debati per teatrin

taulant-balla-1-1280x656.jpg
ent ela16:14 | 13/06/2018

Mungesën e deputetëve socialistë në komisionin parlamentar të medias, e ka sqaruar kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla.

Ai i është drejtuar me shkrim aktorit Robert Ndrenika, i cili e vuri në dukje mungesën e mazhorancës.

Sipas Taulant Ballës mbledhja ishte thirrur në kundërshtim me Rregulloren e Kuvendit dhe për socialistët, kjo ishte thjesht një mbledhje private. Balla i thotë Robert Ndrenikës se të besosh që Vokshi apo Basha e kanë megjithë shpirt “luftën” për Teatrin, është njëlloj sikur të besosh që Lulzimi është Robert Deniro dhe Albana është Julia Roberts. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono