dy doganierë

morine-1280x712.jpg
Sej rie09:45 | 12/06/2019

Dy doganierë dhe një tregtar janë vënë në pranga në pikën kufitare të Morinës në Kukës, pasi akuzohen për kontrabande mallrash.

Arrestimi i tyre u bë pasi policia ndaloi një furgon mallrash në rrugën Morinë – Kukës, brenda të cilit u gjeten 267 pako lëndë plastike dhe materiale ndërtimi, pa dokumente shoqëruese.

Pas veprimeve hetimore rezultoi se tregtari  kishte hyrë nga Pika e Morinës, pa shlyer detyrimet doganore.

Përveç tregtarit, u ndaluan edhe dy doganierët, që ishin në detyrë, të cilët nuk kanë kryer veprimet për zhdoganimin e mallit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua mjeti së bashku me mallrat qe po hynin kontrabande./ABC News Albania 24/7 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono