debrecen

PARTIZANI-AVENTURA-VAZHDON-ABC-M4-T1.mpg_snapshot_00.02-1280x720.jpg
ad min17:30 | 18/07/2019

Trajneri i Kukësit Ernest Gjoka largon presionin nga skuadra dhe kërkon vetëm një fitore morali. Në kampin tjetër tekniku i Debrecen, Andres Herceg, kërkon kujdes nga lojtarët e tij pavarësisht fitores 3-0 të ndeshjes së parë.

Skuadra e Kukësit do të luajë të enjten ndeshjen e kthimit të Europa Leauge ndaj Debrecen. Një detyrë mjaft e vështirë për verilindorët që duhet të përmbysin disavantazhin e tre golave të ndeshjes së parë. Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka thekson se skuadra duhet minimalisht të arrije një fitore morali.

Trajneri i skuadrës së Debrecen, Andres Herceg, vlerëson Kukësin dhe mendon se në Elbasan do të jetë një ndeshje e vështirë.

“Parashikoj një ndeshje të vështirë përballe Kukësit. Duhet të fokusohemi maksimalisht në këtë ndeshje pasi kundërshtari ka elemente të mirë që mund të na krijojnë probleme. Kukësi ka një mbrojtje dhe një sulm të mirë dhe duhet të jemi të kujdesshëm”.

Ndeshja mes Kukësit dhe Debrecen do të zhvillohet këtë të enjte në orën 20:00./ABC News Albania 24/7

KUKESI-ZHGENJEN-DEBRECEN-ABCM3T1.mpg_snapshot_00.01-1280x720.jpg
ent ela11:45 | 12/07/2019

Skuadra e Kukësit është mundur me rezultatin 3-0 përballë Debrecen në ndeshjen e parë kualifikuese të Europa League. Shanset e veri-lindoreve për kualifikim janë shumë të pakta

Kukësi zhgënjen në ndeshjen e parë kualifikuese të Europa League. Verilindorët u mposhtën me shifrat 3-0 në transfertën hungareze të Debrecen. Një rezultat që nuk i jep shumë shanse skuadrës së teknikut Ernest Gjoka për kualifikim. Në pjesën e parë të dyja skuadrat krijuan raste shënimi dhe loja ishte e hapur. Valdet Rama tentoi nga distanca, por gardiani i Debrecen reagon mjaft mirë.

Ne fraksionin e dytë të lojes dominues ishin vendasit. I sapofuturi në lojë Garba realizoi pas një rrëmuje në zonën e Kukësit.

Reagojnë nënkampionet e Shqipërisë por pa rezultat.

Debrecen shënon edhe golin e dytë me Varga i cili asistohet nga Trujiç dhe realizon me portën e boshatisur. Një vendosje e gabuar e prapavijës së Kukësit që ndëshkohen për të dytën herë në këtë ndeshje.

Është i njëjti autor që vendos fatet e këtij takimi. Mesfushori me tipare sulmuese godet nga jashtë zone dhe përfiton nga një devijim i gabuar i Frasherit. Debrecen 3 Kukësi 0. Veri lindorët do të tentojnë kualifikimin në ndeshjen e kthimit, por shanset janë shumë të pakta. /ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono