Cruzeiro

fotot-e-brazilianit.jpg
Klejdi Kaimi11:23 | 14/12/2019

Personazhe VIP apo edhe persona me poste të rëndësishme shpesh bien pre e mashtrimeve në internet. Rasti i fundit vjen nga Brazili, ku drejtori për komunikacionin i klubit të Cruzeiros ka rënë në ‘grackë’.

Valdir Barbosa ra pjesë e një mashtrimi gjatë një bisede në rrejtet sociale. Drejtori i Cruzeiros u mashtrua gjatë bisedës, ku i kërkohej që ai të dërgonte pjesët intime të trupit.

Barbosa nuk ngurroi t’i dërgonte dhe tashmë nuk ka më kthim mbrapa. Sikur të mos mjaftonte kjo, biseda dhe fotot e tij tashmë gjenden në shtyllat dhe muret pranë zyrave të klubit brazilian. Një makth i vërtetë për drejtori dhe Cruzeiron. /abcnews.al

Cru-3.jpg
Igli Nikolli12:16 | 09/12/2019

Rrëzimi nga kategoria përjetohet keq nga të gjithë dhe dhimbja e tifozëve nuk përshkruhet me fjalë. Aq më tepër kur diçka e tillë i ndodh për herë të parë klubit. Kështu ka ndodhur në Brazil, aty ku një nga ekipet më të famshme ka rënë një kategori më poshtë.

Klubi nga Bela Horizonte, Cruzeiro nuk e kishte provuar kurrë më parë këtë ndjesi. Humbja e mbrëmjes së kaluar kundër Palmeiras ka qenë fatale për klubin 98-vjeçar, që do të provojë për herë të parë aktivizimin në divizionin e dytë të futbollit brazilian.

Dëshpërimi i tifozëve

Ekipi i humbi të pesë ndeshjet e fundit në kampionat dhe preku fundin kundër ekipit të Skolarit në shtëpi. 0-2 fitoi Palmeiras dhe në stadium shpërtheu kaosi. Goli i dytë i miqve i dha fund shpresave të Cruzeiros.

Acarimi i tifozëve të Cruzeiros

Tifozët nuk duruan më dhe pesë minuta përpara fundit të ndeshjes nisën të shkulnin stolat dhe t’i hidhnin në fushë. Objektivi ishte goditja e lojtarëve të ekipit, por policia ndërhyri menjëherë dhe nisi përplasja tifozë-polici. /abcnews.al

ederson-feste.png
Vladimir Prenga09:13 | 20/10/2019

Cruzeiro ka triumfuar në transfertë ndaj Corinthians. Një gol i Ederson në minutën e 71-të ka vendosur fatet e ndeshjes, që përfundoi me rezultatin e ngushtë 1-2. Sulmuesi realizoi një gol, që për anësorin ishte pozicion jashtë loje.

Në pamje shikohet lehtësisht që Ederson është shumë i avancuar. Në fillim pati një stepje të sulmuesit të Cruzeiro, i cili pa që anësori e uli flamurin dhe përparoi e shënoi gol. Sa duket ka qenë kryesori i cili e ka sinjalizuar atë për një prekje të lojtarit të Corinthians.

Një lojtar në mesfushë i ka ndryshuar drejtimin topit dhe e ka nxjerrë të lirë Ederson para porte. Kryesori i ndeshjes ka kërkuar edhe ndihmën e VAR dhe është konfirmuar gjithçka dhe më pas goli është konsideruar i rregullt. /abcnews.al

CRUZEIRO.jpg
Igli Nikolli14:32 | 08/10/2019

Teknologjia VAR është bërë pjesë e pandashme e futbollit. Gabimet janë rralluar, edhe pse polemikat nuk mbarojnë kurrë. Një rast i veçantë na vjen nga elita e futbollit brazilian. Luhej ndeshja Cruzeiro-Internacional.

Miqtë udhëhiqnin 0-1 dhe Cruzeiro po sulmonte për të barazuar. Një kontakt në zonën e Internacionalit kalon qetësisht nga lojtarët. Asnjë protestë apo pretendim nga vendasit, ndërkohë që arbitri vrapon për të parë pamjet.

Të gjithë befasohen dhe nuk arrijnë të kuptojnë se çfarë po ndodh. Gjyqtari kryesor sheh pamjet, rikthehet dhe akordon penallti për Cruzeiron. Festë te vendasit dhe protesta të mëdha nga ekipi mik.

Një “dhuratë” e bukur për lojtarët e Cruzeiros, të cilët e kthejnë në gol me anë të Fred dhe barazojnë rezultatin. Përfundimisht 1-1 me të dy ekipet që ndajnë nga një pikë pas një ndeshje ku VAR-i bëhet protagonist. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono