bebe rexha

bebe-rexha-at-cfda-awards-at-brooklyn-art-museum-on-june-3-news-photo-1147892944-1567258218-1280x1524.jpg
in a15:21 | 16/11/2019

Bebe Rexha ,këngëtarja me origjinë shqiptare ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e saj muzikore.

Projekti saj muzikor qëndron në krye të listës se “Billbord”në zhanrin country.

Bëhët fjale për këngën “ Meant to be” e cila ka qëndruar për 50 javë në krye të klasifikimit.

“Meant to be “ është publikuar në vitin 2017 dhe ka arritur të fitojë 848 milionë klikime në kanalin e youtube.

Ky project ishte i bekuar për këngëtaren pasi i hapi shumë dyer në muzikë duke fituar shumë çmime dhe mori vlerësime positive nga kritikët./abcnews.al

 

rs_1024x679-191007103700-1024-bebe-rexha-2-emd-100719.jpg
Autor E14:31 | 08/10/2019

Hollywood Hill është një nga lagjet më të famshme në botë, pasi shumë yje të Hollyëood-it janë rezidentë të shtëpive dhe pronarë të pronave në të.

Edhe 30-vjeçarja me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha, posedon një shtëpi piktoreske në këtë lagje të Kalifornisë.

Ylli i muzikës e ka blerë këtë shtëpi në vitin 2018. Shtëpia është blerë kundrejt 2 milion dollarëve.

Ajo është një vilë e dizajnuar nga specialistët më të mirë të fushës, me një ndjenjë të rivierës fraceze e italiane.

Vetëm pamja nga jashtë mjafton që t’i bëjë të ftuarit të ndihen si në një pushim A-class.

Oborri i ka të gjitha, me pamjen nga kodrat dhe pishinën luksoze.


Ndërsa brenda, vizitorët mund të kalojnë kohën në dhomën e ndejës, e cila ka një kaminë gjigande dhe hapësirë të dekoruar në mure.

Ndërsa dhomën e gjumit duhet ta shihni patjetër!

Ajo duket si një vend ku do të dëshironit të kaloni gjithë ditën, me hapësirën e madhe dhe dekorin fantastik.

Banjot me të gjitha sistemet e nevojshme për relaksim dhe dysheme me nxehje, këngëtarja i ka të gjitha për të pushuar pas një dite të gjatë.

Shtëpia gjithashtu ka një kuzhinë të rehatshme të bardhë dhe dy dhoma gjumi për mysafirë.

Kjo shtëpi e Bebe Rexhës sigurisht se është shtëpi e ëndrrave për të gjithë!

 

bebedavidjbalvin.png
ad min22:58 | 21/11/2018

Këngëtarja shqiptar Bebe Rexha ka publikuar videoklipin e saj më të fundit dhe fansat duket se e kanë pritur shumë mirë. Këngëtarja me famë botërore po vazhdon pushtimin e klasifikimeve amerikane dhe duket se nuk ka ndërmend të ndalet. Pas performancës shpërthyese në MTV EMA të këngës së saj “I’m a Mess” tashmë ajo sjell projektin e saj më të ri.

Kënga “Say my name” në bashkëpunim me DJ David Guetta dhe artistin latin J Balvin, sapo u pagëzua me një video ku Rexha duket më energjike se kurrë. Me një interpretim vokal lehtësisht të identifikueshëm nga masa dhe më një stil karakteristik të saj, këngëtarja ka arritur të përcjellë të gjithë potëncialin e saj në videon e re. Që në skenat e para Bebe na mahnit më atmosferën florale dhe të larë në ngjyra neon. Temë e cila e shoqëron të gjithë videon. Nga skena në skenë vjen dhe transformimi i saj me veshje fantastike dhe lëvizje sensuale.

Kimia ndërmjet artistëve është e përkryer, ky nuk është projekti i parë i Rexhës dhe Guettas. Ata më parë kanë nxjerrë së bashku dhe bashkëpunimin me Nicki Minaj në këngën “Hey Mama”, e cila i dha famën botërore këngëtares shqiptare. Gjithashtu dhe reperi J Balvin nuk është i panjohur për skenën internacionale. Këtë verë ai solli super hitin “I like it” së bashku më Cardi B dhe Bad Bunny. Ai gjithashtu ka bashkëpunuar me këngëtarë të tjerë si Beyonce, Willy Williams etj.
Kënga “Say my name” është pjesë e albumit të ri të David Guetta-s të titulluar “7”. Në këtë album gjenden emra të mëdhenj të tregut amerikan të muzikës si: Sia, Justin Beiber, Nicki Minaj, Martin Garrix, Bebe Rexha etj.

Bebe Rexha ka premtuar projekte të reja shumë emocionuese për fansat së shpejti. Ndërkohë, na mbetet të shijojmë këtë super hit, duke mbështetur talentin shqiptar që vazhdon të përfaqësojë më së miri kulturën tonë nëpër botë./abcnews.al

 

ariana-grande-mtv-vmas-show-aug-20-2018-billboard-1548-1280x847.jpg
ad min13:03 | 21/08/2018

Mbrëmjen e së hënës u zhvillua ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV VMA 2018. Një nga kompeticionet muzikore më të shumëpritura të vitit, mblodhi bashkë artistët më në zë të muzikës botërore për një mbrëmje plot spektakël dhe të papritura.

Performanca mbreslënëse, momente komike, ndarje çmimesh dhe emocione e pushtuan skenën amerikane të manifestimit të muzikës komerciale. Momenti kulminant i evenimentit ishte performanca e këngëtares ikonë Jenifer Lopez, e cila u nderua me çmimin e “Michael Jackson Video Vanguard Award”, një atribut i cili u jepet artistëve që kanë lënë gjurmë në realizimin e videove muzikore gjatë karrierës së tyre. Nuk mund të lihet pa përmendur dhe performanca energjike e një përmbledhjeje prej këngëve më të suksesshmë të saj me një koreografi të realizuar në detaje. Perfomanca të tjera të mbrëmjes ishin edhe reperja Nicki Minaj, ylli i popit Ariana Grande, këngëtari i ri Shawn Mendes, Maluma etj.

Një moment i veçantë i kushtua dhe këngëtares së ndjerë Aretha Franklin e cila u nda nga jeta pak ditë më parë. Asaj iu kushtuan homazhe nga Madonna, e cila ndau gjithashtu disa histori të lidhjes që dy divat kishin me njëra-tjetën.

Camilla Cabello, ishte këngëtarja e cila pati triumfin më të madh, duke rrëmbyer çmimin “Video e Vitit” dhe “Artistja e Vitit”. Hapja e ceremonisë u bë nga artistja e shumkërkuar Cardi B, e cila falenderoi fansat e saj për detikimin dhe suksesin që i kishin dhënë. Prezantuesit ishin komedianët e njohur Tiffany Hadish dhe Kevin Heart. Dyshja e mbushi audiencën me humor dhe me thirrje kundër Donald Trump. MTV VMA edhe këtë vit rezultoi i suksesshëm duke dhuruar momente argëtuese dhe emocionuese për publikun dhe këngëtarët. Pjesë e këtij festimi ishin dhe këngëtaret shqiptare Rita Ora dhe Bebe Rexha, të cilat prezantuan dhe erdhën më rrëzëllitësë se kurrë. Gjithashtu Rita rrëmbeu dhe çmimin “Video më e mirë e muzikës dance” për këngën e saj “Lonely Together” në bashkëpunim me të ndjerin Aviici.

Lista e plotë e fituesve:
Video of the Year: Camila Cabello -“Havana” [ft. Young Thug]
Best Collaboration: Jennifer Lopez – “Dinero” (ft. DJ Khaled & Cardi B)
Best New Artist: Cardi B
Artist of the Year: Camila Cabello
Best Latin Video: J Balvin – “Mi Gente” [ft. Willy William]
Song of the Year: Post Malone – “Rockstar” [ft. 21 Savage]
Best Pop Video: Ariana Grande – “No Tears Left to Cry”
Best Hip Hop Video: Nicki Minaj – “Chun-Li”
Push Artist of the Year: Hayley Kiyoko
Song of Summer: Cardi B / Bad Bunny / J Balvin: “I Like It”
Michael Jackson Video Vanguard Award: Jennifer Lopez
Best Dance Video: Avicii ft. Rita Ora – “Lonely Together”
Best Rock Video: Imagine Dragons – “Whatever It Takes”
Video With a Message: Childish Gambino – “This Is America”
Best Cinematography: The Carters – “APES**T”
Best Direction: Childish Gambino – “This Is America”
Best Art Direction: The Carters – “APES**T”
Best Visual Effects: Kendrick Lamar & SZA – “All The Stars”
Best Choreography: Childish Gambino – “This Is America”
Best Editing: N.E.R.D – “Lemon” [ft. Rihanna]/abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono