Dajtin

sorecaaa-933x445.jpg
ent ela19:54 | 10/02/2019

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca, ka deklaruar se vendimi i gjykatës së Apelit që i uli masën e dënimit Dritan Dajtit të dënuar për vrasjen e 4 policëve në detyrë, kërkon një rivlerësim urgjent nga Gjykata e Lartë dhe Prokurori i Përgjithshëm. Deklaratën Soreca e shoqëron me titullin e lajmit të vendimit për ta dënuar me 25 vite burg Dritan Dajtin. Reforma në drejtësi është pa kthim – shkruan Soreca në postimin e tij – dhe do të mbulojë çdo nivel juridiksioni. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono