deda

babai.png
R D15:32 | 12/12/2019

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar pas publikut të kronikës në Abc News për familjen Deda në Laç. Kryefamiljari tha për gazetarin Juxhin Mustafaraj se po qendrojnë në çadrat e kishës dhe nuk kanë asnjë ndihmë nga shteti. “Dua të di nëse pallati është i banueshëm apo jo. Fëmijët nuk mund të qendrojnë jashtë me këtë të fohtë. Kam 5 ditë që çoj vajzën në spital ndërsa djali qendron në çadër”, shprehet ai.

Menjëherë ka reaguar zyra e shtypit, duke thënë se “Pas kronikës suaj, Ministrja Xhaçka urdhëroi vëmendje të menjehershme për familjen Deda dhe si për kishën ku po strehohen familje të pastreha në Laç. Do asistohen me ushqime, veshje, çader dimërore dhe nje mjek për familjen”. /abcnews.al

 

deda.jpg
Veronik Istrefaj22:45 | 05/12/2019

Julian Deda në studion e Pressing, ka prekur disa tema. Aktori i mirënjohur foli për “Topin e Artë”, rolin e psikologut te futbollistët, emisionin Klanifornia dhe Superioren.

TOPI I ARTË – “Topi i Artë na mërziti, pasi unë jam fans i Cristiano Ronaldos”.

FUTBOLLISTËT – “Ideja është këtu se ndonjëherë, psikologu janë vetë futbollistët, trajneri, presidenti i klubit. Emisioni duhet filluar, ndeshjet duhen filluar… me dhunë! Profesioni ynë është psiko-fizik dhe as ne nuk e kemi të lehtë të ndërtojmë skeçe e të shkruajmë skenare. Duhet me e ça portën dhunshëm. Nuk kemi rrugë tjetër.

KLANIFORNIA – “Ne nuk duam të merremi me situatën politike, por t’i kënaqim njerëzit me humor, nga java tjetër besoj. Ne kemi vetëm këtë detyrë, të çojmë mesazhe dhe të argëtojmë njerëzit, që ta kalojnë këtë dramë”.

SUPERIORE – “E ndjek, por shumë pak. Unë jam tifoz me Vllazninë, normalisht. Ne bëmë dhe një skeç, ku u munduam të rikrijonim atë videon virale të mësuesit që rraf nxënësit. Kam pasur unë një mësues matematike në shkollë, më ka rrah… Madje, më thoshte: Thirr dhe Zefin këtu! (qesh)”./abcnews.al

deda.jpg
Veronik Istrefaj22:13 | 05/12/2019

Julian Deda, aktori i njohur shqiptar, është i ftuar në Pressing, në ABC News. Deda e nisi fjalën e tij duke i falënderuar të gjithë njerëzit që janë munduar të ndihmojnë në ditët e vështira të tërmetit.

TËRMETI – “Nuk stopoi vetëm sporti, stopoi gjithçka ditët e fundit, sporti, arti. Edhe Klanifornia nuk u realizua, ishim në një moment jo pozitiv dhe nuk ka erdhi që ta bënin. Më vjen shumë keq që ky tërmet ra në Shqipëri, pasi ne nuk përballojmë gjë”.

“Nuk përballojmë dot një shi e një dëborë, lëre më në tërmet. Më vjen keq se shqiptarët nuk bashkohen gjithmonë, por vetëm në ditë të vështira”.

“Është për t’u falënderuar gjithkush që ndihmoi, të gjithë ata që nuk përhapën panik. Mjafton një shpërndarje dhe krijohet panik. Shpresoj të jetë me kaq”./abcnews.al

viktima-ne-spanje-1.jpg
ad min09:45 | 29/03/2019

Mediat spanjolle kanë bërë publike detaje të reja në lidhje me vrasjen e një 46-vjeçari shqiptari në Spanjë. Bëhet fjalë për person që njihej me emrin Deda.

Ai u vra me një plumb pas koke, por këtë të premte është bërë e ditur se përpara se të vritej ai është torturuar në mënyrë barbare. 46-vjeçarit i ishte prerë një gisht, një copë veshi dhe i ishin hequr të gjithë thonjtë.

Viktima është torturuar me orë të tëra, përpara se të vritej. Autoritetet dyshojnë se ai është dërguar në një shtëpi të sigurtë dhe nuk përjashtohet se mund të jetë vrarë aty.

Kjo pasi trupi i viktimës u gjet në një zonë pranë lumit Guadalentin në Totana dhe dyshimet janë se kufoma është dërguar aty për të zhdukur gjurmët. Trupi i shqiptari u gjet pasditen e së mërkurës. Një banor i zonës ngriti alarmin pasi kishte parë një makinë, e cila nuk kishte lëvizur nga vendi që prej të hënës së kaluar.

Shqiptari jetonte në Mazarron. Ai kishte punuar më parë në klube nate dhe bare muzike, ndërsa kohët e fundit kishte filluar punë si truprojë në Marbella të Malagas.

Sipas mediave, dyshohet se ai është vrarë për shkak të prishjeve të pazareve të drogës. Njëkohësisht po hetohet edhe ndonjë konflikt i mundshëm që shqiptari mund të ketë pasur për shkak të profesionit të tij./abcnews.al

TOTANA-RVp8L087VGVX5Pos4l3Nf2K-624x385@La-Verdad.jpg
ad min09:16 | 29/03/2019

Mediat spanjolle kanë bërë publike emrin e shqiptarit, i cili u ekzekutua me një plumb pas koke në Spanjë. Bëhet fjalë për një person që njihej me emrin Deda, 46 vjeç.

Shqiptari jetonte në Mazarron. Miqtë e tij kanë treguar, se më parë ai punonte si roje sigurie në klube dhe bare me muzikë, ndërsa tani punonte si truprojë.  Veçanërisht muajt e fundit, ai kishte punuar në zonën Marbella në Malaga.

Autoritetet dyshojnë se 46-vjeçari është ekzekutuar për shkak të prishjeve të pazareve të drogës ose për shkak të ndonjë konflikti që mund të ketë pasur si pasojë e profesionit që ushtronte.

Trupi i pajetë i tij u gjet të mërkurën pasdite në Totana. Një banor i zonës lajmëroi autoritetet se kishte parë një makinë që nuk kishte lëvizur që prej të hënës së kaluar.

Kur agjentët shkuan gjetën kufomën e 46-vjeçarit, i cili kishte shenja dhune. Ata nuk përjashtojnë mundësinë që Deda të jetë dhunuar në një vend tjetër dhe trupi është sjellë aty për të zhdukur gjurmët./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono