Çlirim Gjata

gazment-bardhi-1.jpg
G. P.16:30 | 23/06/2019

Kanë për qëllim të rrëzojnë mendësinë shqiptare se çudia më e madhe zgjat tre ditë. Pas përgjimeve të publikuara nga gazeta gjermane Bild, demokratët nuk duan të qëndrojnë vetëm tek konstatimi i krimit elektoral, por edhe te ndëshkimi i vjedhësve të votave.

Krimet zgjedhore të Edi Ramës nuk mund dhe nuk do të kalojnë pa u ndëshkuar. Dhënia fund e pandëshkueshmërisë së politikanëve dhe kriminelëve që kanë vjedhur zgjedhjet është rruga e vetme për të garantuar se në Shqipëri nuk do të ketë më masakra elektorale me bashkëpunimin e qeverisë me krimin”, tha Bardhi.

Duke i risjellë në vëmendje përgjimet e fundit të publikuara nga gazeta Bild, sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike Çlirim Gjata ndalet në bisedën e ish-ministrit Damian Gjiknuri me Imer Lalën.

Dhënia e parave nuk kalon pa u ndëshkuar u kujton Çlirim Gjata. Sipas demokratëve përgjimet e Dibrës faktuan se ne kryeministrin Rama nuk ka fshehtësi të votës. Në mënyrë të përmbledhur sekretari i përgjithshëm tregon se çfarë i pret ata që kanë kryer krime elektorale.

“Këto janë krime zgjedhore që një drejtësi e pavarur do ti kishte ndëshkuar me të paktën 30 vjet burg për të gjithë ata që janë përfshirë në shkelje të ligjit”, u shpreh Bardhi.

Për Partinë Demokratike kjo kohë nuk është e largët, kur si kryeministri, si krimineli,si qytetari i zakonshëm janë të gjithë të barabartë përpara ligjit./ABC News Albania 24/7

clirim-gjata.jpg
nev ila15:10 | 17/05/2019

Demokratët kthehen në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Pavarësisht vendimit të kësaj force politike për të mos qenë pjesë e zgjedhjeve të 30 qershorit, përfaqësuesi i demokratëve Njazi Kosovrasti kaloi pragun e godinës së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, një ditë pas shprehjes së qëllimit nga kjo forcë politike, për dërgimin e propozimeve që Kodi Zgjedhor i njeh partive parlamentare opozitare, për komisionerë të zonave administrative. Arsyen për këtë, sekretari për çështjet ligjore në partinë demokratike, ia veshi faktorit manipulues që beson se mund ta faktojë tashmë me dokumente.

“Arsyeja pse po i dërgojmë ne, këta komisionerë, është sepse po shohim dhe na vijnë informacione për komisionet se po ndodhin manipulime. duam ti demaskojmë dhe të tregojmë se cfarë zgjedhjesh po përgatit Edi Rama. Dhe kur të shtyhen e të përcaktohet data e re e zgjedhjeve bashkë me zgjedhjet e përgjithshme të mos na kthehen në bumerang. Gjerat e regjistruara tani nuk i rregullon dot atëherë, prandaj ne duam të kemi komisionerë për të mos lejuar manipulime që po mundohet të bëjë zoti Rama në këto komisione. KZAZ-të shikojnë ndarjen e qendrave të votimit, ndarjen e listave nëpër lista të votimit, mbi të gjitha mbi regjistrimin e kandidatëve sepse kandidatët regjistrohen në KZAZ tani, nuk regjistrohen në KQZ sic ndodh me deputetët. është rasti i Kavajës ku është dashur të regjistrohet një kandidat dhe ai ndodhet jashtë shtetit, ne i kemi të gjitha të dhënat, ka kaluar afatin e regjistrimit, është kthyer dhe shënohet sikur është regjistruar në kohën e duhur. pra është manipulim i saktë e i provuar. për këtë arsye ne kërkojmë të çojmë, të bllokojmë, ti ndalojmë këto manipulime, ti demaskojmë dhe të përgatitemi për zgjedhjet e shtyra. Zgjedhje në 30 qershor nuk ka, ta harrojnë”, tha Gjata.

Habinë për pjesëmarrjen në mbledhjen e radhës së KQZ-së, nënkryetari i Komisionit Qendor të Zgjedhjeve ja shprehu përfaqësuesit të demokratëve në sallë.

Denar Biba: Jeni subjekt zgjedhor, jeni regjistruar për zgjedhjet e 30 qershorit?!!

 Njazi Kosovrasti: Jo, e çdo të thotë kjo. Por kam një nen. Unë jam parti parlamentare dhe si e tillë më takon të marr pjesë në KQZ dhe meqë ju dëshironi po ju citoj Kodin Zgjedhor…

Denar Biba: E njoh ligjin nuk keni pse të ma lexoni. PD ka një marrëdhënie të shkëputur nga parlamenti aktualisht është fakt i njohur publikisht…

Njazi Kosovrasti: Cfarë pune keni ju. Padiskutim që jemi parti parlamentare dhe kuptimi i partisë parlamentare përcaktohet nga rezultati i zgjedheve të radhës… Denar Biba: Po, por ju ato mandate i keni dorëzuar …

Njazi Kosovrasti: Bëni detyrën zoti Biba si anëtar i KQZ mos u merr me probleme të politikës.

Partia Demokratike dhe ato të opozitës së bashkuar nuk janë regjistruar si subjekte zgjedhore në garën elektorale të 30 qershorit, afati përfundimtar për të cilët ka përfunduar, ashtu si afati për regjistrimin e kandidatëve të pavarur./ABC News Albania 24/7

Clirim-Gjata-1280x758.jpg
ent ela20:45 | 26/03/2019

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD Çlirim Gjata është shprehur se dosjet e famshme 339 dhe 184 nuk i ka prekur kush me dorë dhe se ndaj tyre nuk ka nisur asnjë hetim. Këto deklarata Gjata i bëri në emisionin “Provokacija”. Ndër të tjera ai theksoi se këto dy dosje janë vetëm maja e ajsbergut, ku eksponatet të lartë të PS flasim me bosët e krimit në Shqipëri për blerje votash.

Çlirim Gjata: Askush nuk i prek dy dosjet e famshme sepse vetëm dy dosje janë që dimë ne që kanë dalë kanë marrë dhen lere sa ka atje. Përgjimet ku politikanët e lartë të mazhorancës thuhet se kanë komunikim me bosët e bandave në Shqipëri për blerje votash. Çfarë ka ndodhur? Shërbimet e huaja kanë përgjuar bandat e drogës, për trafik ndërkombëtar droge dhe i kanë përgjuar për hesap të tyre. Nuk e dinin ata se po merreshin me blerje votash pasi nuk u intereson shënimeve të huaja partnere çështja e blerjes së votave në Shqipëri, ata kanë problemin e trafikut të drogës. Duke hetuar këta banda ka dalë se shumë nga eksponatët dhe shefat e këtyre bandave flasin me politikanë të lartë për blerje votash.

Mustafa Nano: Më politikanë të lartë për cilët, e keni fjalën për Durrësin?

Çlirim Gjata: Duke filluar  që nga Vangjush Dako, ministri Gjiknuri e deri tek Edi Rama ka biseda.

Mustafa Nano: Ka biseda kur Edi Rama…

Çlirim Gjata: Po po e kanë thënë vetë prokurorët dhe vetëm majën e ajsbergut kanë nxjerrë BIRN dhe Zëri i Amerikës. Kjo pjesë e përgjimeve ka ardhur pastaj në Shqipëri dhe janë dy dosjet e famshme 339 dhe 184. Pse nuk hetohen? Nuk po themi pse nuk po i marr t’i arrestojë, t’i dënojë, por kërkojmë t’i hetojë. Por nuk i prek kush me dorë./abcnews.al

gjata-3.jpg
G. P.12:24 | 24/03/2019

Janë këto përgjime, të ndodhura në dosjen e prokurorisë ato që sollën reagimin për të dytën ditë radhazi të Partisë Demokratike. Këto biseda sipas selisë blu, faktojnë se pushteti i kryeministrit Edi Rama është i njëjtë me personin e interceptuar në biseda telefonike, Fredi Alizoti, dëshmi e një pushteti kriminal.

“Përgjimet zyrtare të Prokurorisëë faktojnë përdorimin si seksion i rilindjes të Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Prokurorisë së Tiranës. 4 prokurorë u përdorën politikisht për të shpëtuar nga dënimi trafikantin e drogës Geron Xhafaj dhe vëllain e tij ministër të brendshëm.

I publikoi vetëm një ditë më parë ish-deputeti demokrat Salianji.

“Pas publikimeve të përgjimeve zyrtare, prokuroria duhet të merrte të pandehur, Taulant Ballën, Fatmir Xhafajn, Ard Veliun, Albert Nushin dhe një sërë strukturash policore që kanë shërbyer për manipulimin e ngjarjes me qëllim shpëtimin e pushtetit të Ramës dhe dënimin e opozitës që denoncoi aferën.

Por këto biseda nuk janë zbardhur nga prokuroria sipas demokratëve, dhe kjo me një qëllim.

“Heshtja e plotë e qeverisë, bllokimi ditën e djeshme i transmetimit të provave dhe fakteve skandaloze që implikojnë zyrtarët më të lartë të policisë në bashkëpunim dhe përulje ndaj elementeve kriminale, është prova e plotë e vullnetit të Ramës për të vazhduar qeverisjen pro krimit”.

gjata-2.jpg
G. P.20:04 | 19/03/2019

KQZ bëri thirrje ditën e hënë që partitë politike të dërgojnë komisionerët e tyre për zgjedhjet e 30 Qershorit. Por Sekretari për Çështjet Ligjore i PD-së, Çlirim Gjata tha se dërgimi i komisionerëve është shkelur në KQZ historikisht.

I pyetur nëse ky është hapi i parë drejt bojkotimit të zgjedhjeve, Gjata tha se gjërat do të vijnë gradualisht. Sipas tij, akoma nuk është vendosur për bojkotin e zgjedhjeve, por kur të dërgohen komisionerët në KQZ do të dërgohen edhe për zgjedhjet vendore edhe për ato parlamentare tha Gjata.

Çlirim Gjata: Gjërat po vijnë gradualisht. Ajo që kemi bërë si opozitë është djegia e mandateve. Kemi vënë kushtet përkatëse si të ndërhyhet politikisht pra me largimin e Ramës, rrëzimin e regjimit, qeveria tranzitore. Këto pastaj ço komisionerët edhe në rastet më normale është shkelur në KQZ historikisht ka pasur vonesa. Gradualisht do bëhen zgjedhjet e parakohshme politike parlamentare, edhe zgjedhjet vendore, por gradualisht.

Mirela Milori: Do bëhen para Qershorit?

Çlirim Gjata: Nuk mund ta them këtë. Janë probleme teknike. Platforma jonë është ne jemi qytetarë që së bashku qindra mijëra qytetarë që kërkojmë rrëzimin e këtij regjimi dhe krijimin e një rruge të re drejtë zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Kjo është platforma. Nuk mund të themi që është vendosur bojkoti i zgjedhjeve. Tani për tani s’kemi çuar komisionerë sepse do shikohen gjërat. Kur të çojmë komisionerët do çohen edhe për politiket edhe për vendoret. Do bëhen zgjedhje. Nuk themi që nuk do bëhen zgjedhjet.

Ndërkohë, Gjata tha gjithashtu në “Mbrëmje Ide” në ABC News se brenda PS-së janë në tavolinë 5 emra për kryeministër.

“Janë nja 5 emra socialistë në tavolinë në tavolinë për kryeministër. Unë më shumë i dëgjoj nga gazetarët nga deklaratat e ndryshme, që kanë parë që po u ikën partia”, tha Gjata.

Për sa i përket zgjidhjes së kësaj situate, Gjata tha se ndërmjetësimi i ndërkombëtarëve është i mirëpritur, por gjithashtu ai vlerësoi dhe qëndrimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërsa për protestën e paralajmëruar për të enjten, Gjata tha se do të ketë surpriza.

“Ka surpriza! Pas kësaj, protesta të tjera në tërësi surprizë. Do të shohim. Do ketë surpriza”, tha Gjata./abcnews.al

gjata-1.jpg
G. P.19:45 | 19/03/2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë çeli këtë të martë garën për Prokurorin e Përgjithshëm. Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata, ishte i ftuar në emisionin “Mbrëmje Ide” nga Mirela Milori, ku tha se KLP ndodhet në një gjendje paligjshmërie për momentin.

“KLP ndodhet në një gjendje paligjshmërie. Aty janë zgjedhur anëtarë të paligjshëm të kundërshtruar nga ONM. Janë zgjedhur anëtarë që nuk kanë marrë nga dokumenti Autoritetit i Pastërtisë së Figurës ku prokuroria e kishte pranuar anëtar pa marrë një dokument. Një anëtare është shkarkuar nga KPA. Të tjerë janë në KPA mund të pësojnë të njëjtën fat. Sikur ti lemë këto kemi një situatë të zgjedhur 5 nga parlamenti dhe 4 nga konferenca e prokurorëve që vjen në kundërshtim me Kushtetutën se kur u bë u tha që këto organe do të vetëqeverisen, prandaj ka shumicën e prokurorëve në KLP. Të ka rënë kolona bazë e këtij institucioni nuk mund të vazhdojë pa u plotësuar”, tha Gjata.

Sipas Gjatës, brenda Partisë Socialiste po bëhet luftë e brendshme pasi ka dy klane, njëri që mbështet kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku dhe njëri që mbështet persona të tjerë.

“Po nguten të zgjedhin Prokurorin e Përgjithshëm përpara se të shkojmë në zgjedhje të parakohshme. Ka një luftë të brendshme se kush do jetë kryeprokuror, dhe ka një klan që mbështet Arta Markun. Ai që fitoi me zotin Rama dhe e vendosi në mënyrë të kundraligjshme. Ka një klan tjetër që do persona të tjerë dhe po bëhet luftë e tmerrshme por që ne e shohim si gati me përbuzje që tregon pikën e fundit ku ka shkuar mazhoranca”, u shpreh ai./abcnews.al

clirim-gjata.jpg
G. P.20:50 | 28/02/2019

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata, ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin “Mbrëmje Ide” në ABC News. Për sa i përket deklaratave të eurodeputetëve të PE-së kundër djegies së mandateve, ai tha se opozita i respekton ata, por sipas tij nuk kanë informacionet e saktë për gjendjen reale të vendit.

“Jo vetëm për eurodeputetët, por edhe për faktorin ndërkombëtar në përgjithësi dhe opozita i respekton ata, por duhet të dimë që ata mbështeten në informacione empirike që kanë të bëjnë me interesa të ndryshme qoftë edhe ideologjike. Ça kërkojmë ne? Absolutisht zgjedhje të lira dhe të ndershme si në Gjermaninë e Fleckenstein. Asgjë më shumë se çfarë standardesh kanë këta për zgjedhjet e lira dhe të ndershme. Kjo është ajo çfarë kërkojmë nga ndërkombëtarët. Djegia e mandateve ka nxjerrë në sipërfaqe gjithçka, sidomos faktorin ndërkombëtar”, tha Gjata.

Gjata theksoi se veprimi i opozitës nxorri në sipërfaqe probleme të tjera të mëdha të vendit që lidhen dhe me BE-në dhe institucionet që i japin informacione unionit. Megjithatë, për sekretarin e çështjeve ligjore në PD, retorika e përdorur nga ndërkombëtarët është e zakonshme në situata të tilla. I pyetur nëse do të fillojnë negociata me Ramën nëse Presidenti do të propozonte që të uleshin në tavolinë, Gjata nënvizoi se nuk do të ketë negociata me kryeministrin.

“Presidenti është President, por negociata me Ramën nuk ka. Kjo është e fundit sepse u provua njëherë për hatër të ndërkombëtarëve. U bë marrëveshja, e shikoni ku erdhëm prapë? Jemi me qindra miliona euro të vjedhura më shumë, me kriminelë më shumë, ku na çoi kjo? Kjo është çështje e Presidentit, por unë mendoj se nuk ka ulje në tavolinë me Ramën”, tha Gjata.

Më tej, ai tha se nuk ka asnjë lloj komunikimi me anëtarët e mazhorancës. Për sa i përket frikës për një konflikt social, Gjata tha se nuk ka asnjë shqiptar që përplaset për Edi Ramën. Sipas tij, opozita ka një strategji, por nuk mund të parashikohet se çfarë do të ndodhë në fund.

“Nuk ka përplasur askush derën, por mendoj që deputetët e opozitës kanë lënë letrat. Kjo është më keq se të përplasësh derën. Në Gjermani nuk le kush letrat. Ne po kërkojmë këtë standard, por jo në këtë situatë. Opozita ka strategjinë e vet, çdo gjë do vijë hap pas hapi, por ta themi që çfarë do të ndodhë në fund nuk e bëjmë dot. Jemi në një situatë ku populli ka dalë në rrugë, jo për PD-në, por për pakënaqësinë tënde. E patë çfarë proteste ishte e 16 Shkurtit? Nuk mund të vazhdohej më. Ne protestojmë para parlamentit. Jemi në një betejë. Mendoni çfarë ulje do bisedojmë me këta njerëz që na gjuajnë e gaz lotsjellës.

Që mos të shkojmë në atë përballje sociale që nuk do ketë. Nuk ka shqiptar që përplaset për Edi Ramën, harroje! Pas kësaj duhet qeveri tranzitore që t’i hapë rrugë drejtësisë të hetohen ata që nuk po hetohen”, tha sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike. /abcnews.al

clirim-gjataa.jpg
G. P.14:42 | 20/02/2019

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, tha në ABC News se po përgatiten deklaratat në të cilat deputetët e PD-së do të dorëzojnë mandatet e tyre. Ai theksoi se dorëzimi i mandateve është nominal dhe jo kolektiv.

Ndërkohë që deputetët do ta dërgojnë deklaratën e tyre në Kuvend, pjesa tjetër, që gjendet në listat e PD-së dhe që fiton automatikisht mandatin për shkak të dorëzimit të të parëve, do ta dërgojë deklaratën në KQZ.

“Po përgatiten deklaratat sepse ato bëhen nominale. Të gjithë deputetët kanë rënë dakord. Është shtruar në kryesi. Sot vulën e fundit e ka Këshilli Kombëtar. Absolutisht një gjë na thonë qytetarët, jeni të vonuar. Do jetë deklaratë noiminale e njëjtë për të gjithë. Ne si opozitë heqim dorë dhe nuk pranojmë zëvendësismin e mandateve. Ligji e ka, kur mbaro lista e partisë dhe koalicionit, maron lista, s’ka më nuk kalon se nuk ka koalicion. Kur mbaron lista e partisë nuk ke ku shkon herë tjetër”, tha Gjata.

Gjata renditi dhe arsyet se pse u mor ky vendim.

“Në të paktën tre qarqe është vërtetuar që janë përgjuar duke biseduar me kriminelë për të blerë vota dhe kjo nuk hetohet sepse prokurorinë e ka kapur Edi Rama. Me ça ti mbajmë ne kriminelët me komisionerë votimi? Ata kërkojnë një ndërhyrje jo të fortë politike, një tërmet, vullkan politik prandaj u mor ai vendim. Ai popull foli, ne lexuam protestën. Kjo qeveri ka rënë, ka rënë ky parlametn. Mënyra si sillet qeveria me ligjin dhe kushtetutën, ka rënë kushtetuta dhe ligji.

Djegia e mandateve nuk është qëllim në vetvete. Po bëhet për të ndryshuar regjimin. Nuk ka mbetur asnjë rrugë tjetër demokratike që të ndryshohet diçka”, tha Gjata./abcnews.al

byri-politike.jpg
G. P.23:03 | 11/02/2019

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda dënoi të premten e 8 Shkurtit me 25 vjet burg Dritan Dajtin. Ai është autor i vrasjes së katër evektivëve të policisë të cilët ishin duke punuar për arrestimin e tij në verën e vitit 2009. Mirëpo ky vendim i gjykatës ka çuar në reagimin e opinionit publik.

Për të diskutuar rreth kësaj çështjeve në emisionin “Byro Politike” këtë të hënë ishin ftuar në studio Çlirim Gjata, sekretar për çështjet ligjore në PD dhe  jurist; Ferdinand Doja, jurist; Mentor Kikia, gazetar; Saimir Vishaj, jurist./abcnews.al

eksperter.jpg
G. P.20:45 | 11/02/2019

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda aplikoi mbi Dritan Datin gjykimin e shkurtuar duke i hequr 4 dënime të përjetshme dhe duke e dënuar me 25 vite. Që prej datës 8 Shkurt, kur u dha ky vendim ka pasur reagime të shumta. Për të diskutuar rreth kësaj çështje në emisionin “Byro Politike” nga Juli Xhokaxhi ishin të ftuar tre juristë Saimir Vishaj, Ferdinand Doja dhe Clirim Gjata.

Për Saimir Vishajn, Gjykata e Apelit nuk ka shkelur ligjin me këtë vendim. Madje sipas tij, ministrja e Drejtësisë në një deklaratë të bërë këtë të hënë është keqinformuar nga këshilltarët e saj.

Saimir Vishaj: Kjo çështje duhet ndarë në dy plane. Kemi planin e parë që janë vrarë 4 efektivë dhe planin e dytë veprimet e gjykatës. Mendoj që Gjykata e Apelit nuk ka shkelur ligjin. Unë e dëgjova ministren e Drejtësisë. Më vjen keq që është keqinformuar nga këshilltarët e saj. Në Gjykatën e Apelit kërkesa ishte bërë në shkallën e parë. Në rast se ky vendim brenda 45 ditësh do të rekursohet dhe vendimi është pro atëherë çfarë mund të themi? Për mua jemi në reformë në drejtësi tepër të brishtë ku gjyqtarët sot i kam parë të trembur. Kërkesa për gjykim të shkurtuar është bërë para 8-9 vitesh kur ka filluar procesi. Trupi gjykues ishte me 5 anëtarë çfarë tregon që vepronte me ligjin e vjetër.

Ndërkohë për sekretarin për çështjet ligjore në PD ky vendim ka prapavijë politkke dhe është e lidhur me mazhorancën.

Çlirim Gjata: Ky vendim ka prapavijë politike. Ky njeri është i lidhur me kryeministrin dhe mazhorancën, përmes kanalesh kriminale prandaj ka dalë ky vendim. Dalja sot e ministres janë lot krokodili, është hipokrizi politike. Ku do e çojë KLGJ? S’ka ligj për ta ndjekur disiplinarisht gjykatësin. Pra në fund të fundit këta gjyqtarë kanë qenë që detyruan politikën dhe ndërkombëtarët që të ndërmerrte reformën në drejtësi. Cilësia e reformës në drejtësi. E gjitha si u bë, po shkon në drejtim të kapjes nga ana e kryeministrit Rama. Rasti i atij që vrau gjyqtaren, as atij nuk ia dhanë gjykimin e shkurtuar. Backragundi është politik. Të tjerat janë lot krokodili.

Ndërkohë sipas juristit, Ferdinand Doja ne nuk i dimë provat që janë shfaqur në gjyq.

Ferdinand Doja: Kemi të bëjmë me gjykim të shkurtuar. Edhe i pandehuri heq dorë nga një sërë të drejtash. Edhe vetë gjyqësori ka atë privilegjin që kursen kohën, dëshmitarët. Gjykimi i shkurtuar jepet ose mohohet me një vendim të ndërmjetëm. Ne nuk i dimë arsyetimet që ka bërë Gjykata e Shkallës së Parë në mohimin e kësaj të drejte. Është e drejtë e të gjithëve që ta kërkojnë këtë. Nuk e dimë pse është mohuar në këtë moment gjykimi i shkurtuar. Ai gjyq ka zgjatur pafundësisht, por nuk dimë çfarë provash janë marrë në atë gjyq.

Dritan Dajti ishte dënuar nga Gjykata e Shkallë së Parë për Krime të Rënda me burgim të përjetshëm. Ai akuzohet për vrasjen e 4 efektivëve të policisë në Durrës më 2009, gjatë një operacioni për arrestimin e tij./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono