dorge

gjykatataaa.png
ad min16:17 | 22/10/2018

Gjykata e Tiranës caktoi të hënën masën e sigurisë “arrest në burg” për Altin Isarajin, vëllain e ish-zv/ministrit të Drejtësisë, Arben Isaraji, së fundmi drejtor i Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor.

Ai akuzohet për “mbajtje pa leje të armëve luftarake” dhe “prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”. I dyshuari Isaraj u arrestua të shtunën nga Policia e Tiranës, teksa iu gjetën me vete një armë dhe një sasi pre 0.6 gramë lëndë narkotike e dyshuar si kokainë.

Vendimi për të u dha nga gjyqtarja e Tiranës Rexhina Merlika, e cila pranoi kërkesën e prokurorisë për izolimin e Isarajit në qeli deri në përfundim të hetimeve./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono