bukur

15634214-7213669-image-a-10_1562253544018.jpg
ad min19:15 | 04/07/2019

Shoqe prej 20 vitesh, por kaq nuk mjafton që 7 shoqe të tregojnë se sa të lidhura janë më njëra-tjetrën. 7 gra nga Kina kanë vendosur ta “kurorëzojnë” shoqërinë e tyre të mirë me një shtëpi të përbashkët.

Ideja kishte filluar me një shaka në vitin 2008, por fantazia u bë realitet pas 10 vitesh pra në vitin 2018, kur 7 gratë blerë dhe restauruan një shtëpi sipas shijeve të tyre.

Ato me pak fjalë e shndërruan ndërtesën në shtëpinë e tyre të ëndrrave, në të cilën kanë plan të qëndrojnë për pushime por jo vetëm. Nga foto ndërtesa ngjan më shumë si një rezidencë sesa shtëpi, pasi ka hapësirë të bollshme për shoqet e ngushta. Gratë kanë dëshirë të qëndrojnë bashkë në atë shtëpi madhështore kur të jenë në moshë të thyer. “Epo shoqëri e mirë në ditë të vështira”, thotë një shprehje popullore./abcnews.al

ngjela-1280x675.jpg
ent ela20:45 | 16/02/2019

Avokati Spartak Ngjela ishte i ftuar në emisioni “Thumb” ku ka folur për librin e tij më të fundit “Hakmarrja e një gruaje”. Më tej ai ka folur, për flirtin, dashurinë dhe martesën.

Kur ka qenë hera e fundit kur je ulur në një bar vetëm dhe po pije diçka?

Ngjela: Po e bëj kur jam në meditim.

Flirton?

Ngjela: Ah pastaj, po filtrove është më mirë, është më bukur.

Të pëlqen flirtimi?

Ngjela: Flirtimi është baza qytetare. Mbese nuk flirtojnë dhe ata janë injorantët.

Por kur nuk të kthehet flirtimi?

Ngjela: Mërzitemi. Por po t’u kthye e merr atë erotikën. Problemi qëndron se nuk mund të flirtosh me gjithë botën. Ti mund ta gjesh biotipin kur flirton, pro ai është me një tjetër.

Gjithashtu Ngjela ka folur për dashurinë dhe martesën ku është shprehur se “martesa është një kontratë”.

Në gjithë këto vite nuk ka pasur një dashuri kaq të fortë sa të të çojë deri te kontrata?

Ngjela: Janë ca gjëra që janë personale. Dashuri të forte mund të kesh pasur, pro pranon apo nuk pranon martesë është filozofi.

Por çfarë të tremb?

Ngjela: Më mirë detyrohesh për prishjen e një dashurie pasi e ke konsumuar sesa një divorc.

E ke ndjerë ndonjëherë presionin e shoqërisë shqiptare, pasi martesën e ka të shenjtë?

Ngjela: Jo asnjëherë. Mua gjithkush më koncepton si i martuar. Një gazetare që më ka pyetur i kam thënë një gjë që xhentëlmeni nuk e tregon puthjen.

A ka më xhentëlmenë vërdallë?

Ngjela: Nuk e di kërkojeni. Dashuria konsumohet. Ka edhe që nuk konsumohen, por çifti duhet të realizojë biotipin e përbashkët. Të kesh biotip të përbashkët dashuria mund të shkojë deri në fund. Biotipi është që ke ndërtim biologjik të tipit të njëjtë./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono