detaje

arjan-ndoja.jpg
ent ela20:27 | 07/11/2019

Prokuroria për krime të rënda ka marrë në duar disa nga dosjet gjyqësore të mbivendosjes së pronave në Durrës, ku janë të përfshirë edhe emra të njohur të botës së krimit. Në sitën e Prokurorisë për Krime të rënda, janë duke kaluar disa prona që dyshohet se i ka përvetësuar familja Muharremi.

ABC News zbulon detaje të reja nga hetimet për atentatin ndaj makinës së prokurorit Arjan Ndoj, pasditen e 1 nëntorit në mbikalimin e Shkozetit. Burime nga grupi hetimor bëjnë të ditur janë sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë se një biznesi fare pranë vendit të ngjarjes, ku duken qartë dy makinat nga të cilat është qëlluar si dhe automjetit me të cilin udhëtonin prokurori Ndoj, shoferi i tij andi Maloku dhe Pëllumb Muharremi, i njohur me nofkën “Rrumi i Sukthit.

Po sipas grupit hetimor, nga hetimet e deritanishme ka dalë se njëri nga kallshanikovët ishte bllokuar në momentin e atentatit. ABC Neës mëson gjithashtu se ne makinen Mercedes benz eshte gjetur nje tjeter gjume gishti qe nuk i perket Redjan Rrajes, kushëririt të deputetit socialist Rrahman Rraja.

Grupi hetimor ka marrë në pytetje të dashurën e Rrajës, me inicialet K.K., për të mësuar më tepër se ku ndodhej 35-vjeçari në momentin e atentatit.

Gjithashtu prokurorët Anton Martini dhe Besim Hajdarmataj, që po merren me hetimin e kësaj ngjarjeje, pistë kryesore kanë perplasjen e grupeve kriminale në Durrës për të zotëruar pronat në Gjirin e Lazit. Burime kanë bërë me dije për ABC News se prokurorët kanë në duar disa nga dosjet e proceseve gjyqësore për tjetërsimin e pronave në qytetin bregdetar, të cilat kanë pasur në thelb të tyre emra të njohur të botës së krimit të organizuar.

Në sitën e grupit të hetimit të Krimeve të Rënda, janë duke kaluar edhe disa prona që dyshohet se familja Muharremi i ka përvetësuar. Kryesisht janë prona shtetërore, por që rezultojnë të regjistruara në emrin e tyre. Gjithashtu po hetohen nga Krimet e Renda dosja për pronat e Palë Selcukut i cili pasi fitoi betejën gjyqësore me Bashkinë e Durrësit, ia shiti më pas pronën e tij prej 45 hektarësh “Rrumit”. Interesat e Selcukut janë mbrojtur në gjykatë nga bashkëshortja e prokurorit Arjan Ndoj.

Ndërkohë përsa i përket makinës së autorëve të atentati Mercedez Benz  ngjyre gri me targë AA 342 LM, autorët nuk kanë mundur ta djegin pasi gjatë atentatit ndaj prokurorit Ndoj dhe dy miqve të tij ata kanë vëne re se një makinë tjetër po i ndiqte nga pas.

Ky dyshim ka bërë autorët që ta braktisin makinën tip Benz në fshatin Shkafan të ishimit dhe të largohen. Organi i akuzës ka të arrestuarin e parë, Rredjan Rrajën, si të dyshuarin kryesor që qëlloi mbi automjetin e prokurorit duke plagosur 3 persona. Burimet thonë se Rraja është lokalizuar nga antenat e kompanive celulare shumë pranë zonës ku ka ndodhur atentati, të Premten e 1 Nëntorit. /abcnews.al

Redian-rraja-atentati-1280x720.jpg
ent ela19:38 | 07/11/2019

Është marrë në pyetje mikesha e Redjan Rrajës, i arrestuari si autor i dyshuar i atentatit ndaj makinës së prokurorit Ndoj.

Bëhet fjalë Kejvina Kthellën, një vajzë mjaft e njohur në botën e showbiz-it dhe modelingut.

Hetimet kanë zbuluar se modelja e njohur kishte miqësi me Redjan Rrajën, i cili u arrestua pak ditë më parë, në pikën kufitare të Hanit të Hotit, në tentativë për t’u larguar nga Shqipëria. /abcnews.al

gjergj-krygja-logo-1280x720.jpg
nev ila09:40 | 07/11/2019

Për vrasjen që ndodhi një ditë më parë në Dukagjin po hetohet në dy pista , në atë të shfrytëzimit të pyjeve dhe  të trafikut të drogës. Dyshohet se Gjergj Krygja merrej edhe me lëndë narkotike. Autorët mendohet se kanë lëvizur me një fuoristradë. Viktima mësohet se ka qenë një eksponent i partisë socialiste në zonën e Sumës.

Një banor i zonës së Sumës e ka gjetur të vrarë Gjergj Krygjen në derën e shtëpisë së tij. Ai ka njoftuar policinë nga e cila është mësuar se ekzekutuesi ka vepruar nga një distancë e afërt. Nuk përjashtohet mundësia që viktima  të njihej me autorin ose autoret e ngjarjes.

Nga burime të abc neës mësohet se një fuoristradë ka qarkulluar në zonë ditën e mërkurë dhe në të ndodheshin tre persona. Dyshohet se pas kryerjes së krimit mjeti është larguar me shpejtësi.

Të vetmet mjete që arrijnë të qarkullojnë në zonë janë makinat e larta  të cilat merren me furnizimin me dru. Duke shfrytëzuar motin e keq, autoret janë arratisur pa lënë gjurmë.

Gazetari i ABC Neës Simon Shkreli ka mësuar se për krimin po hetohet në dy pista. 43 vjeçari dyshohet se është vrarë për një konflikt për shfrytëzimin e lëndës drusore pasi Suma është nga zonat që shfrytëzohet më ë shumti kjo lëndë.

Sipas burimeve një pistë tjetër që po hetohet është edhe aktiviteti në kultivimin e lëndës narkotike, nëse viktima ka patur ndonjë konflikt për trafikant droge.

Policia mori në pyetje banorë dhe të afër të viktimës por nuk ka arritur të përvetësojë ndonjë detaj të rëndësishëm. Të afërmit kanë deklaruar se ai kishte shkuar në bjeshkë për të marrë zahiret e dimrit.

Policia është rikthyer sërish në vendngjarje për të gjetur prova të tjera që mund të kenë shpëtuar nga moti i keq.  Viktima  Gjergj Krygja ka qenë  eksponent i Partisë Socialiste në zonë ku në vitin 2015 së bashku me komisionerët tjerë është filmuar duke manipuluar votat në Qendren e Votimit 0092 e cila ndodhet në ambientet e shkollës 9 vjeçare në Bruçaj të Sumës, pjesë e njësisë administrative Pult të Dukagjinit.

Kjo është vrasja e dytë brenda një muaji në Shkodër, me 21 tetor në Shosh të Dukagjinit është vrarë me armë zjarri Lazer Arra, për këtë vrasje prokuroria ka akuzuar sit ë dyshuar kryesor djalin e xhaxhait të viktimës Marash Arra, ndërsa më pas ka ndryshuar akuzën nga vrasje me paramendim në mos kallëzim krimi./abcnews.al

porti-i-durresit.jpg
ad min18:32 | 09/10/2019

Autoritetet greke kanë dhënë detaje për zbulimin dhe sekuestrimin e rreth 700 kilogramëve kokainë, mes të cilëve edhe 137 kilogramë që u kapën në fund të Shtatorit në portin e Durrësit. Gjatë një konference për shtyp, të mërkurën pasdite, përfaqësues të policisë dhe të doganës kanë thënë se pastërtia e kokainës së dërguar nga Ekuadori ishte 85%.

Rrjedhimisht, ata kanë përllogaritur se vlera e drogës së sekuestruar i kalon 10 milionë eurot. Ata kanë zbuluar se ranë në gjurmë të ngarkesës, pas një sinjalizimi nga një shërbim i huaj doganor.
Menjëherë kontaktuan me zyrën e DEA-s në Athinë, si dhe me policinë shqiptare.

Droga e fshehur në konteinerët me banane është zbuluar në Selanik dhe në Pire, gjatë disa datave, që nga fillimi i Gushtit, duke përdorur ekzamiminin me rreze X-Ray. Në disa raste droga ishte fshehur brenda mureve të konteinerëve, e në disa raste të tjera në motorët e frigoriferëve.

Në vendet ku ishte fshehur kokaina, kishte edhe aparate GPS, me qëllim që dërguesit të dinin në çdo moment vendndodhjen dhe të njoftonin pritësit e ngarkesës.

Autoritetet greke e kanë cilësuar gjithë operacionin si një sukses të jashtëzakonshëm dhe kanë bërë të ditur se në pesë porte të vendit kanë instaluar aparate X-Ray, me qëllim që siç thanë t’u heqin çdo shans rrjeteve të krimit të organizuar që të përdorin portet greke për veprimtaritë e tyre të paligjshme./abcnews.al

ngjarjavlore-1280x720.jpg
nev ila09:52 | 07/10/2019

Policia e Vlorës ka zbardhur vdekjen e një personi në Vlorë pasditen e së dieles, duke sqaruar se ishte vrasje.  Ai eshte dhunuar nga tre persona, pas një konflikti në lagjen “1 Maji” të qytetit bregdetar. Viktima quhej Stavri Mino.

Të arrestuarit për ngjarjen në fjalë janë A. H, N.H dhe
A. Hameti.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur pas një grindjeje për pronat.

“Policia ka arrestuar në flagrancë për veprën penale “Vrasje me dashje” kryer në bashkëpunim të shtetasve: A.H., 48 vjeç, banues në Vlorë, N.H., 57 vjeç, banues në Vlorë, A.H., 56 vjeç, banues në Vlorë.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin në lagjen “1 Maji”, gjatë një konflikti për motive të dobëta kanë goditur fizikisht shtetasin S.M., 56 vjeç, për pasojë ka gjetur vdekjen”, sqaron policia sot.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tyre për veprime të mëtejshme.

 

mediat-greke.jpg
ad min12:20 | 03/10/2019

Mediat greke publikojnë detaje të reja për sekuestrimin e 2.5 tonë drogë të llojit marijuanë nga Shqipëria. Sipas raportimeve të tyre, trafikantët ndiqnin lajmet për të ndryshuar itinerarin ndërsa droga fshihej nëpër shpella dhe shkëmbinj.

Droga e llojit marijuanë transportohej me tonelata vetëm nëse moti ishte me rrufe apo me erëra të forta. Trafikantët madje ndiqnin lajmet për të ndryshuar itinerarin e tyre nëse do të ishte e nevojshme.

Janë këto disa nga detajet e publikuara nga mediat greke për sekuestrimin e 2.5 tonë marijuanë që vinte nga Shqipëria për në Greqi. Droga transportohej me skafe të modifikuar në mënyrë që shpejtësia të ishte e lartë dhe fshihej në shpella dhe shkëmbinj, ndërsa në Turqi shkëmbehej me heroinë.

Dy skafet transportonin 2.5 tonë marijuanë nga Vlora për në Turqi ku do të shkëmbehej me 150 kilogramë heroinë. Ky ishte informacioni i mbërritur tek policia greke që më pas u kalua tek rojet bregdetare, të cilët filluan menjëherë kërkimet në det.

Arsyeja e këtij shkëmbimi është rritja e kërkesës për marijuanë në Turqi, ku një kilogram kushton deri në 4 mijë euro, ndërsa në Greqi kushton një mijë euro. Ndërsa heroina do të shitej në Greqi dhe në Europë ku dhe është më e shtrenjtë.

Në 25 Shtator të këtij viti, skafi i parë u identifikua dhe policia vuri në pranga tre shtetas shqiptarë. Skafi e kishte lënë marijuanën në brigjet turke dhe po kthehej me heroinën, e cila ishte hedhur në det gjatë ndjekjes nga policia.

Operacioni i policisë, dhe pse duhej të mbahej sekret, u dëshmua dhe me një video, duke vështirësuar lokalizimin e skafit të dytë, që ndodhi aksidentalisht. Në 29 Shtator pra katër ditë më vonë, skafi u gjet i ndaluar në breg.

35-vjeçari shqiptar u tha agjentëve të policisë se ishte emigrant i paligjshëm, por ata nuk e besuan. Nga hetimet rezultoi se ai ishte pikërisht skafi i dytë, dhe të nesërmen në një shpellë aty pranë u gjetën 1 ton dhe 127 kilogramë marijuanë e paketuar.

Skafet ishin të pajisura me sisteme të tilla për të mos u gjurmuar dhe kishin një furnizimi që i lejonte të udhëtonin deri në 6 ditë në det. Trafikantët zgjidhnin pikërisht ditë me mot të keq për të lëvizur dhe për këtë arsye udhëtimi i tyre nisi në 24 Shtator.

Ata komunikonin online me njëri tjetrin dhe monitoronin agjencitë e lajmeve për të përmirësuar itinerarin e tyre. Dhe pasi u sinjalizuan nga policia ata nuk ndaluan por kërkonin ishuj të vegjël ku të mund të fshiheshin./ABC News Albania 24/7

greqia-trafiku-i-droges-1280x627.jpg
ent ela15:00 | 01/10/2019

Me anë të një deklarate për media policia greke ka bërë publike detaje nga operacioni i madh anti drogë ku u sekuestrua mbi 1 ton drogë. Ndër të tjera në hartën e shpërndarë, qyteti i Vlorës etiketohet si pika e nisjes së drogës nga Shqipëria.

Publikohen detaje të reja nga policia greke për operacionin e madh anti drogë ku u sekuestruan mbi 1 ton droge dhe u arrestuan skafistë shqiptarë të cilët e transportonin me dy gomone.

Në një deklaratë për mediat, policia greke bën të ditur se u shkatërruar një rrjet kriminal i trafikut të marijuanës nga Shqipëria në Turqi dhe trafikut te heroinës nga Shqipëria në Turqi”.

Po sipas kësaj deklarate në datën 25 shtator, policia greke është sinjalizuar për dy gomone të cilat po përpiqeshin të transportonin drogë në brigjet e Turqisë. Menjëherë u organizua një operacion nga policia dhe rojet bregdetare me 10 skafe, 1 helikopter dhe 1 avion si dhe 2 avionë të FRONTEX në verilindje të detit Egje. Operacioni rezultoi me kapjen e një gomoneje dhe arrestimin e 3 personave që ndodheshin në të, të moshës 25, 42 dhe 42-vjeç. Në datën 29 shtator, u zbulua një gomone tjetër me një shtetas në të, në zonën detare të Agistrio. U arrestua skafisti 35-vjeç. Për të njëjtën çështje janë në kërkim edhe dy shtetas të tjerë”- thekson policia.

Sipas profilizimit të grupit kriminal, del në pah se ata gomone që kishin mundësi të transportonin sasi të mëdha droge, motorë të shpejtë dhe skafistë të zotë. Ata zgjidhnin të lundronin në dite me vranësira dhe erëra të forta dhe det mbi 5-6 ballë”.

Më tej, policia bën me dije se në datën 30 shtator, në ishullin Piperi u gjetën dhe sekuestruan 106 pako me 1 ton 172 kg marijuane. Aktualisht, 3 të arrestuarit e parë kanë marrë masën e sigurisë “Arrest në burg”.

Gjithashtu policia greke ka shpërndarë dhe një hartë ku përcakton Vlorën si pikënisje të gomoneve. /ABC news Albania 24/7

policia-e-shtetit-1-1280x997.jpg
ad min12:00 | 27/09/2019

Policia e Shtetit ka sekuestruar në portin e Durrësit 137 kilogramë kokainë. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, bëri publike detajet e operacionit “Kuito”, i cili u zhvillua në bashkëpunim me partnerët e asaj ndërkombëtar.

Agjencia amerikane kundër drogës “DEA” ka udhëhequr edhe në Shqipëri me agjentët e saj sekuestrimin e 137 kilogramëve kokainë në portin e Durrësit. Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu bashkë me prokurorin e Krimeve të Rënda Ervin Kondili dhanë detaje për megaoperacion ndërkombëtarë të kryer në tri shtete, Ekuadori, Greqi dhe më pas në Shqipëri nëpërmjet rrugës detare.

“Tregon edhe njëherë vendosmërinë e Policisë së Shtetit për të luftuar krimin e organizuar, si dhe besimin gjithnjë në rritje të partnerëve për të bashkëpunuar me Policinë e Shtetit. Ky operacion i dorëzimit të kontrolluar shënon  një hap cilësor në luftën kundër Krimit të Organizuar. Gjatë zhvillimit të këtij operacioni morën pjesë Drejtoria Hetimore Qendrore, Departamenti për Kufirin dhe Migracionin, ZQK Interpol Tirana, Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë e Durrës dhe Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durrës”.

Kontenierët me banane ku ishte fshehur kokainën u nis në muajin Gusht në mënyrë të kontrolluar nga porti i Pireut i Greqisë drejt atij të Durrësit.

“Policia Shqiptare organizoi  dorëzimin e kontrolluar pas miratimit dhe lejimit nga Autoritetet Greke, procedura të cilat filluan nga pala shqiptare që në muajin gusht 2019 dhe përfunduan sot më datë 27.09.2019. Gjatë kësaj periudhe u realizuan disa takime operacionale nga Policia e Shtetit me Autoritetet Policore Greke dhe Zyrën e DEA-s. Këto takime u realizuan në Tiranë dhe në Athinë për shkëmbimin e informacioneve dhe mbarëvajtjen e operacionit që do zhvillohej për goditjen e aktivitetit kriminal të personave që trafikonin lëndë narkotike të llojit kokainë nga Ekuadori në Greqi dhe më pas në Shqipëri, nëpërmjet rrugës detare.”

Në pranga u vunë dy persona, dhe u shpall në kërkim Gentian Malindi, i cili dyshohet se ishte edhe pritësit e lëndë narkotike në vendin tonë.

“Gjatë hetimeve të deritanishme rezulton se këta shtetas ishin pritësit e kësaj lënde narkotike në Durrës. Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe persona të tjerë në Portin e Durrësit, duke shfrytëzuar faktin që kishin akses në hyrje dhe dalje në Port bënë të mundur nxjerrjen e një sasie të lëndës narkotike nga kontenieri ku ndodhej në sheshin e kontenierëve dhe dërgimin e saj në një zonë të sigurtë që ata mendonin, por që është sekuestruar nga Policia gjatë operacionit.”

Për operacionin “Kuito” reagoi edhe ministri Brendshëm Sandër Lleshaj. Ai e ka quajtur sekuestrimin e kokainës në Durrës si një tjetër provë e pjekurisë profesionale dhe e angazhimit serioz të policisë shqiptare në luftën kundër krimit të organizuar, i cili ka marrë sot një goditje domethënëse./ABC News Albania 24/7

angjarja-e-santiago-malkos.jpg
ad min15:21 | 09/09/2019

Ish-efektivi Santiago Malko, i ekzekutuar në Tiranë edhe pse ishte person nën hetim për disa ngjarje kriminale, kishte mundur të emërohej prej 9 muajsh si inspektor pyjesh në Dajt. Prej muajit janar, 26-vjeçari nuk kishte qenë asnjë ditë në punë, por ishte paguar rregullisht.

Prej 9-muajsh ish-efektivi Santiago Malko i ekzekutuar në mënyrë mafioze mbrëmjen e 27 Gushtit ishte emëruar si inspektor pyjesh në Dajt.  26-vjeçari ishte një person nën hetim për disa ngjarje të rënda kriminale në Tiranë dhe Durrës, si edhe i dënuar për armëmbajtje pa leje dhe plagosje me dashje.

Burime nga grupi hetimor bëjnë të ditur për ABC News se prej Janarit të 2019-së, ai nuk ishte paraqitur asnjë ditë të vetme në punë, ndërkohë që pagesat kryheshin normalisht në llogarinë e tij bankare.

Për këto arsye po hetohet edhe praktika e ndjekur në rastin Malko. Për t’u punësuar në administratën shtetërorë dëshmia e penalitetit është kriteri kryesor. Ajo duhet të jetë e pastër për aplikuesit për një vend pune ose personi duhet të jetë i rehabilituar pas dënimit të kryer.

Dyshohet se Malko ka falsifikuar dosjen e tij për dëshminë e penalitetit, duke e deklaruar atë të pastër në drejtorinë e burimeve njerëzore në Inspektoriatin e Mjedisit dhe Pyjeve.

Policia e ka referuar dosjen për ekzekutimin e ish-efektivit pa autor në Prokurorinë e Tiranës. Grupi hetimor ka sekuestruar pamjet e më shumë se 40 kamerave të sigurisë të bizneseve në të gjithë gjatësinë e rrugës “Xhenfize Keko” për të bërë të mundur zbulimin dhe identifikimin e autorëve në vrasjen e 26-vjeçarit.

Po kështu rezultoi se në krim u përdor vetëm një armë zjarri tip automatik Kallashnikov model 54, ndërsa arma e tjetër nuk ka kryer qitje sipas ekspertëve të kriminalistikës.

Ndërkohë u përdorën dy automjete për të kryer ekzekutimin e të riut në zonën e Porcelanit. Hetimet për vrasjen e Malkos janë përqendruar kryesisht në larje hesapesh mes grupeve rivale./ABC News Albania 24/7

santiago-malko.jpg
ad min15:22 | 03/09/2019

ABC News siguron të tjera detaje lidhur me vrasjen e ish-efektivit Santiako Malko, 10 ditë më parë në Tiranë. Sikurse ka dalë nga këqyrja e kamerave të sigurisë, në momentin e ekzekutimit, 26-vjeçari po fliste në telefon dhe nuk ka vërejtur se po ndiqej nga atentatorët. Para vrasjes, sipas burimeve nga grupi hetimor, Malko vëzhgohej nga dy automjete.

Grupi hetimor ka siguruar pamje të rëndësishme nga kamerat e sigurisë të rrugës “Xhanfize Keko”, duke ndërtuar kronologjinë për mënyrën se si u ekzekutua në mënyrë mafioze ish-polici Santiago Malko.

Nga këqyrja e pamjeve ka rezultuar se pas automjetit të viktimës “BMW X5” qëndronte një makinë tip “Volkswagen Golf 6”. Pas tyre në një distancë të afërt ishte edhe makina e autorëve të dyshuar të atentatit tip “Mercedes-Benz CLS” ngjyrë e zezë.

Në momentin kur qëllohet me breshëri automatiku në drejtim të 26-vjeçarit ky i fundit ishte duke folur në telefon dhe kishte ulur shpejtësinë e makinës së tij, duke mos vënë re asgjë nga ndjekja që po i bëhej nga dy automjete.

Ndërkohë, është përjashtuar nga ekspertët se, një furgon i bardhë i ka prerë rrugën makinës së viktimës Malko. Nga kamerat e sigurisë nuk duket se furgoni i bardhë të ketë pasur rol në atë atentat.

Automjeti tip “Volkswagen” dhe targat e tij rezultojnë të vjedhura, ashtu si edhe ato të makinës tjetër “Mecedes-Benz”. Përfshirja e një automjeti të dytë dhe largimi pa lënë gjurmë të autorëve të vrasjes kanë krijuar bindjen se autorët që e kanë kryer atë kanë qenë profesionistë.

Edhe mënyra e largimit të dy makinave nga rruga “Xhenfize Keko” në drejtim të rrugës “Aleksandër Moisiu” është bërë tepër shpejt. Një person që ishte brenda automjetit “Mecedes-Benz” hipën në makin “Volkswagen Golf 6”.

Më tej humbin gjurmët e ndjekjes nëpërmjet kamerave të sigurisë se dy automjeteve. Vetëm pak çaste pas krimit, mjeti “Mercedes Benz CLS” pikaset nga një kamera sigurie në rrugën e Tufinës.

Ai më pas gjendet i shkrumbuar bashkë me armët e krimit në fshatin Ferraj, vetëm 20 minuta larg vendit të ngjarjes. Dy gomat e pasme të mjetit ishin të çara dhe kjo gjë dyshohet të ketë ndodhur për shkak të rrugës jo të asfaltuar dhe shpejtësisë së mjetit.

Gjithashtu në makinë e djegur u gjetën doreza, atlete dhe rroba, të cilat dyshohet se u përdorën nga autorët për të ekzekutuar Santiago Malkon. Për ngjarjen policia nuk ka asnjë person të ndaluar ndërsa u pyetur më shumë se 30 persona që mund të hedhin dritë mbi ngjarjen.

Lidhja me eksponentë të botës së krimit dyshohet të jetë edhe pista kryesore që po hetohet nga policia e Tiranës për ekzekutimin e ish-policit Santiago Malko./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono