calderoni

Calha.jpg
Veronik Istrefaj22:47 | 20/10/2019

Milani nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 kundër Leçes në San Siro, duke marrë vetëm një pikë nga ky takim. Kjo ishte ndeshja e parë e Stefano Piolit në krye të “Djallit” dhe tekniku italian nuk arriti të debutojë me fitore. Ishte Calhanoglu që shënoi golin e parë të kësaj sfide, në minutën e 20-të. Fantazisti turk shënon një gol shumë të bukur nga një kënd i vështirë, duke goditur fluturimthi me të djathtën. Ky gol, i çoi skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin 1-0.

Në pjesën e dytë, ekipi i Leçes shtyu më shumë në repartin sulmues, madje arritën dhe të barazonin. Conti prek topin me dorë brenda zonës dhe penallti për miqtë në minutën e 62-të. Sulmuesi Babacar merr përsipër ekzekutimin e këtij 11-metërshi dhe në dy tentativa, mposht Donnarummën.

Pioli ndërhyn në formacion dhe nuk pajtohet me këtë barazim, duke aktivizuar sulmuesin polak, Kryzstof Piatek. Ishte pikërisht bomberi kuqezi ai që gjeti rrjetën, në minutën e 81-të. Megjithatë, Leçe nuk do të dorëzohej dhe me anë të një supergoli nga Calderoni, vendosi rezultatin final të sfidës në 2-2./abcnews.al

Serie A, java 8

Milan – Leçe 2-2
Calhanoglu 20′, Piatek 81′ / Babacar 64′, Calderoni 90+4′


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono