Dritan Dervishi

carcani-dritan-dervishi.jpg
Vladimir Prenga18:49 | 13/12/2019

Dritan Dervishi, ish-drejtori i përgjithshëm i Partizanit, ka folur për ABC News para derbit të kryeqytetit. “Partizani është shumë më lart se Tirana, derbi nuk ka më të fortë. Fiton kush jep shpirtin në fushë”, tha Dervishi fillimisht.

“Partizani është më lart nga kualitetet. Kanë stol të mirë. Janë superiore, shumë. Mungesat e Telushit dhe Brojës? Sot luajnë me 11, nuk do të luajnë me 9. Janë të mirë, por edhe Hyseno, Romero dhe Solomon që do të luajnë, janë lojtarë të mirë”.

“Që të fitosh derbin duhet të fitosh për derbin. Tirana është e fortë përpara, por prapa kanë dobësi. Për Tiranën do të ishte më mirë të fitonte Partizani me Bylisin. Me humbjen do jenë më agresivë. Parashikoj fitoren e Partizanit.”.

“Partizani është kampioni, Tirana vjet e mbylli i shtati apo i teti. Është më lart Partizani, Tirana është emër i madh, por nuk luajnë emrat në fushë”, tha Dervishi në lidhjen direkte me gazetarin Gerti Çarçani. /abcnews.al

pressing.jpg
ent ela10:00 | 04/12/2018

Në këtë puntatë të emisionit “Pressing” u diskutua mbi derbin e kryeqytetit, Partizani-Tirana, ku Rubin Hebaj i dha fitoren të kuqve pasi shënoi dopietë. Gjithashtu u diskutua edhe për shortin e Shqipërisë në eliminatoret për Europianin e 2020, ku kemi rënë në të njëjtin grup me Francën, Islandën, Turqinë, Moldavinë dhe Andorrën.

Të ftuar në studio ishin: Dritan Dervishi, menaxher te Verona; Ervin Baku, gazetar te Radio Tiranal; Edmond Gëzdari, specialist futbolli; Bashkim Tufa, gazetar sportiv; Elton Marini, agjent transferimesh në futboll dhe Eno Skarço, gazetar sportiv./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono