depay

Sherri.jpg
Veronik Istrefaj23:22 | 10/12/2019

Lyon arriti të kualifikohej në fazën me eliminim direkt të UEFA Champions League, pasi ai barazim 2-2 kundër Leipzig ishte i mjaftueshëm.

Kur pritej të shpërthente festa në stadium “Parc OL”, gjithçka ka marrë për mbrapsht, kur një tifoz francez ka nxjerrë një banderolë ofenduese për mbrojtësin Marcelo.

Ky i fundit nuk ka bërë një sezon të mirë deri më tani në prapavijën e Lyon dhe tifozi në fjalë i shpalosi një baner me figurën e një gomari dhe me mbishkrimin: “Ke kurajon e një gomari!”

BAnderola e tifozit

Ky veprim i tifozit nuk i ka pëlqyer aspak kapitenit Memphis Depay, i cili është konfrontuar me tifozin.

Tifozë të tjerë vërshuan në fushë dhe u përplasën fizikisht me lojtarë e Lyon. U desh ndërhyrja e forcave të sigurisë që kaosi në të gjithë stadiumit të evitohej, por në atë segment të tribunave, vazhdon ende të ketë përplasje. Pamje jo të mira në “Parc OL”./abcnews.al

depay.jpg
Vladimir Prenga22:22 | 06/12/2019

Lioni është duke fituar në transfertë me Nimes, skuadër që e nisi ndeshje keq. Valls që në minutën e pestë u ndëshkua me karton të kuq, ndërkohë që dhjetë minuta më pas Memphis Depay shënoi me penallti. Pesë minuta para mbylljes së pjesës së parë, Paquiez, u ndëshkua me të kuq dhe Nimes mbeti me 9 futbollistë.

Në minutën e 64-t erdhi edhe goli i dytë, sërish me autor Depay. Sulmuesi holandez befasoi me një goditje të fuqishme nga jashtë zone, duke e shtangur portierin vendas. Disa minuta më pas, ai dha një pasim të gjatë për Aorar, i cili shënoi edhe golin e tretë. /abcnews.al

DEpay.jpg
Veronik Istrefaj18:51 | 12/11/2019

Memphis Depay u konsiderua si një transferim i dështuar disa vite më parë, kur iu bashkua Manchester United. Te “Djajtë e Kuq”, ylli holandez nuk ia doli të tregojë potencialin e tij, duke u larguar në Francë te skuadra e Lyon.

Dy sezonet e fundit, Depay është shndërruar në një nga sulmuesit anësorë më të mirë në botë, pasi ka dhuruar spektakël dhe ka arritur statistika të frikshme në Ligue 1. Si pasojë, dhe skuadrat e interesuara për të janë shtuar tepër.

Siç raportohet nga Anglia, po përgatitet një ofertë prej 50 milionë euros nga Tottenham për shërbimet e Depay dhe me shumë gjasa, akordi mes dy klubeve do të arrihet. Mbetet për t’u parë nëse vetë Depay do të dëshirojë të rikthehet në Premier League./abcnews.al

DEpay-1280x720.jpg
Veronik Istrefaj22:00 | 13/10/2019

Memphis Depay është një nga futbollistët më të njohur në botë. Jo vetëm për atë që sulmuesi i Lyon dhuron brenda fushës së lojës, por dhe për rrjetet e tij sociale, ku shpeshherë kthehet në personazh. Depay gjithashtu ka bërë dhe disa këngë të tij, duke u shndërruar në një yll i muzikës hip-hop.

Sot, holandezi nuk ishte i gatshëm të ndihmonte kombëtaren e tij në takimin kundër Bjellorusisë, për shkak dëmtimi. Megjithatë, para fillimit të ndeshjes, Depay ka publikuar një video, e cila është aq origjinale, por dhe shumë gazmore. Gjatë këndimit të himnit, Depay shihet anash TV të tij, duke kënduar së bashku me shokët e ekipit kombëtar./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono