cardoso

Cardoso.png
Veronik Istrefaj19:10 | 15/11/2019

Sulmuesi brazilian, Lucas Cardoso, e ka mbyllur me skuadrën e IPKO Superligës, Dritën. 25-vjeçari u huazua në fillim të sezonit nga skuadra e Partizanit dhe mendohej se do e mbyllte edicionin futbollistik 19/20 te skuadra kosovare, por nuk ka ndodhur kështu.

Cardoso u afrua me shumë bujë te skuadra nga Gjilani, por bashkëpunimi mes dy palëve është ndërprerë. Me skuadrën e Dritës, 25-vjeçari luajti 12 ndeshje dhe shënoi një gol.

Cardoso pritet të nënshkruajë me një skuadër të re në janar, pasi me shumë gjasa, nuk bën pjesë në planet e “Demave të Kuq”. Te Partizani, Cardoso u transferua dy vite më parë dhe pritshmëritë ishin të larta, por braziliani vuajti nga disa dëmtime./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono