demokratet

trump-3.jpg
So Nila10:01 | 10/01/2020

Dhoma e Përfaqësuesve miratoi një rezolutë që do të detyronte Presidentin Trump të kërkojë pëlqimin nga Kongresi përpara se të ndërmarrë veprime të reja ushtarake kundër Iranit.

Masa vjen pothuajse një javë pasi Presidenti Trump organizoi një sulm me avionë amerikanë që vranë një gjeneral të lartë iranian dhe çoi në rritjen e tensioneve me Teheranin.  Vetëm tre republikanë dhe një i pavarur u bashkuan me Demokratët për të kaluar rezolutën, tetë demokratët e tjerë  kundërshtuan atë.

Votimi i Kongresit vjen gjithashtu pas njoftimeve se disa  zyrtarë të lartë të administratës Trump- dhe disa republikanëve – që ishin të pakënaqur me mungesën e transparencës me vendimin për të goditur gjeneralin iranian.

Në përgjigje të votimit, Shtëpia e Bardhë tha se presidenti “ka të drejtë dhe detyrë ta mbrojë këtë komb dhe qytetarët tanë nga terrorizmi. Kjo është ajo që ai vazhdon të bëjë dhe bota është më e sigurt me të.”

“Kjo rezolutë e Kongresit përpiqet të minojë aftësinë e Forcave të Armatosura të SH.B.A.-së për të parandaluar veprimtarinë terroriste nga Irani dhe aleatët e saj dhe përpjekjet për të penguar autoritetin e Presidentit për të mbrojtur Amerikën dhe interesat tona në rajon nga kërcënimet e vazhdueshme,”.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Hogan Gidley tha në një deklaratë se, “Këto veprime të Kongresit janë të gabuara.

Nën administrimin e Trump, Demokratët dhe disa republikanë mund të kërkojnë  për legjislacion të ri që adresojnë autorizimin e presidentit për përdorimin e forcës ushtarake.

“Kjo rezolutë  është e gabuar, dhe miratimi i saj nga Kongresi mund të minojë aftësinë e Shteteve të Bashkuara për të mbrojtur qytetarët amerikanë, të cilët Irani vazhdon të kërkojë t’i dëmtojë”, thuhet në deklaratën e Zyrës së Menaxhimit dhe Buxhetit për politikën e administratës.

Shtëpia e Minoriteteve Whip Steve Scalise tha se Trump po funksiononte mirë brenda autoriteteve të tij të luftës duke sulmuar Iranin dhe se masa për të vrarë Gjeneralin iranian Qassem Soleimani ishte e duhur.

“Ky vend është një vend më i sigurt tani që  Soleimani nuk jeton më”, tha republikani i Luizianës.

Rep. Jodey Arrington, R-Texas, gjithashtu sulmoi përpjekjet e demokratëve.

“Fatmirësisht kjo është një rezolutë që nuk shkon askund,” tha ai. “Kjo nuk është një rezolutë, kjo është një tërheqje, një falje de-fakto.”

Sidoqoftë, disa republikanë të Senatit kanë shprehur interes ditët e fundit për të mbështetur një masë të ngjashme në Kongres.

Sens Rand Paul, R-Ky. Dhe Mike Lee, R-Utah, kanë thënë tashmë se do të mbështesin masën. Dhe Susan Collins, R-Maine dhe Todd Young, R-Ind., gjithashtu kanë qenë në bisedime me Kaine në lidhje me legjislacionin dhe mund të mbështesin rezolutën.

“Ne jemi në prag të luftës tani. Kështu që unë mendoj se aksionet janë shumë më të larta tani,” tha Kaine në argumentimin për rezolutën “Unë mendoj se kjo rrit nevojën për projekt-ligj “./abcnews.al

 

akuza.jpg
in a12:30 | 10/12/2019

Janë dy akuzat që demokratët amerikanë pritet të bëjnë publike në përpjekje për shkarkimin e presidentit Donald Trump. Objektivi është që Brenda javës të votohet për vendosjen e Trump në bankën e të akuzuarve. Lajmi është konfirmuar për mediat nga burime të kongresit amerikan.

Në konferencën për shtyp do të flasin kryetari i komisionit të drejtësisë Xheri Nedler dhe ai i komisionit të inteligjencës Adam Shif. Objektivi ështe ai i votimit në kongres vendosjen në bankën e të akuzuarit të kreut të Shtëpisë së Bardhë Brenda kësaj jave. Të mërkurën ose të enjten pritet votimi në komisionin e drejtësisë dhe javën e ardhshme ai në dhomën e përfaqësuesve.

Sipas mediave amerikane akuzat duhet të jenë dy dhe jo tre: abuzim me pushtetin dhe pengesat ndaj punimeve të kongresit amerikan. Nuk do të ketë akuzë për pengim të drejtësisë.

Nga ana e saj Shtëpia e Bardhë ka rrëzuar akuzat duke thënë se nuk ka asnjë provë për veprime të paligjshme nga ana e presidentit. Sipas deklaratës së shtëpisë së bardhë, Ukraina ka pohuar se nuk ka pasur asnjë presion dhe ndihmat ushtarake për Ukrainën nuk do të ishin dërguar nëse nuk do të ishte për presidentin Trump.

Në fund të deklaratës thuhet se administrata Obama kishte refuzuar ta bënte këtë për vite me rradhë, ndërsa përpjekjet për shkarkimin e Tramp ishin një padrejtësi dhe një mashtrim i paprecedentë./abcnews.al

trump-2.jpg
nev ila11:30 | 06/11/2019

Demokratët kanë fituar në Kentaki dhe Virxhinia në atë që njihet si super e marta elektorale, duke i dhënë kreut të Shtëpisë së Bardhë, Donald Tramp shijen e humbjeve të para. Republikanët mundën të ruanin mazhorancën vetëm në Misisipi.

Rezultate të hidhura për Donald Tramp në super të martën elektorale në tri shtete amerikane, e konsideruar si një test për kreun e Shtëpisë së Bardhë në vitin 2020. Pasi festuan fitoren sepse në Kentaki guvernatori nuk do të jetë më republican por democrat, këta të fundit i kanë marrë partisë së vjetër dhe kontrollin e parlamentit të Virxhinias, për herë të parë pas 20 vjetësh. Republikanët fituan vetëm në Misisipi.

Sfida elektorale u zhvillua në sfondin e hetimeve për rrëzimin e presidentit Tramp, në një javë shumë të rëndësishme për kreun e Shtëpisë së Bardhë. Ne Kentali, dhe pse rezultati mes dy kandidatëve ishte shumë i afërt për të shpallur zyrtarisht fituesin, kandidati democrat Andi Beshar shpalli fitoren e tij ndaj guvernatorit në largim Met Bevin, me 49.2% të votave kundrejt 48.9%.

Bevin nuk pranoi humbjen, por nëse rezultati do të konfirmohej, do të ishte një humbje e rëndë për Tramp, në një shtet ku kishte fituar me një avantazh prej 30 për qind përballë Hilari Klinton dhe ku të hënën zhvilloi një takim electoral pikërisht në mbështetje të kandidatit republikan.

Për demokratët është një triumf i sigurtë dhe historic në Virxhinia. Republikanët kishin një mazhorancë të ndjeshme në këtë shtet ku Tramp gjithësesi humbi me pesë pikë në 2016-ën përballë Klinton.

Por presidenti amerikan mund të ngushëllohet me Misisipin, ku kandidati republikjan Tejt Rivs fitoi me 52.7 për qind. Një sukses që i lejon republikanët të kenë më pushtet në një shtet që në vitin 2016 i dha Tramp fitoren ndaj Klinton me 17 për qind vota më shumë./abcnews.al

rusev-e.jpg
Autor E10:16 | 04/11/2019

Dokumentet e reja dëshmojnë, se Donald Trump dhe ekipi i tij janë përpjekur në vitin 2016 të vijnë deri tek e-mailet e demokratëve. Synimi ishte dëmtimi i kundërkandidates Hillary Clinton.

CNN dhe faqja “Buzzfeed” kanë botuar këto të dhëna. Të dy këto shtëpi informative kanë ngritur padi në gjykata dhe kanë kërkuar publikimin e raportit të hetuesit special për aferën me Rusinë, Robert Mueller. Pas shikimit të parë të të dhënave, citohet në radhë të parë zëvendësdrejtuesi i fushatës së Trumpit, Rick Gates. Ai i ka thënë hetuesit se Trumpi, djali i tij dhe krerët e fushatës elektorale në vitin 2016, kanë shpresuar se do të publikoheshin e-mailet e demokratëve. Asokohe e-mailet kanë qenë pronë e Wikileaksit.

Trumpi ka kërkuar me ngulm gjatë një fluturimi me avionë në kohën e fushatës së vitit 2016: “M’i gjeni e-mailet”, citohet Gates në raportin e Mueller. Këshilltari për çështje të jashtme, Michael Flynn – i cili më vonë ishte edhe këshilltari i parë i presidentit Trump për çështje sigurie – i ka shfrytëzuar kontaktet e veta në strukturat e shërbimeve sekrete për të ardhur deri tek e-mailet, citohet të ketë deklaruar Gates. Flynn ka pasur kontaktet më të mira ruse, thuhet në raportin e hetuesve.

Rusia i ka vjedhur me mijëra e-maile nga një server i demokratëve, konfirmuan më vonë autoritetet e shërbimeve sekrete amerikane. Publikimi në Wikileaks i e-maileve më vonë, ndër ta edhe e-mailet për garën mes demokratëve, ka dëmtuar kandidaten e tyre, Hillary Clinton, në garën për presidente në nëntor të vitit 2016.

Mueller nuk ka gjetur dëshmi

Mueller ka hetuar rreth dy vite çështjen, nëse Trumpi është takuar me përfaqësues të Rusisë. Ai ka hetuar edhe mundësinë që Trump të ketë penguar pas marrjes së pushtetit autoritetet e drejtësisë në procesin e hetimeve. Në fund të marsit Mueller ka përmbyllur punën e tij. Raporti i tij është botuar deri tani vetëm në formën e korrigjuar, duke fshirë disa pjesë. Mueller nuk ka gjetur dëshmi të mjaftueshme për marrëveshje mes ekipit të Trumpit dhe përfaqësuesve të Rusisë. Shkaku i hetimeve ishte përzierja e mundshme e Kremlinit në fushatën zgjedhore amerikane të vitit 2016. /DW

trump-announcement-01-ap-jc-191027_hpMain_16x9_992.jpg
ent ela12:00 | 29/10/2019

Demokratët amerikanë këmbëngulin në idenë e tyre për të larguar nga Shtëpia e Bardhë presidentin Tramp. Kongresi amerikan do të votojë të enjten për procedurën që do të ndiqet për rrëzimin e Trump. Shtëpia e bardhë deklaroi duke thënë se ky proces nuk është i autorizuar.

Të enjten kongresi amerikan do të votojë për formalizimin e procedurave për rrëzimin e presidentit Tramp në lidhje me fazën e ardhshme të hetimeve ndaj kreut të Shtëpisë së Bardhë. Lajmi është konfirmuar nga kryetarja e kongresit, demokratja Nensi Pelozi.

Ajo shtoi se ky vendim do të garantojë transparencë dhe do të mundësojë një process të qartë për të ecur përpara.

Rezoluta e cila vendos procedurat për marrjen në pyetje, sipas deklaratës së Pelozit, do të jetë votimi i parë i kongresit në kuadër të hetimeve për rrëzimin e Trump. Pelozi theksoi se kjo masë merret për të eliminuar cdo dyshim për faktin se administrate e Trump mund të mbajë dokumente, të bllokojë dëshmitë dhe të injorojë mandatete e autorizuara.

Deri tani marrjet në pyetje ishin zhvilluar me dyer të mbyllura. Demokratët kishin këmbëngulur se nuk duhej një votim formal i Kongresit për të autorizuar hapat e mëtejshëm në procedurën për rrëzimin e Trump.

Ndërsa letra që Pelozi u ka dërguar demokratëve tregon qartë ndryshimin e qëndrimit të tyre. Lidershipi i demokratëve bëri të ditur se objektivi i këtij votimi është ripohimi i vlefshmërisë së të gjithë procesit. Dhe jo vetëm.

Vota e së enjtes konsiderohet e domosdoshme dhe për të reaguar ndaj akuzave të republikanëve dhe Shtëpisë së Bardhë, të cilët një javë më parë akuzuanb demokratët se nuk kishin garantuar një process të drejtë për presidentin Trump.

Por Shtëpia e Bardhë këmbëngul se procesi për rrëzimin e Trump nuk është i autorizuar. /ABC News Albania 24/7

PROTESTA-E-BANORVE-TE-UNAZES-1280x720.jpg
Autor E13:23 | 12/10/2019

PD padit Drejtorin e Policisë së Qarkut Tiranë, Shefin e Komisariatit të Policisë së Shtetit nr. 6, Punonjësit e Policisë së Shtetit pas arrestimeve të ditëve të fundit tek Unaza e Re.

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë hetimin ndaj Drejtorit të Policisë së Qarkut Tiranë, Shefit të Komisariatit të Policisë së Shtetit nr. 6, Tiranë, Punonjësve të Policisë së Shtetit, të cilët janë angazhuar në aksionin policor të dhunimit flagrant të protestuesve, ndonëse këta të fundit kishin kërkuar leje për tubim paqësor urgjent kundër projektit korruptiv të “Unazës së Re”.

Në padi kërkohet pezullimi i ushtrimit të detyrës publike të përfaqësuesve të lartpërmendur të policisë.

Akuzat në padinë që Partia Demokratike ka depozituar në prokurori janë: “Shpërdorim i detyrës”, “Kryerje e veprimeve arbitrare”, “Mosmarrje e masave për të ndërprerë gjendjen e paligjshme”, “Pengim në ushtrimin e të drejtës për t’u shprehur, grumbulluar apo manifestuar”.

Partia Demokratike në kallzimin e saj duke evidentuar shkeljet e Policisë pasi arrestoi banorët e Unazës Re, punonjës të medias, duke fshirë ccdo filmim të kryer nga punonjës të PD, thekson se të gjitha veprimet e mësipërme janë të paligjshme dhe kriminale, si dhe përbëjnë vepër penale, të kryer nga punonjës të Policisë së Shtetit, duke rrezikuar në këtë mënyrë cenimin e parimeve themelore të një shteti demokratik.

“Banorët e Unazës së Re kanë zhvilluar protestën e tyre paqësore dhe pa asnjë akt dhune. Në përfundim të protestës, një numër i konsiderueshëm punonjësish policia, disa prej tyre të paidentifikuar dhe të veshur civil, kanë filluar një aksion të paligjshëm policor, duke shoqëruar dhe më pas arrestuar me dhjetra qytetarë.Disa prej qytetarëve që i është hequr liria, rezulton se kanë qenë thjeshtë kalimtar në zonën ku ishte zhvilluar protesta. Disa të tjerë kanë qenë pjesëmarrë në atë proteste. Qytetarët pa asnjë shkak janë shoqëruar për në ambientet e Komisariatit nr. 6 Tiranë dhe në Drejtorinë e Qarkut Tiranë:, thuhet në kallzim.

Mes të tjerave në padi theksohet fakti se punonjësit e Policisë së Shtetit, duke vepruar në kundërshtim me ligjin, jo vetëm kanë kryer veprime apo mosveprime të paligjshme, që kanë prekur interesat e shtetasve, por nga ana tjetër, me veprimet e tyre arbitrare, kanë cënuar lirinë e qytetarëve dhe kanë synuar t’i intimidojnë dhe pengojnë në ushtrimin e të drejtës së tyre kushtetuese për të protestuar, paqësisht dhe pa armë.

Në padinë e PD theksohet se liria e tubimit paqësor dhe pa armë është e garantuar, për rrjedhojë organet e pushtetit publik jo vetëm që duhet të respektojnë këtë liri por kanë dhe detyrimin për të kontibuar në realizimin e saj.

“E drejta kushtetuese për të tubuar, në një shtet demokratik, merr një rëndësi të veçantë. E drejta për t’u tubuar lirisht dhe pa ndonjë leje të veçantë me të tjerë, ka qenë gjithnjë e vlefshme si shenjë e lirisë, pavarësisë dhe fjalës së lirë të qytetarit të përgjegjshëm. Garantimi i lirisë për aktivitetet politike në të njëjtën kohë edhe një vendim, i cili shtrihet përtej mbrojtjes së shpalosjes së personalitetit nga ndërhyrjet shtetërore. Kushtetuta garanton si të drejtë mbrojtëse, për mbartësit e së drejtës, e cila u shërben mbi të gjitha pakicave që mendojnë ndryshe të drejtën për të vendosur vetë për vendin, orën, llojin dhe tematikën e tubimit dhe, në të njëjtën kohë, ndalon forcën e shtetit për të marrë pjesë apo për t’i ndenjur larg një tubimi”, thuhet në në padinë e depozituar nga Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi.

Arsyetimi i dhënies së lejes nga ana e Policisë bie, pasi siç theksohet në padi, “Marrja paraprakisht e lejes për tubim ka qenë kërkesë ligjore e një ligji që tashmë është shfuqizuar dhe nuk është në përputhje me evoluimin e jurisprudencës së GJEDNJ-së. Kjo për faktin pasi tubimi mund të jetë paqësor edhe pse nuk është bërë njoftim formal për zhvillimin e tij”, thuhet në padinë e Partisë Demokratike.

donald-trump-1280x785.jpg
ent ela11:00 | 02/10/2019

Presidenti amerikan Donald Trump e ka konsideruar si një grusht shteti iniciativën e demokratëve për ta shkarkuar nga post. Ndërkohë Associated Press raporton se ish i dërguari special amerikan në Ukrainë do të dëshmojë të enjten në kongres në një seancë me dyer të mbyllura.

“Teksa po dëgjoj më shumë e çdo ditë, arrij në përfundimin se ajo që po ndodh nuk është një impeachment, por është një grusht shteti për t’i marrë pushtetin njerëzve, votat, lirinë, amandamentin e dytë, fenë, ushtrinë, murin në kufi dhe të drejtat e tyre si qytetarë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.”

Është ky mesazhi më i fundit i kreut të Shtëpisë së Bardhë Donald Tramp pas zhvillimeve të fundit në çështjen e “Ucrainagate”.

Ndërkohë ish i dërguari special amerikan në Ukrainë, Kurt Volker konfirmoi se do të dëshmojë të enjten në kongres, në një seancë me dyer të mbyllura, në kuadër të hetimeve për shkarkimin e presidentit Tramp.

Lajmi raportohet nga Associated Pres e cila citon një burim të kongresit amerikan. Volker dha dorëheqjen një ditë pasi emri i tij figuroi në denoncinimin për telefonatën e Tramp me presidentin ukrainas Zelenski. Volker ishte ai që vendosi në kontakt një këshilltar të Zzelenskit me Rudi Xhulianin avokat personal i Presidentit, i cili kërkonte nisjen e hetimeve për Bajden. /ABC news Albania 24/7

trumpo.jpg
nev ila21:42 | 30/09/2019

Ndërsa demokratët në Kongresin amerikan po përshpejtojnë proçedurat hetimore për inkriminimin, vetë presidenti Donald Trump është shfaqur të hënën me tone sfiduese, duke propozuar madje arrestimin e një prej ligjvënësve demokratë, që e akuzon atë për telefonatën me presidentin ukrainas.

Presidenti amerikan Donald Trump intensifikoi ditën e hënë sulmet ndaj ligjvënësit demokrat që udhëheq hetimet për inkriminimin e tij.

Në një reagim, kreu i shtetit e ka sugjeruar se kongresmeni Adam Shif, shef i komisionit parlamentar për shërbimet e inteligjencës, duhet të arrestohet për tradhti.

Më vonë gjatë javës një numër i konsiderueshëm dëshmitarësh pritet të paraqiten në Kongres, për të raportuar në seancat dëgjimore që lidhen me kërkesën që Trump i bëri homologut ukrainas për të hetuar figurën e Xho Bajden, që pritet të jetë sfidanti i tij në zgjedhjet e 2020-s.

Një zyrtar i shërbimeve amerikane të inteligjencës denoncoi bisedën telefonike të 25 korrikut mes Trump dhe Volodimir Zelenskij, e cila nuk ishte regjistruar në sistemin tradicional, por në një tjetër sistem të përdorur për informacionet e klasifikuara.

Përmes një seri postimesh në Twitter ditën e hënë, Trump iu referua pikërisht komenteve të bëra nga kongresmeni Adam Shif gjatë një mbledhjeje të komisionit të inteligjencës javën e kaluar.

Në fjalën e tij, Shif thoshte se telefonata dhe kërkesa e bërë ndaj Zelenskit ishte një taktikë klasike e krimit të organizuar.

“Kongresmeni Adam Shif bëri një deklaratë të rremë dhe të tmerrshme, duke ma adresuar mua si pjesë të telefonatës sime me presidentin ukrainas dhe e lexoi me zë të lartë para Kongresit dhe popullit amerikan. Ajo çfarë tha ai nuk kishte asnjë lidhje me atë që unë kam thënë në telefonatë. Mos duhet ta arrestojmë për tradhti?”, u shpreh Trump në profilin e tij./ABC News Albania 24/7

BALLA-SINKRON.mpg_snapshot_00.03-1280x720.jpg
ent ela15:15 | 19/09/2019

Partia Socialiste përsërit apelin ndaj Demokratëve për t’u ulur në tryezën e bisedimeve për reformën zgjedhore. Taulant Balla tha se çdo ditë që kalon, vendos zgjedhjet e 2021-shit në vështirësi, ndërsa e cilësoi Damian Gjiknurin si një prej ekspertëve më të mirë zgjedhorë.

Opozita jo parlamentare nuk do të marrë pjesë të mërkurën në tryezën e reformës zgjedhore e thirrur nga OSBE.

Socialistët  e përsërisin apelin, duke thënë se koha nuk pret.

Kërkesën e opozitës për të mos negociuar me Damian Gjiknurin si bashkëkryetar të reformës zgjedhore, numri dy i socialistëve nuk e sheh serioze.

Kreu i grupit socialist nuk sheh rrezik tek kushtet e Gjermanisë për të hapur negociatat.

Një prej kërkesave të grupit më të madh parlamentar gjerman është dhe arrestimi i peshqve të mëdhenj të krimit dhe korrupsionit. /ABC News Albania 24/7

TRUMP-INKRIMINIMI_ABC-M4-T2.mpg_snapshot_00.16-1280x720.jpg
ent ela20:45 | 12/09/2019

Demokratët në Shtetet e Bashkuara kanë miratuar një rezolutë për përshpejtimin e hetimeve mbi ato raste që mund të çojnë në inkriminimin e presidentin Donald Trump. Duke reaguar, republikanët e kanë quajtur nismën një farsë që synon të dëmtojë figurën e kreut të shtetit.

Komisioni për çështjet gjyqësore në Kongresin amerikan votoi të enjten për intensifikimin e hetimeve mbi presidentin Donald Trump, për të vendosur më pas nëse do të rekomandojë inkriminimin e tij. Paneli prej 41 anëtarësh miratoi një rezolutë që i lejon të caktojë seanca dëgjimore, t’u bëjë dëshmitarëve pyetje më agresive dhe të përshpejtojë hapat e hetimit në ato aspekte që mund të rezultojnë më eksplozive për presidentin dhe Kongresin gjatë kohës që kontrollohej nga republikanët. “Me proçedurat e reja ne do të nisim javën e ardhshme një seri seancash për të hetuar dyshimet për korrupsion, pengim të drejtësisë dhe abuzim me pushtetin që rëndojnë mbi presidentin”, deklaroi kryetari i komisionit gjyqësor, Xherold Nedllër, pas votimit me 24 vota pro dhe 17 kundër. Nga ana e tyre republikanët e hodhën poshtë nismën e demokratëve dhe e quajtën rezolutën e miratuar prej tyre një “fantazi”. Ata thanë se demokratëve u mungojnë votat për të marrë një autorizim zyrtar nga Kongresi për të hetuar, sikurse ndodhi në rastin e epokës Uotërgejt, apo në atë të ish-presidentit Bill Klinton. Në reagimin e tij, kryetari i republikanëve në komisionin gjyqësor, Dag Kollins tha se rezoluta thjesht i jep komisionit kompetenca që i ka patur gjatë gjithë kohës. /ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono