dior

sfilata-magjike.jpg
ad min09:26 | 01/05/2019

Sfilata e fundit e markës Dior ka qenë padyshim magjike. Në qytetin Marakesh, u prezantua koleksioni më i ri i firmës së njohur. Nën muzikën afrikane midis zjarrit dhe në rrënojat e pallatit të vjetër “Badi”, të ftuarit e përzgjedhur u njohën me tendencat e reja.

Kthim në traditë dhe një miksim pëlhurash me ngjyra, ishte tematika e sfilatës së markës Dior, e prezantuar nga 89 modelet në skenën gjigante. Kultura na mëson të jetojmë sëbashku dhe na tregon se nuk jemi të vetëm në këtë botë, ishte mesazhi që krijuesit e saj kishin dashur të përcillnin.

Eventi u ndoq mbi 800 gazetarë e personalitete me ndikim, por dhe klientë besnikë të markës, ishin të pranishëm. Viti 2019 për Christian Dior duket se ka filluar me këmbë të mbarë pasi në tre mujorin e parë të vitit, shitjet kishin qenë të jashtëzakonshme.

Klan Plus


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono