bullga

850x636_parlamenti1212-587x3761519301549.png
ad min11:46 | 16/04/2018

Parlamenti i Kosovës do të mblidhet në një seancë plenare, ku në program janë pesë interpelanca, katër prej të cilave kërkojnë pjesëmarrjen e kryeministrit Ramush Haradinaj.

Por zëdhënësja e qeverisë, Donjeta Gashi, tha në një deklaratë për shtyp se kryeministri Haradinaj nuk do të jetë i pranishëm në këto interpelanca pasi do të presë homologun e tij bullgar, Boiko Borissov.

Ky i fundit është ftuar nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ditë më parë zhvilloi një bisedë telefonike me të, ku ndër të tjera kishin folur edhe për samitin e Sofies, i cili vlerësohet i rëndësishëm për progresin e vendeve të Ballkanit Perëndimor drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian.

Kryeministri bullgar do të takohet edhe me Presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarin e parlamentit Kadri Veselin./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono