binaret

vlcsnap-2018-08-08-15h02m24s288-1280x721.png
ad min15:03 | 08/08/2018

Një zjarr i madh ka shpërthyer në Gjermani përgjatë një hekurudhe në Sajgburg pranë Bonit, duke shkaktuar të paktën 40 të plagosur, 6 nga të cilët në gjendje të rëndë. Lajmi është konfirmuar nga policia gjermane. 10 ndërtesa janë shkatërruar nga zjarri. Sipas autoriteteve vendore, zjarri u shkaktua nga shkëndijat e provokuara nga një tren në ecje, që fillimisht i vunë flakën pjesës së thatë të barit pranë binarëve./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono