bardhi

Gazment-Bardhi-1280x853.jpeg
ent ela16:51 | 21/11/2019

Partia Demokratike mbështet qëndrimet e mbajtura nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta në lidhje me emërimet në Gjykatën Kushtetuese, duke akuzuar kryeministrin Rama se po bën gjithçka për kapjen e kësaj gjykate.

Në një reagim për mediat, sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi sqaroi se PD mbështet plotësisht qëndrimin institucional dhe kushtetutes të Presidentit të Republikës për emërimet në Gjykatën Kushtetutese.

“Është provuar qartë dhe pa asnjë mëdyshje se Edi Rama kërkonte të vidhte një anëtar që i takonte ta emëronte Presidenti. Edi Rama shkeli Kushtetutën dhe ligjin, jo vetëm duke emëruar njëkohësisht dy anëtarë në Parlament, por mbi të gjitha, duke mos zbatuar kushtin kushtetues dhe ligjor që për çdo vend vakant duhet të kishte jo më pak se 3 kandidatë të vlefshëm. Lidhur me dërgimin e çështjes në Komisionin e Venecias, Partia Demokratike shpreh bindjen se për Shqipërinë dhe qytetarët e saj është me rëndësi themelore vënia në funksionim sa më parë e Gjykatës Kushtetuese.

Duke patur në konsideratë se Komisioni i Venecias nuk jep vendime por opinione, e vetmja pasojë do të ishte vonesa e bërjes funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe hapja e një debati tjetër mbi lexime të kundërta të çfarëdo opinioni të Komisionit të Venecias nga palët”, sqaron Bardhi.

Lidhur me shkarkimin e gjyqtarit Besnik Muçi nga KPA, Bardhi ka sqaruar se PD nuk ka komentuar dhe nuk do të komentojë asnjë vendim të vetingut për përjashtim nga sistemi i drejtësisë, me të drejtë ose me të padrejtë, por nxiti këdo prokuror dhe gjyqtar ta kërkojë të drejtën e tij në institucionet vendase dhe ndërkombëtare. /abcnews.al

7ca9b35d-9acb-4f6e-8542-d435010ab422-1280x853.jpg
ent ela16:16 | 19/11/2019

Partia Demokratike ka mbështetur kallëzimin penal të Presidentit Ilir Meta për kreun e KED Ardian Dvorani. Në një deklaratë për mediat sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi tha se është akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese. Sipas tij, Ardian Dvorani me veprimet e tij në shërbim të partisë në pushtet, ka minuar ligjshmërinë dhe besueshmërinë e Gjykatës Kushtetuese.

Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi

Kallëzimi penal i Presidentit të Republikës ndaj Kryetarit të KED është akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese.

Me veprimet e tij në shërbim të partisë në pushtet, Ardian Dvorani ka minuar ligjshmërinë dhe besueshmërinë e Gjykatës Kushtetuese.

Partia Demokratike beson se një hetim i shpejtë, i plotë dhe i pavarur  i shkeljeve të ligjit nga Ardian Dvorani, është një gur themeli për rikthimin e besimit tek drejtësia.

Nga veprimet e prokurorisë do të varet, nëse shqiptarët mund të besojnë akoma se Reforma në Drejtësi nuk u bë që sistemi të kontrollohet nga Edi Rama, por për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë së politikanëve dhe zyrtarëve të korruptuar dhe për të trajtuar shqiptarët si të barabartë para ligjit. /bcnews.al

Bardhi.png
Veronik Istrefaj19:46 | 30/10/2019

Futbollisti me origjinë shqiptare, Enis Bardhi, ka shënuar një supergol sot në La Liga. 24-vjeçari i dha avantazhin skuadrës së Levantes në transfertën ndaj Real Sociedad, duke mposhtur portierin vendas me një parabolë të bukur.

Edhe pse ekzekutimi ishte i shkëlqyer nga mesfushori, aksioni i Levantes ka meritë absolute. Pasi rikuperojnë një top në mesfushë, miqtë bënë një aksion model, me pasime të shkurtra dhe me vetëm një prekje. Në fund, Bardhi del i vetëm përballë portierit dhe me një parabolë “alla-Messi”, ndëshkon gardianin Remiro./abcnews.al

La Liga, java 11

Real Sociedad – Levante  0-1
Bardhi 24′

IMG_1237-1280x853.jpg
ent ela12:40 | 19/09/2019

Pas deklaratës së Damian Gjiknurit se është gati të rishikojë pozicion e tij si bashkëkryetari socialist i komisionit parlamentar për reformën zgjedhore, me kushtin që PD të përfshihet në këtë Reformë, vjen edhe reagimi i selisë blu. Në një deklaratë për mediat sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi u shpreh se kjo nuk është ndonjë sakrificë e Gjiknurit, pasi ai sipas tij, duhet të ishte në burg për krim zgjedhor.

“Besoj unë, Damian Gjiknuri dhe gjithë ata që kanë bashkëpunuar me krimin e organizuar për të shkatërruar zgjedhjet dhe për të vjedhur votat, nuk duhet të jetë me zgjedhje për të dhënë apo jo dorëheqjen nga Komisioni, por duhet të ndiqen penalisht dhe të shkojë në burg për kryerjen e krimeve zgjedhore.

Kjo nuk është kërkesë e opozitës, ky është standard evropian, është një nga kushtet e Bashkimit Europian për hapjen e negociatave.

Të gjithë ata, përfshirë Damian Gjiknurin dhe gjithë pjesën tjetër të anëtarëve të Komisionit, që janë pjesë e dosjeve “184” dhe “339” nuk duhet të jenë në komisionin për reformën zgjedhore, por do të duhet të jenë në burg dhe të proceduar penalisht për të gjitha krimet zgjedhore që kanë kryer”. /abcnews.al

 

IMG_8436-1280x853.jpg
ent ela15:35 | 18/09/2019

Partia Demokratike ka publikuar të tjera dokumente për kryebashkiakun e Vaut të Dejës, Mark Babani. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi publikoi dokumente me foton e Babanit, ku ai ka përdorur identitetin Fatmir Babaj për të hyrë në shtetin Italian.

DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI

Kriminelët e Edi Ramës në bashkitë e vendit vazhdojnë t’i rezistojnë ligjit të dekrizminalizmit me ndihmën dhe mbështetjen e Edi Ramës dhe shërbëtores së tij në prokurori. Është e kotë që e zgjasin agoninë e tyre dhe të shefit të tyre, pasi vendin e kanë të gjithë prapa hekurave. Edhe Valdrin Pjetri i Shkodrës, edhe Agim Kajmaku i Vorës, edhe Mark Babani i Vaut të Dejës.

Si në rastin e Valdrin Pjetrit, denoncimet e bëra publike nga Partia Demokratike, u provuan të drejta dhe të vërteta edhe për Agim Kajmakun e Vorës nga Gjykata e Janinës.

Megjithëse krimineli i Ramës në Vorë, nga njëra anë mashtronte publikun se nuk ishte arrestuar kurrë, fshehurazi ishte angazhuar që të mbyllte çështjen e hapur penale në Greqi, ku ishte arrestuar me emrin Jorgo Toto.

Pavarësisht se çështja në gjykatën greke nxjerr zbuluar mashtrimin e Agim Kajmakut me ligjin e dekriminalizimit, prokuroria nuk ka nisur ndaj tij asnjë procedim penal, ndërsa Edi Rama vazhdon ta mbajë atë në mënyrë të paligjshme në krye të Bashkisë së Vorës. Për të treguar se nuk ishte ai protektori politik i Agim Kajmakut, Edi Rama duhet ta kishte shkarkuar kandidatin e tij për shkelje të rëndë të ligjit.

Edhe hajduti i makinave në Siçili, Mark Babani, i cili vazhdon të mbajë në mënyrë të paligjshme Bashkinë e Vaut të Dejës ka mohuar faktet për fallsifikimin e formularit të dekriminalizimit, vepër për të cilën duhet të shkarkohet e të arrestohet.

Mark Babani ka përdorur disa emra për të mbuluar të kaluarën e tij kriminale, por ai nuk mund ta fshehë dot të vërtetën.

Partia Demokratike ka siguruar dokumenta të tjerë, që provojnë përtej çdo dyshimi se përfaqësuesi i Edi Ramës në Vaun e Dejës është një kriminel dhe si i tillë duhet të ndëshkohet sipas ligjit.

Përveç dokumentit për arrestimin në 1994-ën me një emër tjetër, dënimin, burgosjen dhe dëbimin nga Italia për vjedhjen e makinave në Siçili nga Mark Babani, Partia Demokratike disponon dokumenta që Mark Babani ka përdorur një identitet tjetër të rremë për të hyrë në Itali 2 vjet më vonë, në 1996-ën.

Dokumenti që po paraqesim, që gjithashtu është nxjerr nga sistemi shtetëror i burgjeve në Itali, ka një element plus, të cilin Mark Babani nuk mund ta mohojë. Në këtë dokument është fotografia e tij me emrin Fatmir Babaj. Në vitin 1996, me këtë identet të rremë, krimineli i Edi Ramës në Vaun e Dejës, ka tentuar të hyjë në Itali, pasi ishte dëbuar për vjedhjen e makinave, por është arrestuar sërish nga policia italiane.

Kartela e arrestimit tregon qartë se Mark Babani me emrin Fatmir Babaj kishte shkelur dënimin e gjykatës për dëbimin e tij nga Italia si hajdut makinash në vitin 1994. Policia italiane bëri lidhjen se Fatmiri në foto dhe Marku i Ramës në Bashkinë e Vaut të Dejës janë i njëjti person.

Ai u arrestua më datë 24 janar 1996 me identitetin e rremë Fatmir Babaj, dhe u mbajtë në burg deri më datë 27 Janar 1996, ku u provua se ishte Marq Babaj, i dënuar në Itali për vjedhje në rrethana rënduese të kryer në bashkëpunim.

Siç faktojnë dokumentat, Mark Babani u dëbua për herë të dytë brenda dy vjetëve nga Italia.

Dokumentat që po bëjmë sot publikë janë autentikë. Foto në sistemin Italian të burgjeve, provon se Fatmir Babaj i vitit 1996, është i nëjti me Marq Babaj e vitit 1994, dhe ekzaktësisht i njëjti person me Mark Babanin, kandidatin e Edi Ramës për Bashkinë e Vaut të Dejës.

Mashtrimet dhe përbetimet e Mark Babanit mund të ndihmojnë atë dhe Edi Ramën për të blerë kohë, por e kanë të pamundur të ndryshojnë fatin e tyre politik.

Mark Babani është subjekt i ligjit të dekriminalzimit dhe duhet të procedohet menjëherë penalisht për fallsifikimin e Formularit të Dekriminalizimit.

Çdo vonesë nga ana e prokurorisë tregon bashkëpunimin në krim të Arta Markut dhe varëtësve të saj në Prokurorinë e Përgjithshme. /abcnews.al

SINKORN-BARDHI-PER-CAKAJ.mpg_snapshot_00.03-1280x720.jpg
ent ela13:43 | 06/09/2019

Raporti i ODIHR për opozitën për herë të parë nuk deklaroi se një process zgjedhor i mbajtur në Shqipëri nuk ishte legjitim dhe demokratik. Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi iu përgjigj akuzave të ministrit të Jashtëm Gent Cakaj se për cilësinë e zgjedhjeve përgjegjëse ishte opozita.

Numri dy i demokratëve akuzon kryeministrin se në vështirësi përballë skanimit që ODIHR i ka bërë zgjedhjeve në të cilat ai mori të gjithë drejtimin e pushtetit vendor, nxjerr referenca të cilat nuk gjenden në asnjë rresht të raportit të vëzhguesve ndërkombëtarë.

Opozita do të japë kontributin e saj në reformën zgjedhore, por sipas Bardhit Kodi Zgjedhor nuk mundet ta frenojë Edi Ramën të ndërpresë aleancën me krimin, duke paralajmëruar se në ditët në vijim do të dalin faktet për një tjetër kryebashkiak të inkriminuar.

Partia Demokratike do të paraqesë në javët e ardhshme një platform për daljen nga kriza. Për numri dy të demokratëve kjo platformë është për qytetarët jo si ofertë negocimi për maxhorancë. /ABC News Albania 24/7

 

e61ece16-3a54-4858-8f06-f6d6f8001b74.jpg
ent ela13:19 | 04/09/2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi është paraqitur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda, për të dëshmuar për çështjen “Babale”. Bardhi përballet me Fredi Alizotin, i cili thotë se është takuar me të, por Bardhi e mohon.

Ai thotë se nuk ka pasur ansjë njoftim zyrtar për të qenë dëshmitar, por është njoftuar nga media.

“Nuk kam pasur njoftim për të qenë prezent për të qenë dëshmitar. Jam njoftuar nga media. Kërkesa dhe vendimi janë në kundërshtim me ligjin sepse nuk kam pasur njoftim. Edhe sot nuk kam njoftim nga ana e gjykatës, e kam marre nga media”.

I pyetur në lidhje me videopërgjimin, Bardhi tha se ky është një investigim gazetaresk, ndërsa deklaroi se është verifikuar që Geron Xhafaj merret me aktivitet kriminal. Ai iu kërkon prokurorëvë të mos i interpretojnë pyetje.

Prokurorët: Si ju ka rënë në dorë ky videopërgjim?

Bardhi: Ka qenë një investigim gazetaresk. Nëse do të kishte prokurori të pavarur, Agron Xhafaj duhet të ishte dënuar edhe për vijimin e aktivitetit kriminal. Jo vetëm dënimin e bërë në Itali. Kemi bërë kërkimet tona dhe kemi verifikuar qe Geron Xhafaj merret me aktivitet kriminal.

Prokurori: Kush ua ka vënë në dispozicion?

Bardhi: Së pari do të kërkoja që të mos bëni cilësime të përgjigjevve të mia. Ka qenë një gazetar që e ka bërë, por e solli tek ne për shkak se u rrezikohej jeta. Po ta përsëris mos bëj intepretim të përgjigjeve të mia. Kam ndjekur vetëm proceduren e fshehjes nga drejtësia të Agron Xhafajt. Nuk ka asnjë hetim prej dy vitesh për A Xhafën.

Avokati i Olldashit: Ju jeni marrë edhe me të shkuarën kriminale të Xhafes. A shërbeu ky denoncim nga ana e PD për të çuar në ekzekutimin e vendimit penal.

Bardhi: Une gjykoj qe pas dorezimit te agron xhafes provohej vertetesia e denoncimit te bere publik. Akti i kolegeve te mi eshte madhor.

Avokati i Agron Xhafes: ju si pjese e grupit te publikimit. Ju per here te pare jeni njohur ne momentin e piblikimit apo e keni degjuat me perpara.

Bardhi: Publikimi është bërë nga unë dhe dy kolegë. Ne para se te dalim në konference njihemi me materialin.

Avokati: Mjetet e teknikës janë të njëjtat

Bardhi: Kemi marrë një usb. Është e njëjta që i kemi dorëzuar prokurorëve.

Avokati: keni hetuar për Agron Xhafën?

Bardhi: Vendimi i formës së prerë është dhënë në vitin 2012. Për trafik lëndësh narkotike dhe pjesë e  grupit të strukturuar kriminal. Pra kishte një rrezikshmëri të lartë shoqërore. Edhe pse në fillim u mohua, më pas Xhafaj shkoi dhe u dorëzua. /abcnews.al

MBULIM-BARDHI-PER-KAJMAKUN.mpg_snapshot_00.08-1280x720.jpg
ent ela10:10 | 22/08/2019

Pas kandidatit të Shkodrës, Valdrin Pjetrit, Partia Demokratike ka gjetur prova për një tjetër kandidat me të kaluar kriminale. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i kërkoi Prokurorisë së Përgjithshme dhe sektorit të Dekriminalizimit të verifikojnë pastërtinë e figurës për kryebashkiakun socialist të Vorës, Agim Kajmaku. Sipas numrit dy të demokratëve, Kajmaku është subjekt i ligjit të dekriminalizimit dhe duhet ti ndërpritet mandati.

“Ai dyshhet se ka qenë i arrestuar/ndaluar në Greqi dhe, më pas, ndaj tij është marrë masa e dënimit dhe dëbimit nga autoritetet përgjegjëse greke” – thuhet në kërkesën e Sekretarit të Përgjithshëm të PD. Sipas Bardhit, kryebashkiaku socialist i Vorës Agim Kajmaku që në Greqi ka mbajtur identitetin Jorgo Toro nga periudha 2004 – 2016 nuk ka udhëtuar në asnjë rast të vetëm në drejtim të Greqisë, ndërkohë që në formularin e dekriminalizimit ka deklaruar se ka jetuar për 5 vite në këtë shtet./ABC News Albania 24/7

e3036a32-fc6e-4ae8-b284-b70951ee3eba-1280x853.jpg
ent ela14:40 | 13/07/2019

Djegien materialeve zgjedhore në KZAZ. N.r 6 në Vaun e Dejës e risjell në vëmendje Partia Demokratike.

“Çdo qytetar kujton se materialet zgjedhore në KZAZ e bashkisë së Vaut të Dejës u dogjën në rrethana të panjohura, sipas një skenari të parapërgatitur nga Edi Rama dhe banda e tij në zonë dhe për pasojë, KQZ me vendimin me nr. 925 të datës 28 qershor, nxori jashtë përdorimit rreth 40 mijë fletë votimi dhe të gjitha materialet zgjedhore, përfshirë, lista apo vulat”.

Këtu nis edhe skandali i tretë i procesit zgjedhor të 30 qershorit deklaron Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike. Në orën 07:00 të mëngjesit të datës 30 qershor, nga KQZ u raportua se, gjithçka ishte ne rregull, fletët e votimit kishin ardhur, materialet zgjedhore gjithashtu, ishin shpërndarë në të gjitha qendrat e votimit në Bashkinë e Vaut të Dejës dhe proçesi i votimit kishte nisur në të gjitha QV e kësaj Bashkie, me përjashtim të kësaj qendre në Vaun e Dejës.

 “E gjitha është një gënjeshtër. Është mashtrim publik, kriminal i KQZ.  Sipas dokumenteve zyrtare rezulton se Fletët e Votimit në orën 07:58 min të datës 30 Qershor kanë qenë ende në Doganën e Hanit të Hotit. Ky është dokumenti zyrtar, i nxjerrë nga sistemi i zhdoganimit të mallrave në Doganën e Hanit të Hotit ku siç rezulton, në orën 8 të mëngjesit, makina që transportonte fletët e votimit ndodhej ende në Doganën e Hanit të Hotit”.

Partia Demokratike kërkon të provojë me këtë dokument se në 8 të mëngjesit jo vetëm nuk kishte në dispozicion KZAZ fletë votimi, por ato ndodheshin në doganë dhe do të duhej që pas zhdoganimit të ndiqnin procesin normal të transportimit të tyre që kërkonte disa orë.

“Nëse në orën 8 të mëngjesit Fletët e Votimit ishin ende në Doganën e Hanit të Hotit, me çfarë fletësh votimi nisi procesi i votimit në orën 7.00? Sa zgjati procedura e dërgimit të tyre në KQZ, marrjes së tyre në dorëzim nga KQZ, nisjes për në KZAZ e Vaut të Dejës, shpërndarjes në çdo Qendër Votimi?”

Nuk është kjo e vetmja shkelje e ligjit deklaron sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike.

“Një tjetër shkelje flagrante e ligjit është vetë përbërja e KZAZ. Sipas të dhënave zyrtare anëtare e KZAZ e Bashkisë së Vaut të Dejës, ka qenë edhe znj. Listinë Ndoja, e cila rezulton të jetë e punësuar si arkëtare zyre pranë shoqërisë “MARE ADRIATIK” shpk, që sipas dokumenteve zyrtare të QKB-së ka si ortak të vetëm, kandidatin e PS Mark Babani”.

Kjo bie ndesh me nenin 32 të Kodit Zgjedhor vë në duke Partia Demokratike që për të shtangur konfliktin e interesit, nuk lejon që një anëtar i KZAZ-së të jetë në një marrëdhënie pune me ndonjë prej kandidatëve.

“Por akoma më shumë, zonja Lestinë Ndoji, ka qenë edhe vetë, kandidate për Këshillin Bashkiak të Bashkisë së Vaut të Dejës. Një kandidat për Këshillin Bashkiak, nj i punësuar i kandidatit për Kryetar Bashkie, ka menaxhuar procesin e votimit si anëtar i Komisionit Zonal të Administrimit të Zgjedhjeve, në Bashkinë e Vaut të Dejës”.

Gament Bardhi i kërkon gjyqtarëve që ti nënshtrohen ligjit dhe Kushtetutës duke e shpallur të pavlefshme çdo vendimmarrje në KZAZ nr. 6. Jo vetëm kaq por edhe të ndëshkohen të gjithë personat përgjegjës./ABC News Albania 24/7

SINKRON-BARDHI-PER-GJYQTARET.mpg_snapshot_00.12-1280x720.jpg
ent ela15:10 | 10/07/2019

Ka dy mënyra sipas opozitës që mandatet e dala nga 30 qershori të mos bëhen efektivë. Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i kërkon gjyqtarëve që ti shpallin të pavlevshëm këto mandate ose të pezullojnë gjykimin derisa dekreti të shqyrtohet nga Gjykata Kushtetuese.

Ekziston akoma mundësia që votimet e 30 qershorit të refuzohen edhe “de juro” si të paligjshme. Këtë mund ta bëjnë gjykatat në të gjithë Shqipërinë sipas Partisë Demokratike.

“Të mos japin mandatet, duke vërtetuar pavlefshmërinë e 30 Qershorit.

Të pezullojnë gjykimin, për shkak se çështja nuk mund të zgjidhet para se Gjykata Kushtetuese të vendosë për dekretet e Presidentit të Republikës”.

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike sqaron se sipas ligjeve të vendit, që një Kryebashkiak të marrë detyrën, mandati i tij duhet të vërtetohet nga gjykata, nëse është marrë në përputhje me Kushtetutën, nëse është fituar apo jo në zgjedhje të organizuara në mbështetje të Dekretit të Presidentit. Prandaj thirrja e opozitës i drejtohet gjytarëve.

“Nëse gjyqtarët do të tregojnë integritet, do t’i binden ligjit dhe nuk do t’i nënshtrohen kërcënimeve me veting apo me mjete të tjera mafioze, të përdorura më parë nga Edi Rama, vendimi i tyre është shumë i thjeshtë: të respektojnë kompetencën kushtetuese të Presidentit për të shpallur datën e zgjedhjeve”.

Demokratët thonë se nuk do të lejojnë të merret nga kryeministri Edi Rama edhe hallka e fundit e pushtetit në vend, qeverisja vendore.

“Ne nuk kemi për ta lejuar kurrë që kjo të ndodhë, por mënyra për ta ndaluar me sa më pak kosto për vendin është që gjyqtarët t’i binden ligjit dhe të bëjnë drejtësi përmes ligjit”.

Për opozitën e bashkuar sa kohë Gjykata Kushtetuese nuk është shprehur, Dekretet e Presidentit të Republikës janë në fuqi dhe të detyrueshme për zbatim

Kushdo që pohon të kundërtën- deklaron Gazment Bardhi- nxit anarkinë, vetëgjyqësinë dhe anormalitetin. /ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono