Dhunë

tttt-1280x655.jpg
ent ela16:47 | 06/02/2019

Ministri Lleshaj përpara komisionit të medias deklaroi se policia  nuk ka shkelur në asnjë moment ligjin gjatë menaxhimit të protestës së studentëve, apo grevës së tyre. I pyetur në komision nga deputetët, Lleshanj një shpjegim e dha edhe për rastin e Kavajës.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i thirrur në Komisionin e Medias dhe Edukimit për të raportuar lidhur me ndërhyrjen e policisë në ambientet e universiteteve gjatë protestës dhe bojkotit të studentëve, theksoi mungesën e shkeljes së ligjit nga organet ligjzbatuese.

Opozita thekson se kërkesa nuk duhej zbatuar pasi është e jashtëligjshme. Ne mbledhjen që zgjati mbi 3 orë, llogari ministri dha edhe për vonesën e njoftimit të rastit kriminal në Kavajë, ku një e mitur është dhunuar nga 7 adoleshentë.

Në përfundim ministri u largua nga salla pa ndryshuar mendimin e askujt që ishin prezent nga opozita./abcnews.al

4b73812f2ce4438fa0dcdf85ac7bf427_18.jpg
ent ela18:20 | 20/01/2019

Akte dhune janë verifikuar të dielën në Athinë, ku dhjetëra mijëra qytetarë kanë protestuar kundër marrëveshjes së Prespës me Shkupin. Me flamujt bardheblu në duar, manifestuesit kanë ngritur parullën “Maqedonia është Greqi”.

Policia në Athinë ka qëlluar gaz lotësjellës për të shpërndarë protestuesit të mbledhur të dielën jashtë Parlamentit për të kundërshtuar marrëveshjen e emrit me Maqedoninë. Qendra e kryeqytetit helen u kthye në një det njerëzish, një pjesë e të cilëve mbërritën nga i gjithë vendi për të protestuar kundër marrëveshjes. Shumë qytetarë grekë besojnë se emri “Maqedoni” hap rrugë për pretendime territoriale ndaj vendit të tyre, konkretisht ndaj një rajoni të Greqisë që mban të njëjtin emër. Marrëveshja, e nënshkruar nga dy qeveritë, zhbllokon rrugën e anëtarësimit në BE dhe NATO të ish-republikës jugosllave. Ajo duhet të ratifikohet nga parlamenti grek, pas ratifikimit nga ai maqedonas. “Nuk mund ta kapërdijmë këtë marrëveshje. Nuk mund ta lëshojmë Maqedoninë, ajo është historia jonë”, deklaroi një protestuese 67 vjeçe që ngrinte flamurin bardheblu grek. “Maqedonia është greke”, tha një tjetër manifestues. Organizatorët e protestës thanë se ajo ishte më e madhja në dekada, më e madhe madje se protestat kundër masave anti-krizë. Çështja e emrit të fqinjit verior ngjall ndjenja të forta mes grekëve, që e konsiderojnë Maqedoninë, mbretërinë e lashtë të udhëhequr nga Aleksandri i Madh, pjesë integrale të territorit të tyre./abcnews.al

fakulteti-i-drjetesise.jpg
G. P.18:17 | 11/01/2019

Bojkot të mësimit dhe përplasje me forcat e rendit u shoqërua protesta e së premtes nga studentët e Fakultetit të Drejtësisë. Të hënën pritet të merret vendimi nga Këshillat Studentore nëse do të vijojë me bojkot apo do të rikthehen nëpër auditore.

Rrerth 200 studentë të Fakultetit të Drejtësisë u izoluan brenda ambienteve të këtij institucionit arsimor edhe në ditën e dytë të bojkotit.  E njëjta formë proteste, duke bllokuar dyert dhe korridoret me banka. Për disa orë punonjës së rendit dhe ato të policisë private ndërhynë për të shpërndarë studentët brenda fakultetit, por përpjekjet tyre rezultuan të kota.

Pati edhe tension. Studentë të Fakultetit të Shkencave të Natyrës hynë me forcë duke shkallmuar derën e jashtme, për t’iu bashkuar protestuesve të tjerë që qëndorjnë për gati dy ditë të ngujuar në sallën e nr. 202. Bojkoti do të vazhdojë deri në plotësimin e plotë të kërkesva.

“Do rrinë brenda fakultetit. Universiteti është i studentëve dhe ata do rrinë brenda fakultetit derisa të plotësohen 8 pikat, jo llafe”.

“Shumica e studentëve nuk marrin pjesë në mësi, kanë bojkotuar auditoret, kanë bojkotuar dekanët, kanë bojkotuar çdo gjë. Kjo do të vijojë deri në marrjen e një përgjigje përfundimtare për kërkesat që ne kemi dërguar”.

Kishte edhe nga ata studentë që kërkojnë të përshkallëzohet protesta.

“Janë izoluar të gjitha hyrje, dritaret deri në katin e tretë që në mëngjes. Nuk do lejojmë forcat e policisë që të hyjnë brenda pasi është e kundraligjshme. Ne jemi të gatshëm që të arrestohemi të gjithë dhe të gjithë sëbashku të shkojmë drejt komisariatit.”

“Hyrja e policisë bëhet me anë të kërkesës së titullarit të dekanit, pra titullarit të institucionit. Kanë përdorur dhe dhunë. Ka studentë të dhunuar, që kanë denoncuar”.

Në kohën kur situata ishte e agravuar, Dekani i Fakultetit të Drejtësisë, Artan Hoxha, gjatë një deklarimi për mediat pohoi se ambientet e brendshme të fakultetit janë uzurpuar nga studentë që nuk u përkasin fakulteteve tona.

“Sot unë jam shumë i shqetësuar, personalisht. Rektorati është shumë i shqetësuar si organ që në Fakultetin e Drejtësisë ambientet janë të bllokuara dhe në to nuk ka vetëm studentë të fakultetit tonë, por edhe persona që nuk kanë lidhje me Fakultetin e Drejtësisë”, tha ai.

Hoxha foli edhe për praninë e policisë në fakultet, ndërsa tha se kauza e studentëve është e drejtë.

“Nuk kam lejuar që të konfrontohet, jo e shtetit, por policia private që ka kontratë me Universitetin e Tiranës me studentët dhe kam marrë nga studentët sigurinë që ata do lironin ambinetet e katit të parë, do bënin të mundur që të ktheheshin shërbimet”, u shpreh ai.

E hëna e datës 14 Janar sipas studentëve do të jetë dita e vendimtare. Sipas tyre do të vendoset nga Këshillat Studentore nëse do të vijojë me bojkot apo do të rikthehen nëpër auditore./abcnews.al

1-26-933x445.jpg
G. P.21:16 | 25/12/2018

Pronari i një parkimi privat, Setki Shini denoncoi në emisionin investigativ “Stop” se në mes të këtij muaji është dhunuar fizikisht nga vëllezërit Xhevahir dhe Arbër Meshi, çka e provojnë me një video të regjistruar nga kamera e sigurisë së subjektit. Setkiu dhe e shoqja Pranvera rrëfyen se konflikti me vëllezërit Meshi vijon që prej vitit 2007, kur kanë hapur subjektin e licencuar.

“Ata dalin provokojnë burrin, e shajnë në të gjitha llojet e mënyrave, e kërcënojnë vazhdimisht që bëhen dhe në grup. Ka mbi 10 raste. Në të gjitha rastet kemi shkuar në polici dhe kemi bërë kallëzime”, u shpreh Pranvera.

Ajo tregoi se i kanë falur gjithmonë, për shkak të ndjesës së kërkuar, por këtë herë nuk do të tërhiqen nga denoncimi në polici, pasi Setkiu ka përfunduar në spital me hematoma e brinjë të thyer.

“Nuk i fal dot më se kanë arritur në atë fazë sa të ma kanë bëjnë burrin gjysmë njeriu. Ku mund të toleroj më shumë se kaq?”, tha e shqetësuar denoncuesja.

Vetë i dhunuari rrëfeu se në datën 11 Dhjetor, ora 17:40, iu afrua Xhevahir Meshi me pretendime të kota dhe më pas u afrua dhe i vëllai, Arbri dhe debati degradoi në përleshje fizike.

“Nuk ka patur asnjë ofendim, nga unë jo një herë. Pas debatit që bëmë, ata filluan të më godisnin fizikisht me grushta dhe tullë te balli, hunda dhe të dyja buzët i kam patur të çara”, tregoi Setkiu.

Menjeherë pas përplasjes bashkëshortja e tij telefonoi policinë, por Arbri Meshi e qëlloi sërish me tullë, duke e lënë të pavetëdijshëm në mes të rrugës. Nga trauma e shkaktuar Pranvera nuk mundi as t’i jepte ndihmën e parë bashkëshortit të saj. Fatmirësisht u gjend një kalimtare që ndërhyri dhe ndihmoi Setkiun.

Më pas shkuan në polici për t’i denoncuar për dhunën e përsëritur, ku komunikuan me oficerin e policisë gjyqësore, Fatjon Moni, i cili i siguroi se vëllezërit Meshi do të arrestoheshin. Por për habinë e bashkëshortëve Xhevahir dhe Arbër Meshi u ndaluan vetëm një natë dhe të nesërmen u lanë të lirë.

Sipas burimeve të sigurta të Pranverës, Besim Basha, një i afërmi i vëllezërve, si dhe ekspert i policisë bëri të mundur lirimin e tyre.

Setki Nishi rrëfeu se ka qenë i shtruar për katër ditë në Spitalin Ushtarak dhe se ende nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Ndaj kërkon të merret masë ligjore ndaj agresorëve nga Policia e Shtetit, prokuroria dhe gjykata, në mënyrë që të jetojnë të qetë.

“Unë çuditem me Policinë e Shtetit çfarë ka bërë. Pse nuk i izolon këta persona? Ata janë përveçse me burrin tim, që është e dhjeta herë që kemi patur këto përplasje fizike, por janë edhe me precedentë. E di shumë mirë policia, pa përmendur asnjë lloj detaji tjetër. Nuk e kuptoj? Kjo është policia që duam ne?”, u shpreh bashkëshortja e të dhunuarit.

I pyetur për rastin nga gazetarja e emisionit “Stop”, Fatjon Moni u shpreh se agresorët janë proceduar për “plagosje të lehtë në bashkëpunim” dhe materialet i kanë kaluar prokurorisë së rrethit.

Oficeri Fatjon Moni-Si kaluat? Mirë?

Gazetarja-Juve jeni OPGJ-ja e çështjes së dhunës më datë 11 Dhjetor, ora 17:40, ku shtetasi Setki Shini është gjuajtur me grushta nga Arbër dhe Xhevahir Meshi.

Oficeri Fatjon Moni-Po, po!

Gazetarja-Interesohemi se çfarë ëshët bërë me këtë çështje. Juve si OPGJ si keni vepruar? Sepse kam informacion që dy vëllezërit janë thërritur nga komisariati numër 2 dhe pastaj janë liruar.

Oficeri Fatjon Moni-Po! Janë proceduar për “plagosje të lehtë në bashkëpunim”.

Gazetarja-Plagosje e lehtë quhet dhuna që është ushtruar ndaj personit?

Oficeri Fatjon Moni-O zonjë, po deshe informacion, shko tek Prokuroria. S’të jap informacion në telefon!

Gazetarja-Zotëri, është e disata herë. Juve si komisariat i policisë kur do të merrni masa? Kur personi të humbë jetën?

Por OPGJ preferoi të ndërpresë telefonatën dhe të mos kthejë më asnjë përgjigje. Në këto kushte agresorët mund ta dhunojnë sërish denoncuesin, i cili tanimë nuk ka më asnjë siguri për jetën e tij./tvklan.al

rraja.jpg
G. P.17:00 | 20/12/2018

Gjykata e Krujës ka lënë të lirë Rexhep Rrahjën, djalin e deputetit të PS-së, Rrahman Rraja. Trupi gjykues i kryesuar nga gjyqtarja Engjellushe Tahiri vendosi që 24-vjeçari të kryejë vetëm një vit shërbim prove për akuzat që rëndonin ndaj tij. Prokuroria më herët kishte kërkuar një vit burg për të riun që akuzohet për dhunimin e Xhisiela Malokut.

Rexhep Rraja u arrestua në 30 Shtator pasi ish-oficeri i policisë, Emiljano Nuhu, denoncoi në media kërcënimet sipas tij nga disa eksponentë të PS-së për të mbyllur denoncimin e Xhisiela Malokut. Kjo e fundit vazhdon t’i qëndrojë variantit se nuk është dhunuar nga Rexhepi, por denoncimet për dhunën e ushtruar i kishte bërë në Korrik të këtij viti për shkak të xhelozisë./abcnews.al

9E1A8684-1280x853.jpg
G. P.17:28 | 15/12/2018

Për mbi 60 minuta, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga foltorja e Kuvendit Zgjedhor të forcës politike që drejton, theksoi misionin dhe qëllimin kryesor sipas tij të partisë që u krijua nga vlerat njerëzore dhe morale në kërkim të zhvillimit dhe integrimit. E pikërisht në funksion të këtij zhvillimi dhe integrimi, vendi ka sot më shumë se kurrë nevojë për një brez të ri politik, sipas Bashës.

“Duhet një elitë e re e vendit, e aftë për këtë aspiratë ndryshimi të shqiptarëve. Ndaj detyra morale dhe fitorja më e madhe për brezin e sotëm politik, është ndalja e së keqes që ka pllakosur vendin dhe përgatitja e kalimit të politikës në duart e një elite të re”, tha Basha.

Për kryedemokratin mbetet sfida më e madhe e kësaj partie, misioni për kthimin e besimit të shqiptarëve tek aftësia për t’u vetëqeverisur, dhe forca për të kontrolluar qeverinë.

“Hapi i parë drejt këtij qëllimi, detyra e parë për ne demokratët është që partia jonë, Partia Demokratike të jetë një parti e vërtetë demokratike, europiane”, u shpreh Basha.

Me këtë qëllim Partia Demokratike ka ndërmarrë ndryshimin e thellë të vetvetes duke theksuar edhe më dallimin me kundërshtarin politik, sipas Bashës.

“Partia jonë është e para parti në Shqipëri në të cilën të gjithë drejtuesit organizativë janë të zgjedhur në mënyrë të ndershme dhe të lirë me votën e anëtarëve. Është e vetmja parti ku anëtarët zgjedhin drejtuesit e tyre. Në muajt e ardhshëm, ne do të prezantojmë zgjedhjet primare brenda partisë. Në organizim dhe vendim-marrje, PD do të ketë standart lirinë, hapjen, mundësitë për të gjithë dhe konkurencën e lirë. Ne po ndërtojmë mekanizmin e vlerësimit paraprak për të gjithë ata që duan të konkurojnë për kandidatë për poste publike”, tha ai.

Dallimin me kreun e qeverisë e bën në nivel njerëzor e më pas politik, duke iu drejtuar kujtdo që pretendimet ndaj tij i çon në nivelin ku qëllimi justifikon mjetin.

“Hapja dhe konkurenca e lirë në PD janë parime të shenjta që ne i kemi vënë në themel të partisë sonë. Kjo hapje do të thotë që kushdo që dëshiron të jetë pjesë e PD-së dhe kushdo që do të kontribojë, ka vendin e vet brenda PD-së. Por kontribut nuk do të thotë të kesh post, dhe aq më pak një post të përjetshëm në PD apo në pushtet. Kontribut do të thotë të punosh dhe mbeshtetësh misionin dhe veprimtarinë e PD-së. Në qeverisje dhe në opozitë, kur je anëtar i thjeshtë apo drejtues i lartë. Të gjithë ata që sot duan të kontribuojnë në PD, nuk kanë nevojë të jenë dakord me çdo gjë që bën PD, dhe janë të mirëpritur njësoj që të jenë pjesë e saj. Për të gjithë ata unë kam vetëm një ftesë: ejani bëhuni pjesë nga afër, të gjitha dyert dhe të gjitha mendjet janë të hapura për ju”, u shpreh Basha.

Një mesazh për demokratët e pakënaqur.

“Unë e di se ka prej jush që kërkojnë që Partia Demorkatike të organizojë protesta për rrëzimin e qeverisë, qoftë edhe me dhunë. Partia Demokratike mbështet dhe nxit çdo lloj proteste për mbrojtjen e të drejtave, lirive të njerëzve dhe për mbajtjen e qeverisë përgjegjëse. Por PD nuk do të vijë kurrë në pushtet mbi kufoma. PD nuk do të vijë kurrë në pushtet me mjet tjetër përveçse me zgjedhje. Demokratët nuk e duan pushtetin duke shkaktuar drama dhe kosto shoqërore, duke nxitur përçarjen e përplasje mes shqiptarësh. Jeta dhe mirëqenia e çdo shqiptari është më e shtrenjtë se çdo karrike e tepsi”, tha ai.

Kurajo është të punosh çdo ditë, thekson Basha, të kërkosh llogari e drejtësi çdo ditë, të denoncosh çdo ditë të keqen, të demashkosh hajdutërinë çdo ditë dhe është kjo sipas tij mënyra për të larguar kreun e qeverisë, dhe ofrimin e një alternative të shëndoshe opozitare, përgjegjësi kjo e partisë demokratike ndaj shqiptarëve, thekson kreu i demokratëve./abcnews.al

meneri.jpg
G. P.13:53 | 12/12/2018

Futbolli shqiptar kërcënohet nga dhuna nëpër stadiume. Gazetari Fatmir Mëneri reagon pas ngjarjeve të fundit, duke theksuar se vetë gjendja në vendin tonë e rrit rrezikun.

Mund të themi se zjarrit po i hidhet benzinë. Futbolli shqiptar nuk ka qenë kurrë jetim për dhunën, por kjo mund të shtohet e të dalë jashtë kontrollit. Pas asaj që ndodhi në javën e parë të Superligës, dhe asaj që ngjau në Kategorinë e Dytë në Delvinë dhe Peqin, është gazetari Fatmir Mëneri që jep alarmin.

“Sinjali që u dha në Skënderbeu-Partizani që në fillim të sezonit duhej marrë më në konsideratë. Në këtë periudhë ne kemi përfituar jo se nuk kemi patur ngjarje, por prani tifozëve në stadiume. Them që dy janë faktorët që ndikojnë që këto të ngrejnë krye në këto momente. E para është situata që kalon tërë vendi. Ka një ngarkesë psikologjike. E dyta është psikologjike. Njerëzit e dinë që nuk ka polici në stadium dhe kjo sikur i jep dorë më të lirë dhunës”, tha ai.

Edhe me policinë në stadiume ka ndodhur dhunë, siç u ndodhi tifozëve të Tiranës në Shkodër disa vjet më parë.

“Kur ndodh në qytete të mëdha kur ka një llojn heterogjiteti përveç asaj që ndodh në fushat e qyteteve të vogla ku janë njësh policia me tifozët”, u shpreh Mëneri.

Përveç frikës nga dhuna, kemi edhe frikën tjetër, atë të mungesës së tifozëve, për më tepër që vazhdojnë dënimet kolektive.

“Kjo është gati “Guinnes” më vete për shqipëri. Ndoshat mungesa e infrastrukturës, e mjeteve alternative çon këtu, por ne sikur e gërryejmë vetë veten. Kur dëgjon në Angli që dënohen tifozë të veçantë kurse këtu vazhdojmë të merremi me turmën”, tha specialisti futbollit.

Mungesa e tifozëve ngre pikëpyetje të mëdha për mënyrën e financimit të skuadrave, për ndershmërinë e kampionatit.

“Vazhdojmë ta fshehim duke bërë strucin në një vend që nuk ka asgjë. Them që duhet filluar një operacion i përgjithshëm dhe me rrezikun e kthimit në amataro që të dalim nga këta vargonjtë”, tha ai./abcnews.al

mikrofoni.jpg
G. P.23:40 | 06/12/2018

Manifestimet e së enjtes në Greqi për të përkujtuar adoleshentin e vrarë me plumb në kokë nga policia nuk vonuan të degradonin në dhunë. Ndërsa disa grupe të rinjsh kishin zgjedhur protestën paqësore, të tjerë hodhën gurë dhe bomba molotov ndaj policisë.

Disa qindra të rinj grekë marshuan të enjten në qendër të Athinës, në përkujtim të 10-vjetorit të vrasjes së adoleshentit Aleksis Grigoropulos nga policia. Protestuesit klithën njëzëri parulla të tipit “Mos e prekni rininë” dhe “Jo fashizmit në shkolla”.

Por ajo që nisi si një protestë përkujtimore degradoi gjatë orëve të vona të pasdites, kur grupe të rinjsh të maskuar u shkëputën nga turma dhe gjuajtën me gurë, bomba molotov dhe lëndë kimike ndaj policisë.

Shumë shpejt dhuna u përhap në rrugët kryesore të kryeqytetit helen, duke detyruar policinë të përdorë gaz lotësjellës për të shpërndarë agresorët. Autoritetet kishin angazhuar mbi 2 mijë oficerë për të ruajtur rendin, disa prej të cilëve ishin të pajisur me uniformat anti-protestë. Gjithashtu, një helikopter mbikëqyrte nga ajri situatën në sheshin Sintagma, ndërsa trafiku rrugor dhe lëvizja e metrove ishte pezulluar.

Episode të ngjashme u verifikuan edhe në qytetin e Selanikut, ku protestuesit u mblodhën përpara Ministrisë për Maqedoninë, duke detyruar edhe këtu forcat e rendit të përdorin gazin lotësjellës. 6 dhjetorin e vitit 2008, disa orë pasi adoleshenti Grigoropulos ishte qëlluar me plumb në kokë, disa mijëra qytetarë mbushën rrugët e Athinës, duke u vënë zjarrin makinave dhe thyer vitrinat e dyqaneve. Protestat, që ishin të nxitura edhe nga kriza ekonomike, zgjatën disa javë dhe ishin më të rëndat në dekada./abcnews.al

ogertaa.jpg
G. P.15:17 | 25/11/2018

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka ndriçuar portokalli, me rastin e ditës ndërkombëtare kundër dhunës me bazë gjinore. Ministrja Manastirliu bëri të ditur se të gjitha gratë dhe vajzat e dhunuara do të përfitojnë mbrojtje të menjëhershme pas denoncimeve të tyre.

Në kuadër të ditës ndërkombëtare kundër dhunës me bazë gjinore, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u ndriçua portokalli duke çelur fushatën e 16 ditëve të aktivizimit kundër kësaj dhune. Në fjalën e saj ministrja Manastirliu deklaroi se pasi gratë bëjnë denoncime për dhunë janë më të mbrojtura.

“Ne kemi përfshirë në këto ndryshime ligjore instrumente të rëndësishme të cilat ne na garantojnë që një grua që denoncon dhunën është shumë më e mbrojtur sot seç ishte dje pasi urdhri i menjëhershëm paraprak i mbrojtjes vendoset që në 24 orët e para të denoncimit të dhunës”, tha Ogerta Manastirliu.

Duke vënë theksin te rëndësia e parandalimit të dhunës, Manastirliu tha se duhet të bëhemi të gjithë bashkë për mbështetjen e vajzave dhe grave.

“Gratë nuk lindin gra. Ato janë vajza dhe ne kemi një përgjegjësi shumë të madhe si drejtues institucionesh, si politikanë bërës, t’i sigurojmë çdo vajze që kur lind mirëqëndia që ajo e meriton. Kudo që ajo lind, në fshat apo qytet, në zonatë thella rurale apo në kryeqytet ajo duhet të ketë mbështetjen e të gjithë ne”, u shpreh ministre e Shëndetësisë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale vetëm gjatë 10 muajve të këtij viti, janë denoncuar 4182 raste dhune, nga të cilat janë bërë mbi 2500 kërkesa dhe padi. Një në tri gra në Shqipëri raporton të jetë përballur të paktën 1 herë me dhunën./abcnews.al

ilir-meta.jpeg
G. P.08:58 | 25/11/2018

Në një postim në rrjetet sociale, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur vendosmërinë e tij për të mos falur asnjë person të dënuar për dhunë në familje. Presidenti i është bashkuar fushatës “Ta ngjyrosim botën portokalli” në Ditën Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave dhe Vajzave.

“Dhuna fizike e verbale ndaj grave dhe vajzave është dobësi! Nuk është burrëri! Është një plagë e shenjë turpi për shoqërinë, një pengesë e madhe për zhvillimin gjithëpërfshirës, të barabartë dhe të qëndrueshëm.

Në Ditën Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave dhe Vajzave i bashkohem fushatës botërore “Ta ngjyrosim botën portokalli” duke i dhënë sot në mbrëmje këtë ngjyrë Institucionit të Presidencës.

Përsëris qëndrimin tim të palëkundur për të mos amnistuar asnjë të dënuar për vepra penale të dhunës në familje”, shkruan Meta në Facebook.

/abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono