durre

liridon.jpg
ad min13:30 | 18/10/2019

Gjykata e Apelit liron kreun e Kadastrës së Durrësit, Liridon Pula, të vënë nën masë arresti me burg me akuzën nga prokurori Arjan Ndoja për shpërdorim detyre. Gjyqtari i Apelit Valbon Çekrezi vendosi ta lirojë drejtorin e Kadastrës duke i hequr masën e “arrestit me burg” dhe duke vendosur ndaj tij “detyrim paraqitje”

Liridon Pula u arrestua pas akuzave të ngritura nga prokurori Arjan Ndoja për shpërdorim detyre. Vendimi i gjykatës së shkallës së parë Durrës dhënë pak javë më pare solli reagimin e politikës.

Në atë kohë zv/kryeministri Erion Braçe u shpreh për vendimin e mëparshëm se prokurori i çështjes Arjan Ndoja po i bën presion një zyrtari të shtetit dhe kujtoi se prokurorë dhe gjyqtarë të tillë që nuk kanë kaluar vettingun nuk duhet të ekzistojnë në institucionet shqiptare./ABC News Albania

vlcsnap-error288-1-1280x720.jpg
ad min13:52 | 10/11/2017

Ministri i Mjedisit Blendi Klosi, ka prezantuar  prefektin e ri të Qarkut  Durrës, Roland Nasto.Më herët në këtë post ishte Prefekti Emijano Jani, që mori këtë detyrë pak ditë para zgjedhjeve të 25 qershorit. Ministri Klosi tha se roli i ri i prefektit ka të bëjë me rolin e rëndësishëm të përballimin e emergjencave në fusha të ndryshme. Nasto, një ish kapiten i rangut të parë, ka mbajtur më parë një sërë detyrash, ndër këto edhe atë të shefit të Forcave Detare si dhe komandant i Distriktit Detar./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono