bebet e sapolindura

foshnjat-mbreterore.jpg
nev ila19:42 | 09/05/2019

Një spital në San Francisko ka festuar lindjen e foshnjës mbretërore, në një mënyrë të veçantë. Stafi mjekësor i këtij spitali ka realizuar punë dore, me grep, kurora për të gjithë foshnjat e sapolindura në këtë spital.

Stafi i Spitalit bëri me dije se, kurorat u thurën me grep nga infermieret e veta në shenjë feste dhe gëzimi, për lindjen e princit më të ri britanik.

Foshnjat u nderuan, duke ndarë këtë ditë të veçantë me Dukën dhe Dukeshën e Sussex, të cilët u bënë prindër të një djali ditën e hënë.

Prej 7 vitesh stafi mjekësor i këtij spitali e ka kthyer në një ritual bërjen me grep të beretave për të vegjlit./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono