bebja

PEQIN.jpg
Veronik Istrefaj21:44 | 14/12/2019

Sot në futbollin shqiptar, zhvillimet kanë qenë të shumta. Përveç shkarkimit të tre trajnerëve në Superiore, ka pasur zhvillime kryesore edhe në Kategorinë e Parë. Takimi mes Shkumbinit dhe Dinamos ka qenë në fokusin kryesor, për shkak të dhunës së ushtruar ndaj gjyqtarit Sokol Bebja. Klubi i Dinamos dhe FSHF reaguan pak orë më parë, ndërsa tani, ka reaguar dhe klubi i Shkumbinit.

Deklaratë e Drejtuesve të Shkumbinit:

Lorenc Hasbajrami, administratori i klubit – “Takimi ndaj Dinamos ka qenë një ndeshje e vlerësuar nga djemtë, por që bukurinë një ndeshje futbolli ia prishi gjykimi aspak korrekt dhe i njëanshëm gjyqtarit të takimit. Kjo ka çuar që i gjithë takimi të kalojë me shumë stres nga lojtaret në fushën e lojës, nga stafi në pankinë dhe irritimin e tifozëve në tribunë.

Në përfundim, me gjithë irritimin e disa tifozëve, por që absolutisht nuk mundet të lejohet te behet tragjike. Stafi i Shkumbinit, lojtarët në asnjë moment nuk kane lejuar të dhunohet gjyqtari i takimit, Sokol Bebja, por edhe kane mbrojtur së bashku me lojtarët dhe stafin e miqve, që gjithçka të shkojë normale dhe pa incidente.

Pas sfidës, Policia e Shtetit ka përcjellë gjyqtarin e takimit, ndërsa në përfundim, nuk ka pasur asnjë denoncim për akte dhune ndaj gjyqtarit të takimit apo ndonjë shenjë minimale dhune. Ndaj kërkojmë qe edhe trumbetimi sikur në Peqin ka ndodhur akt dhune të mos jetë i njëanshëm.

Ndaj gjyqtarit Bebja theksojmë që nuk ka pasur dhunë, sikurse masat e sigurisë kanë bërë maksimumin në mbarëvajtjen e një takimi të provokuar nga fillimi, deri në përfundimin e tij”./abcnews.al

vlcsnap-2018-09-25-19h07m49s941-1280x720.png
ad min19:08 | 25/09/2018

Jacinda Ardern ka hyrë në histori duke u bërë liderja e parë botërore që merr me vete foshnjen e saj në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Fëmijës i është bërë akreditimi me titullin: “Bebja e parë e Zelandës së Re”.

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka tërhequr vëmendjen e publikut, pasi në mbrëmjen solemne në selinë e Kombeve të Bashkuara në New York, u paraqit bashkë me foshnjen e saj tre muajshe Neve Te Aroha. Në prag të sesionit të rregullt të 73-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Neë York, u mbajt Samiti i Paqes, kushtuar 100 vjetorit të lindjes së ish liderit të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela. Vëmendjen më të madhe në mbrëmjen në fjalë, e tërhoqi shefja e qeverisë së Zelandës së Re, Ardern, e cila gjatë gjithë kohës, mbante në duar beben tre muajshe.

E përditshmja “Herald“, shkruan se bashkëshorti i kryeministres, Clarke Gayford, i pranishëm në mbrëmjen, publikoi në Twitter akreditimin me të cilin bebes i është lejuar prania në event. Akreditimi ka qenë i titulluar “Bebja e Parë e Zelandës së Re”.
“Për fat të keq, nuk munda t’i fotografoj fytyrat e befasuara të anëtarëve të delegacionit japonez kur hynë në dhomën ku po bënin ndërrimin e pampersit”, shkroi Gayford. Kryeministrja Ardem, pritet t’i adresohet Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së më 27 shtator dhe nuk do të ishte aspak surprizë nëse sërish shfaqet në shoqërinë e “bebes së parë të Zelandës së Re”. Pas ish kryeministres së Pakistanit, Benazir Bhutto, Arden është kryeministrja e dytë që lind gjatë mandatit qeverisës. Ndërsa është liderja e parë që shkon në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së bashkë me foshnjen./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono