ekranit

eva-murati-1-1280x713.jpg
ad min10:45 | 09/06/2019

Eva Murati është një ndër vajzat më të komentuara në botën e showbizit shqiptar, padyshim pamja e saj e simpatike dhe mënyra e saj e komunikimit me median shpesh herë e kanë vendosur në qendër të vëmendjes.

E ftuar në “ Thumb” ajo u pyet nga Fatma dhe Aulona e mbi paragjykimin që vajzat e televizionit nuk janë dhe aq inteligjente, Eva është shprehur se paragjykimi ekziston gjithmonë për vajzat simpatike.

“Padyshim që ekziston dhe nuk mendoj që s’ka arsye pse të mos ekzistojë. Problemi është që paragjykimi ekziston gjithmonë për vajzat simpatike, jo vetëm për vajzat e televizionit, por çfarëdolloj profesioni që të kesh. Nëse je simpatike, je e barazvlefshme me… nuk dua ta them budallaqe, por jo dhe aq e zgjuar. Unë padyshim e them që janë vajza që e meritojnë këtë gjë, sepse gjithsecili del në televizion për arsyet e veta të caktuara. Dikush e do kohën televizive me patjetër, sepse nuk ja mbush Instagrami atë egon e vet, kështu që patjetër i drejtohet televizionit. Qoftë edhe jo në profilin e duhur, ndoshta nuk di të flasë fare për temën e caktuar, gjithsesi del vetëm për të bërë poza dhe për të sfiluar.  Secili mendoj unë e gjen vetë atë vendin e vet dhe gjërat ndahen në mënyrën e duhur”, tha Murati./abcnews.al

stela-1-1280x719.jpg
ad min17:40 | 11/05/2019

“Disa moderatore shqiptare kanë sukses sepse janë shumë të hapura”, kështu është shprehu Stela Kotri e emisionit në “Shtëpinë tonë” e ftuar në emisionin “Thumb”. Ndër të tjera ajo ka folur për marëdhenit me kolegët dhe vështirësitë e të qenit mama e dy çunave.

Fatma: Çfarë mendon ti për koleget e tua në ekran, ka nga ato që nuk e meritojnë famën ose projektin që kanë?

Stela: Mendoj që ka shumë të tilla. Diskutohet edhe në ambiente tona të punës që fati i ka bërë që të përjetojnë këtë ngritjen ën mënyrë të menjëhershme Ndonjëherë kam edhe unë inatet e mia për faktin që unë jam investuar që fëmijë në këtë profesion kam punuar shumë dhe ndoshta sot nuk jam aty ku do doja të isha. Ndërkohë të tjerave u është hapur dera dhe kanë lulëzuar në një moment dhe sot janë aty.

Aulona: Po hapen dyer…

Stela: Po çështje zgjedhjesh dhe kjo punë. Kështu që absolutisht mendoj që ka plot që janë aty ku ndoshta nuk e meritonin.

Fatma: Po pse ndodh kjo?

Stela: Nuk është çështja e aftësive, por janë “goca të hapura”./abcnews.al

Thumbi-dasara.jpg
nev ila18:48 | 13/04/2019

Dasara Karaiskaj, gazetare dhe moderatore e ekranit shqiptar, ka qenë e ftuara e tretë në emisionin “Thumb” pasditen e sotme. Në rrëfimin e saj ajo na tregon se në ekranet shqiptare ka shumë vajza të cilat nuk e meritojnë të jenë aty ku janë.

 

Më thoni një emër të një personazhi që i është dhënë më shumë se sa meriton?, e pyeti Aulona.

Ka shumë në fakt, në përgjithësi prototipi në Shqipëri, i femrave të ekranit është i atyre që ose janë të bukura ose janë të paafta. E kam marrë përgjigjen e kësaj që kur isha njëzetë e disa vjeç ku pashë që, shumë vajza bënin atë që unë nuk e bëja dot. Gjërat që nuk bëja dot unë nisin që nga morali por nuk mund të them emra”, mbylli bisedën e saj Dasara./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono