cannabis

droga-brescia.jpg
nev ila09:08 | 11/10/2019

Një operacion antidrogë është finalizuar në orët e para të mëngjesit të sotëm duke arrestuar 32 persona në zonën e Brescia, Bergamo, Monza, Reggio Emilia dhe Bolzano.

Video nga operacioni

Nga ky operacion u kapën rreth 157 kg drogë përfshirë kokainë, hashash dhe marijuanë, të cilat vinin nga Shqipëria, Spanja dhe Hollanda. Droga e kapur, nëse do të hidhej në treg kapte shifrën prej 6 milion euro./abcnews.al

vlcsnap-error173-1280x720.jpg
ad min14:44 | 07/01/2018

Rreth 29 kilogramë lëndë e dyshuar cannabis sativa është sekuestruar në Belsh të Elbasanit, ndërkohë që dy persona janë vënë në pranga. Policia sqaron se pas informacioneve të marra në rrugë operative ka bllokuar një automjet tip “Benz” që drejtohet nga shtetasi me inicialet D.M. Pas kontrollit të ushtruar ka gjetur rreth 28 kilogramë lëndë narkotike. 26 vjeçari drejtues i mjetit shoqërohej nga një 40 vjeçar me inicalet N.L. Uniformat blu kanë ushtruar kontrolle edhe në banesën e këtij të fundit ku kanë gjetur rreth 1 kg të lëndës së dyshuar narkotike. Të dy personat banues në Lushnje tashmë janë në arrest, ndërkohë që materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Elbasanit për veprime të mëtejshme./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono