”. /abcnews.al

ancelotti-hysaj.jpg
Vladimir Prenga08:37 | 30/11/2019

Elseid Hysaj as që ishte grumbulluar në ndeshjen kundër Liverpool në Champions League. Gjithsesi mbrojtësi i djathtë është pjesë e planeve të trajnerit Carlo Ancelotti. Tekniku italian po bën plane me të në ndeshjen e nesërme të kampionatit.

Hysaj, sikurse raporton Corriere dello Sport, pritet ta nisë nga fillimi në ndeshjen kundër Bologna. Mbetet të shihet nëse do të luajë në të djathtë apo në të majtë të mbrojtjes.

Në ndeshjet e fundit ka luajtur majtas dhe aty janë më të shumta mundësitë që të aktivizohet. Napoli, veç Hysajt, pritet të rikthejë nga minuta e parë edhe spanjollin Jose Callejon. Edhe ky i fundit mungoi ndaj Liverpool në Champions. /abcnews.al

Hysaj-Berisha.jpg
Vladimir Prenga10:20 | 21/11/2019

“Hysaj nuk kërkohet vetëm nga Roma, ka edhe klube jashtë Italisë që interesohen për të”. Mario Giuffredi, menaxheri i mbrojtësit shkodran, paralajmëroi se për lojtarin e krahut të djathtë ka disa oferta. Napoli nga ana tjetër kërkon të përfitojë 25 milionë euro nga shitja e tij. Deri më tani nuk shikohet një klub i gatshëm të paguajë.

Roma mund të ofrojë Alessandro Florenzin, ndërkohë që së fundmi është një tjetër klub që ofron nëj lojtar në këmbim të Hysajt. Nga Franca raportohet se Olympique Lyonnais është i interesuar për mbrojtësin e kombëtares shqiptare.

Rudi Garcia po tenton t’i prishë punë Romës, që më parë e ka drejtuar, duke tentuar Hysajn. Gjithashtu opsion për të është edhe Florenci, i cili te verdhekuqtë këtë sezon nuk po gjen hapësira dhe largimi në janar është opsioni më i mirë.

Olympique Lyonnais ka një plan për Hysajn, teksa ofron holandezin Kenny Tete. Mbrojtësi 24-vjeçar, i cili ka luajtur edhe për Ajax në të shkuarën, nuk po e bind teknikun Garcia dhe ky i fundit e kërkon zgjidhjen në Itali, duke hedhur sytë nga Hysaj dhe Florenzi. /abcnews.al

ancelotti-hysaj.jpg
Vladimir Prenga11:03 | 19/11/2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë një intervistë për Corriere dello Sport dhe pjesë të saj janë publikuar në sajte të ndryshme në vendin fqinj. Mes të tjerash ai ka folur edhe për Elseid Hysajn dhe Napolin.

“Hysaj meriton të luajë, nuk do të largohet nga Napoli në janar. Pastaj në fund të sezonit djali mund të largohet të luajë në një ekip tjetër. Di që kontrata i përfundon”, është shprehur Duka, sipas “calciomercato.it”.

Ai ka folur edhe për presidentin e Napolit, Aurelio De Laurentiis, si dhe për të ardhmen e trajnerit Carlo Ancelotti. Madje për këtë të fundit është shprehur se do të largohet nga klubi italian.  “Më kanë thënë se nuk është e lehtë të punosh me De Laurentis”, shprehet kreu i FSHF-së, që nuk ndalet me kaq.

“Do të jetë trajneri Ancelotti ai që do të largohet. Më vjen keq për të, pasi jam edhe tifoz i Milanit. Sa di unë, De Laurentiis është duke kërkuar një trajner të ri”, tregon Duka, i cili gjatë këtyre ditëve ka qenë shumë aktiv në media. /abcnews.al

Hysaj.png
Vladimir Prenga09:53 | 19/11/2019

Mario Giuffredi është nga ata që flet shumë. Mediat në Itali, kryesisht ato pranë Napolit, e pyesin shumë për të ardhmen e Elseid Hysajt. Shkodrani, i cili mungoi për disa kohë për shkak dëmtimi, provoi të luante titullar ndaj Genoa dhe dëshira është që të rimarrë formacionin në klubin italian.

Menaxheri i kapitenit të Shqipërisë, për “CalcioNapoli24 TV” ka deklaruar: “Më ka pëlqyer shumë ajo që Elsi tha në konferencën për shtyp me Shqipërisë, duke shprehur dëshirën për të zënë vendin e tij te Napoli. Nuk kanë qenë muaj të lehtë, pasi kemi menduar që ai duhet të largohet”.

Më tej ai shton: “E gjetëm veten në një situatë jo të lehtë, por e përballuam me inteligjencë të madhe. Veçanërisht lojtari, i cili dëshmoi mençurinë e tij. Pastaj erdhi edhe dëmtimi në ndeshjen me Torinon, që e bëri të rëndë situatën. Gjithsesi Elsi u rikuperua dhe luajti titullar kundër Genoa”.

“E ardhmja? Shohim një situatë të bukur me dy opsione, ose të largohet, ose të qëndrojë te Napoli, ku po luan mirë. Momentet jo të mira të shërbejnë për kuptuar gabimet. Roma? Hysaj ka oferta edhe nga jashtë Italisë”, ka deklaruar Giuffredi. /abcnews.al

Hysaj-Elsi.png
Igli Nikolli23:08 | 17/11/2019

Elseid Hysaj, mbrojtësi i kombëtares, foli pas ndeshjes me Francën në Supersport. Goli i shpejtë, sipas kapitenit të kuqezinjve, ndikoi shumë në takimin e sotëm. Lojtari i Napolit është i bindur që Shqipëria ka cilësi dhe mund të marrë rezultate të mira.

Po të rezistonim dhe pak, do bënim më mirë, si bëmë në pjesën e dytë. Ato dy raste të Francës ndikuan në humbjen e ekipit. Jemi një ekip i mirë dhe po rritemi. Treguam që jemi një ekip që mund të luftojmë me të gjithë.

Frikë nga Franca? Ata nuk na trembën, është kënaqësi të luash ndaj këtyre çunave me famë botërore“, theksoi shkodrani që aktivizohet me Napolin në Serie A. /abcnews.al

hYSAJ-2.png
Igli Nikolli16:15 | 16/11/2019

Elseid Hysaj ka dalë në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Francën. Kapiteni i kombëtares ishte përkrah Edi Rejës, trajnerit të skuadrës shqiptare. Mbrojtësi shkodran analizoi ndeshjen kundër Andorrës, foli për përballjen e nesërme me Francën dhe prezencën e Franceso Tottit, i cili do të jetë i pranishëm në “Air Albania Stadium”.

NDRYSHIMI – “Besoj që do hyjmë në fushë si në ndeshjet e kaluara, jo si kundër Andorrës. U futëm në nivel mental shumë poshtë, duhet të ishim më të egër dhe më të bindur. E kuptuam gabimin dhe kundër Francës do të hyjmë në fushë me mentalitet tjetër”.

FRANCA – “Sigurisht do të jetë një ndeshje më e vështirë sesa ajo e katër viteve më parë. Franca ka ekip të ri, ka kampionë si Mbappe, Griezmann, Coman. Kanë krijuar një grup më të mirë se në eliminatoret e Euro 2016, por edhe ne kemi ndryshuar pak lojën tonë. Aty luajtëm më shumë me zemër sesa me skema”.

TOTTI – “Thjeshtë më jep kënaqësi fakti që Totti dhe lojtarë të tjerë do jenë në stadium. Nder për ne që vijnë të shohin ndeshjen tonë. Roma? Dëshiroj të rikuperoj vendin tim te Napoli, më pas të shohim”.

OBJEKTIVI – “Nuk besoj se Franca do vijë të na falë pikë ose fitoren, prej stadiumit të ri. Profesionistët janë gjithmonë gati për trepikëshin. Duhet ta kuptojmë se jemi një skuadër të fortë. Dimë të luajmë, kemi një ekip të ri. Dikur vetëm kemi vrapuar. Duhet të kemi besim te vetja që jemi të fortë”.

EMOCIONET – “Ne me zemër luajmë prapë së prapë. Me ardhjen e Rejës kemi treguar lojën tonë, po na shkojnë gjërat mirë. Filmi? Më kujtoi disa gjëra që nuk i kam ndjerë brenda fushës. Rastet si me Serbinë, janë ngjarje që të bëjnë mishin kokrra kur i përjeton. Është bukur t’i përjetosh përsëri. Do jetë ndeshje e veçantë nesër. Ne e kemi pasur ëndërr të kemi një stadium të tillë. Do mundohemi ta respektojmë këtë stadium me një ndeshje të mirë, do Zoti me një fitore”.

KAPITENI – “Ndeshja me Andorrën ishte për t’u harruar. E diskutuam pas ndeshjes barazimin. Si kapiten ndjehem mirë, jam gati për të dhënë 120%. Çunat i shoh në sy dhe e kuptohet ndjenja që kanë dhe çfarë do të japin nesër. Nëse jemi të qetë, futemi me mentalitet të fortë dhe pa frikë se luajmë kundër kampionëve të botës, mund të bëjmë gjëra të mira. Të jemi të qetë dhe të bëjmë atë që dimë, do i kemi rastet tona”. /abcnews.al

Hysaj.jpg
Vladimir Prenga23:03 | 14/11/2019

Elseid Hysaj, pas ndeshjes me Andorrën, në Supersport u shpreh: “Duhet të ishim më të fortë me mentalitet. E morëm lehtë. Ta kemi mësim për herët e tjera, duhet përqendrim më i madh me skuadrat e vogla”.

“Me Francën do të jemi më të përqendruar. Të gjithë mezi e presin atë ndeshje. Duhet të jemi më të qetë, pasi kemi treguar vlera këto. Duhet të jemi më fortë në ndeshjen e radhës në mentalitet”, shtoi shkodrani.

“Goli i dytë? Kur je duke vrapuar, është e vështirë të kthehesh mbrapsht. Duhet të vijnë mesfushorët. E shënuan me fat, mesfushorët e radhën. E preku Ramadani dhe shkoi në portë pastaj në portë”, përfundoi Hysaj. /abcnews.al

Hysaj-1.jpg
Vladimir Prenga09:49 | 14/11/2019

Roma e do dhe madje ka arritur edhe një akord me menaxherin e tij. Elseid Hysaj pret zhvillimet e janarit në merkato, por verdhekuqtë nga ana tjetër nuk janë të gatshëm për t’i kënaqur kërkesat financiare Napolit. Presidenti Aurelio De Laurentis kërkon 25 milionë euro për kartonin e anësorit shkodran.

Së fundmi, sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport”, ka një mënyrë se si Roma mund të shkojë te Hysaj. Zgjidhja është Florenzi, i cili te skuadra kryeqytetase po ngroh stolin. Për të nuk mungojnë oferta, por mund të sakrifikohet për Hysajn. Shkëmbimi mes tyre është një opsion.

Tjetri është shitja e Florenzit, që do të dërgonte në arkat e Romës të ardhura të rëndësishme. Gjithsesi klubi italian nuk është i gatshëm t’i paguajë 25 milionë euro dhe ky mbetet ngërçi për t’u zgjidhur./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono