bilanc tragjik

PERMBYTJET-INDI-1280x720.jpg
ent ela17:45 | 17/08/2018

Përkeqësohet ndjeshëm bilanci i viktimave nga përmbytjet që kanë goditur rëndë shtetin Kerala, në jug të Indisë. Sipas burimeve zyrtare që citohen nga mediat ndërkombëtare, 324 persona kanë humbur jetën në këtë fatkeqësi natyrore. BBC shkruan se 150 mijë persona kanë mbetur të pastrehë. Qeveria qëndrore ka angazhuar ushtrinë, marinën dhe personelin e aviacionit për operacione massive shpëtimi. Rreth 10 mijë kilometra rrugë janë shkatërruar ose dëmtuar ashtu si qindra banesa. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono