Barcelona

lyon.jpeg
G. P.16:30 | 20/02/2019

Skuadra e Barcelonës zhgënjeu në transfertën e Lyon pasi barazoi me shifrat 0-0. Trajneri Valverde nuk u shpreh i shqetësuar për këtë rezultat dhe është i bindur që skuadra e tij do të fitojë në ndeshjen e kthimit.

Barcelona zhgënjen në transfertën e Lyon. Katalanasit nuk shkuan më shumë se një barazim në një takim, ku në letër cilësoheshin si favoritë. Leo Messi lëshoi kërcënimin e parë në portën e Lyon nga goditja e dënimit, por topi shkon jashtë kuadradit.

Pak minuta më pas janë vendasit që i afrohen golit, por devijimi i Ter Stegen është vendimtar me topin që ndalet në shtylle duke i mohuar golin francezëve. Në minutën e 16, kapiteni i Barcelones, Lionel Messi u gjend i lirë në zonë, por e pati të pamundur të realizonte.

Në fundin e pjesës së parë, Dembele i afrohet golit, por topi shkon ngjitur me shtyllën. Në minutën e 62, Suarez asistohet nga Messi, por nuk e kontrollon mirë topin duke shpërdoruar një rast të mire. Uruguajani nuk shënon në Champions League që prej vitit 2015 kunder Romës.

E thënë ndryshe plot 1927 minuta pa shënuar. Në minutat e mbetura nuk ka ndryshim rezultati edhe pse Barcelona krijoi shumë raste të pastra shënimi. Pas ndeshjes, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde është i bindur që skuadra e tij do të sigurojë kualifikimin në Kamp Nou. Ndër të tjera trajneri spanjoll foli edhe për momentin e vështirë që po kalon Suarez.

“Rezultati 0-0 nuk është më i miri që mund të merrnim në këtë takim. Besoj që në ndeshjen e kthimit në Kamp Nou do të sigurojmë kualifikimin. Kontrolluam të gjithë ndeshjen dhe meritonim fitoren, por ky është futbolli. Nuk jam i shqetësuar për formëm e Luis Suarez. Ai ka krijuar raste për gol, por nuk ka shënuar. E këshilloj që mos jetë nën presion dhe të luajë i qetë”, tha trajneri i Barcelonës, Ernesto Valvere./abcnews.al

clasico.jpg
G. P.15:06 | 07/02/2019

Do të vendoset në Madrid, fati i duelit Barcelona-Real në Kupën e Mbretit. Barazimi në stadiumin “Camp Nou” la gjithçka të hapur për finalen.

Dortmundi u eleminua nga Kupa e Gjermanisë, Liverpool-i ishte larguar edhe më herët nga ajo e Anglisë, po ashtu edhe Juventusi mbeti jashtë në Itali. I erdhi radha Barcelonës për të treguar se kryesuesve të ligave më të mëdha të Europës nuk “u prin për mbarë” gara e dytë më e rëndësishme kombëtare.

Katalanasit nuk janë të eleminuar, madje i kanë të gjitha shanset që të kalojnë në finale, veçse barazimi 1-1 në “Camp Nou” me Realin nuk mund të quhet rezultati më i mirë i mundshëm. Me Mesin që luajti vetëm 30 minuta, dhe jo në formën maksimale, dhe me Kutinjon si një “fantazmë”, të besuarit e trajnerit Valverde ndoshta mbetën të kënaqur që shmangën humbjen.

Malkom barazoi në 58’, avantazhin e shpejtë madrilen arritur nga Lukas Vaskez. Barça nuk pati as Usman Dembelenë, por barazimi ishte më shumë për shkak se Reali e dëshironte më fort një rezultat, duke qenë shumë prapa në La Liga, dhe aspak i sigurt këtë sezon në Champions.

Gazeta “Marka” thotë për kualifikimin: Është në ajër! Barazim I drejtë në “El Klasikon” e Kupës! Mesi luajti vetëm gjysmë ore!

“Sport” e Barcelonës: Më në fund një finale e Kupës në “Bernabeu”. Madridi dominoi pjesën e parë, dhe Barça barazoi pas pushimit! Gjithçka, e hapur për ndeshjen e kthimit, ku stadiumi I të bardhëve do të ketë ndeshjen që Florentino nuk e deshi kurrë”.

Gazeta ngacmon presidentin e Realit, që nuk pranoi që Barça të luante finalet e kaluara të Kupës në “Santiago Bernabeu”. Tifozët katalanas nuk u shprehën as të kënaqur, dhe as të mërzitur pas përfundimit.

Ata theksuan se Barcelona nuk dha maksimumin, se mungoi Mesi, dhe se Kupa është më e rëndësishme për Realin. Po ashtu, shprehën besimin se skuadra e tyre e zemrës do të dijë të kualifikohet në Madrid.

Pritet, pra, ndeshja e dytë në “Bernabeu” për të vendosur, dhe për habi, Barcelona ka luajtur më mirë në Madrid sesa në fushën e saj./abcnews.al

barcelona-1.jpg
ent ela12:22 | 31/01/2019

Barcelona dëshiron të fitojë të gjithë trofetë e sezonit. Lionel Mesi deklaron ambiciet e skuadrës, pas përmbysjes ndaj Sevijes në Kupën e Mbretit

Tani u fshi çdo dyshim. Pavarësisht zgjedhjeve të trajnerit Ernesto Valverde, Barcelona nuk ka ndërmend të tolerojë asnjë kompeticion të sezonit. Humbja e çerekfinales së parë, 0-2 në Sevilje, u zhduk me një “remontada” 6-1, ku në formacion ishin kthyer Mesi e Suarezi.

“Njerëzit kishin nisur të thoshin se ne nuk e dëshironim kupën këtë vit, – tha Mesi, me një vërejtje, – këtu tek Barcelona, ne luftojmë gjithnjë, për gjithçka. Vërtet që synimi ynë kryesor është Championsi, por kjo nuk do të thotë se do të heqim dorë nga të tjerat”. Mediat spanjolle nuk ngurruan të theksonin se ky ishte një mesazh për Realin, se katalanasit nuk do t’ia bëjnë “autostradë” në Kupën e Mbretit, për t’u përqëndruar në La Liga dhe në Champions.

Gazetat katalanase, sidomos, ishin në delir. “El Mundo Deportivo”: Ole! Mesi dhe Suarezi vrasin Seviljen! Në një tjetër natë magjike, Barça firmos një tjetër përmbysje të madhe, dhe arrin në gjysmëfinale të Kupës për herë të 9-të radhazi!

“Sport”: Këtu është kampioni! Mesi: Këtu nuk heqim dorë nga asgjë, ishte një ndeshje e madhe! Pozitat e “blaugranëve” janë shumë të mira, për momentin, pesë pikë përpara në kampionat, në gjysmëfinale të Kupës, dhe në garë për Championsin, pa asnjë humbje deri tani. Gjithsesi, pati një ndihmë nga gjyqtari, që dha penallti të paqenë për golin e parë. Ndaj Seviljes në “Kamp Nou” ishte edhe ndeshja e Kutinjos, që më në fund shkëlqeu dhe shënoi dy gola.

Ishte edhe ndeshja kur më shumë se kurrë brazilianin Artur e krahasuan me Ksavin, ndërsa mungesa e Dembelesë nuk u ndje. Ishte edhe ndeshja kur Barça tregoi se di të luajë “tiki-taka”, siç ndodhi në rastin e golit të gjashtë, shënuar pikërisht nga Mesi. Argjentinasi ka tani 579 gola me Barcelonën, që kur u bashkua me ekipin e parë, duke qenë vetëm 11 rrjeta prapa Kristiano Ronaldos./abcnews.al

BARCELONA-FITON-ME-GIRONEN-1280x720.jpg
ent ela19:48 | 27/01/2019

Barcelona u shkëput sërish në 5 pikë epërsi ndaj ndjekësve, në krye të ligës spanjolle. Lionel Mesi ishte sërish më i miri në fushë, duke shënuar edhe gol në fitoren ndaj Gironës.

Kjo ndeshje duhet të luhej 4 000 kilometra larg. Girona-Barcelona ishte planifikuar për në stadiumin “Hard Rok” të Majemit në Shtetet e Bashkuara, por në vend që të luhej përpara 65 000 spektatorëve, pati vetëm 14 500 tifozë për ta ndjekur.

Kjo u prishi shumë pak punë katalanasve, që triumfuan 2-0 dhe u shkëputën përsëri në 5 pikë epërsi ndaj ndjekësve, në krye të ligës spanjolle.

Lionel Mesi ishte përsëri frymëzimi i të besuarve të trajnerit Ernesto Valverde.

I lënë pushim në humbjen në kupë në fushën e Seviljes, argjentinasi pati energjitë e duhura për të mbyllur siç duhet ndeshjen e fituar 2-0.

Mbrojtësi Semedo shënoi golin e parë për kampionët, ndërsa Mesi ishte autor i të dytit, duke garantuar fitoren e 8-të radhazi në La Liga.

Barça u ndihmua edhe nga fakti që vendasit mbetën me 10 lojtarë, sepse Bernardo mori karton të kuq në pjesën e dytë.

Kushtet atmosferike ishin të vështirë, sidomos për një ekip teknik si Barcelona, por Mesi përballoi gjithçka.

Kapiteni ka 19 gola në 19 ndeshje të kampionatit, si dhe 26 rrjeta në 25 sfida të gjithë sezonit, në të njëjtin nivel si në vitet më të mira të karrierës.

Barça, ndërkaq, udhëheq renditjen me 49 pikë, ndaj 44 të Atletikos së Madridit, ndërsa ka diferencë të madhe në golat e shënuar, në krahasim me gjithë ekipet e tjerë të Spanjës. /abcnews.al

barca.jpg
G. P.21:40 | 24/01/2019

Barcelona është vënë nën akuzë pas humbjes me Seviljen në Kupën e Mbretit. Trajneri Valverde po kritikohet pasi la pushim Lionel Mesin.

Kur kjo skuadër humb, gjithnjë ka procese, sidomos kur dështon në këtë mënyrë. Barcelona dhe trajneri i saj, Ernesto Valverde, nuk i shmangën kritikat e ashpra në vijim të disfatës 0-2 në fushën e Seviljes për Kupën e Mbretit, madje duke u dyshuar për integritetin e katalanasve ndaj kësaj gare. Valverde kishte lënë Lionel Mesin në shtëpi, për ta ruajtur për kampionatin, ndërsa në stol ishin Ter Shtegen, Zhordi Alba, Luis Suarez dhe Sergi Buskets.

Vetëm Alba e Suarez u aktivizuan në pjesën e dytë, ndërsa debutimi i Kevin Prins Boatengut ishte i hidhur. Sevilja luajti më mirë dhe e meritoi fitoren, arritur me golat e realizuar nga Pablo Sarabia dhe Uisam Ben Jeder, që të dy pas pushimit.

“Vitin e kaluar vuajtëm lodhjen për të ecur përpara në kupë, – tha ai, – këtë vit, po bëjmë më shumë rotacion sepse kështu mendojmë se është më mirë”.

I ngacmuar se mos ndeshja u nënvleftësua qëllimisht, Valverde u përgjigj se “nuk mund të mendohet kështu, por mesa duket kur e fiton kupën shumë vite, nuk të vlerësojnë, ndërsa kur humbet, atëherë kuptohet sesa e rëndësishme është”.

Gjithsesi, trajneri nuk u kursye nga gazetat.

“Marka”: Një Sevilje e shkëlqyer kompromenton eksperimentin e Valverdes në Kupë, ndërsa Mesi ishte në shtëpi!

“AS”: Dhe Mesi nuk mund të pushojë! Një Sevilje e madhe dënoi një Barçë të mbushur me zëvendësues!

“El Mundo Deportivo” fillimisht jep lajmin e mirë, “De Jong, është lojtar I yni”, ndërsa me titull më të vogël lajmëron disfatën: Duhet një tjetër përmbysje!

Ndeshja pati momentin më emocionues, kur Ben Jeder, pasi shënoi golin e dytë, zbuloi dedikimin në bluzën poshtë fanelës së Seviljes.

“Më vëllanë tim, forca Emiliano Sala”, ishin fjalët për yllin e zhdukur në La Mansh.

Nuk dihet nëse Mesi do të luajë në ndeshjen e dytë ndaj Seviljes, ndërsa Valverde ka prioritet La Ligën dhe Championsin, ndërsa katalanasit e kanë fituar Kupën, katër herë radhazi./abcnews.al

BARCELONA-MERR-BOATENGUN-1280x720.jpg
ent ela19:14 | 22/01/2019

Më në fund, Barcelona bëri një transferim pa shpenzime. Klubi që jep rrogat më të larta në Europë, shpenzoi shumë pak për sulmuesin Kevin-Prins Boateng.

Ky ishte ndoshta një nga emrat e fundit që mund t’i vinte ndërmend dikujt si përforcim i Barcelonës. Gjithsesi, transferimi i pamenduar ndodhi, dhe sulmuesi ganez mbërriti në “Kamp Nou” duke lëshuar frazën që pritej prej tij: “Shpresoj të shënoj ndaj Realit”.

Për momentin, “golin” e ka realizuar klubi katalanas.

Boateng vjen i huazuar, pra pa asnjë shpenzim përveç rrogës, ndërsa nëse trajneri Valverde do ta pëlqejë, mund ta mbajë për 8 milionë euro.

Lojtari 31-vjeçar luajti fazën e parë për Sasuolon, pra rroga e tij nuk besohet të jetë shumë e lartë, një faktor i rëndësishëm për klubin që ka borderonë më të lartë të pagave në Europë.

Jo vetëm kaq, por Boatengu nuk do të ketë as pretendime të shumta, pasi kalimi nga Sasuolo tek Barcelona është suksesi më i madh në vetvete.

Valverde e donte për të mbushur boshësinë e lënë nga ikja e Munir El Hadadit, po ashtu edhe atë të dëmteve, siç I ndodhi Usman Dembelesë, dhe natyrisht pritet të mos e aktivizojë shumë.

Mesi, Suarez apo Dembele janë të pazëvendësueshëm për të.

Me afrimin e Boatengut, forcohet tendenca e Barçës për t’iu larguar disi filozofisë së deritanishme të Akademisë “La Masia”.

Sulmuesi ganez dhe Arturo Vidal kanë shtuar “muskuj” në skuadër, më shumë sesa klas.

Sidoqoftë, vetë Barcelona, në të kaluarën, e ka provuar se Boatengu nuk mund të nënvleftësohet.

Sulmuesi i ka realizuar dy gola në Champions, kur luante për Milanin. /abcnews.al

spanja.jpg
G. P.11:36 | 17/01/2019

Dy skuadrat e Madridit e patën shumë të vështirë në Kupën e Mbretit në Spanjë. Kritikat janë të shumta pas humbjes së Realit dhe eleminimit të Atletikos.

Ishte një mesjavë e vërtetë futbolli. Jo rrallë ndeshjet e kupës fshijnë çdo lloj hierarkie dhe kështu ndodhi në Spanjë, me dy festa të skuadrave të vogla, që i shkaktuan disfatë klubeve të mëdhenj të Madridit. Reali ia doli që të kualifikohej për në çerekfinale, por pësoi një humbje aspak dinjitoze në fushën e Leganjesit, me shifrat 0-1.

Mungesa e Karim Benzemasë u ndje, pasi francezi nuk luajti për shkak dëmtimi, ndërsa Isco është shumë larg nivelit të mëparshëm, pavarësisht talentit të madh. Nëse i shtohet këtyre, dëmtimi i Bale dhe largimi i Cristiano Ronaldos, atëherë kuptohet më mirë gjendja e madrilenëve.

“Ishim të dobët në Leganes, – pranoi Solari, – sidomos në pjesën e parë. E vërteta është se nuk kemi lojtarë sa duhet, dhe sidomos kemi problem në sulm”.

Pavarësisht problemeve, pakkush priste një nivel të tillë ndaj Leganesit.

“Marka”: Katastrofë! Atletiko eleminohet në të tetat e finaleve nga Girona! Madridi kalon, por sërish jep një imazh të keq!

“AS”: Bomba e madhe plasi në “Uanda”! Simeone: Preferoj të luaj keq dhe të fitoj! Reali, Kejlori dhe askush tjetër!

Siç lexohet edhe në gazeta, Atletiko e pësoi më keq se Reali, pasi u eleminua.

Në një ndeshje thuajse të çmendur, tipike prej Kupe, bardhekuqtë barazuan 3-3 me Gironën, dhe nuk arritën dot në çerekfinale pas rezultatit të përgjithshëm, 4-4. Edhe pse Atletiko nuk quhet ende një superfuqi si Reali apo Barça, sërish prej saj pritej më shumë. Aq më tepër, me shpenzimet e shumta që I kanë dhënë mundësi trajnerit Diego Pablo Simeone që të luajë futboll më të bukur.

“Ka raste, – tha trajneri, – kur luan mirë dhe eleminohesh. Unë preferoj të luaj keq, por që të fitoj gjithnjë. Ishte ndeshje e vërtetë e kupës, e bukur. Përgëzime Gironës që nuk u dorëzua kurrë, ndërsa ne dhamë gjithçka, ndaj nuk mund t’i kritikoj lojtarët”.

Pas kësaj që hoqën dy ekipet madrilene, edhe Barcelona nuk është e qetë.

“Barça, me të gjitha forcat për të përmbysur në Kupë”, shkruan gazeta “Sport”.

Katalanasit luajnë në “Camp Nou” ndaj Levantes, ndërsa e kanë humbur 1-2 ndeshjen e parë./abcnews.al

BARCELONA-KAMPIONE-E-DIMRIT-1280x720.jpg
ent ela15:58 | 08/01/2019

Barcelona shpallet kampione e dimrit në Spanjë. Katalanasit arritën një fitore të vështirë, ndërsa Reali pësoi një tjetër turpërim, madje brenda në Madrid.

Viti i ri filloi ashtu si i vjetri. Barcelona nisi udhëtimet dhe ndeshjet, një rutinë, që u ndoq nga një tjetër gjë e zakonshme. Në fushën e Getafes, në sfidën e La Ligës, golin e parë për 2019-ën e shënoi Lionel Mesi, dhe ishte viti i katërt radhazi që argjentinasi e bën këtë. Kampionët e Spanjës fituan 2-1, falë edhe një goli të shkëlqyer të Luis Suarezit, dhe u shkëputën në 10 pikë nga rivali më i madh për titullin, Reali. Barazimi 1-1 i Seviljes me Atletikon, bëri që distanca e Barçës me vendin e dytë të rritet në 5 pikë. Gjithsesi, pati kritika.

Getafes iu anulua një gol kur shifrat ishin 0-0, për një faull të diskutueshëm, ndërsa ekipi modest madrilen e vuri në vështirësi rivalin e madh. Gazeta “Marka” ishte e qartë: Ky version i Barçës është i mirë për La Ligën, por jo për Championsin”. Gazeta thekson se katalanasit kanë luhatje të frikshme në lojën e tyre, që mund të ndëshkohen në Europë, siç u ndodhi vjet me Romën.

Gjithsesi, skuadra e trajnerit Valverde duket komode këtë sezon në Spanjë, dhe kjo për faj të Realit, edhe pse sapo u shpall kampion i botës. Madrilenët pësuan turpërimin e radhës, një humbje 0-2 në “Bernabeu” me Sociedadin, edhe pse u përpoqën shumë. Mungesa e qetësisë dhe e ekuilibrit po vret tërësisht sezonin e kampionëve të Europës. Mediat ishin të pamëshirshme.

“Marka”: “Bernabeu” zbrazet dhe ka arsye! Vetëm 53 000 spektatorë ndoqën një katastrofë të re të Realit në La Liga.

Barcelona është kampione e dimrit!

“El Mundo Deportivo” në Barcelonë, vendos në kopertinë foton e Mesit e Suarezit, duke festuar, dhe të Ramosit të dëshpëruar, me titullin: Në 10, pra duke treguar diferencën mes Barçës e Realit!

“Gjithçka shkoi keq për ne, – tha trajneri i Realit, Solari, – pësuam gol shpejt, patëm shumë raste, por nuk i shfrytëzuam, dhe nuk na u dha një penallti e pastër. Gjithsesi, jam i kënaqur me karakterin fitues të ekipit”.

“Nuk mundemi kurrë ta nënvleftësojmë Realin, – theksoi trajneri i Barçës, Valverde, – distanca nuk do të thotë gjë. Jam i kënaqur me fitoren, por e patëm të vështirë me Getafen, një kundërshtar i ashpër për këdo”.

Reali ka ende mundësi për trofe, pasi ndodhet në Champions dhe në Kupën e Mbretit, por mallkimi i kampionatit duket se vazhdon, me vetëm 2 tituj në 10 vitet e fundit. /abcnews.al

 

valverde.jpg
G. P.15:23 | 26/12/2018

Tek Barcelona ka pasiguri për të ardhmen e trajnerit Ernesto Valverde. Pavarësisht suksesit sportiv, nuk është diskutuar ende për rinovimin e kontratës.

Nuk ka asnjë të sharë për rezultatet. Pavarësisht nga dështimi në Champions edicionin e kaluar, sërish Ernesto Valverde realizoi objektivat në vitin e parë në detyrë tek Barcelona. Trajneri fitoi titullin kampion në Spanjë, dhe po ashtu Kupën e Mbretit, ndërsa këtë sezon ndodhet sërish në vendin e parë në La Liga, dhe në plotësisht në konkurrim për çdo titull.

Gjithsesi, kjo nuk ka mjaftuar që e ardhmja e tij të jetë e qartë. I ardhur në klub verën e vitit 2017, pas largimit të Luis Enrikes, Valverde nënshkroi një kontratë 2-vjeçare me të drejtë rinovimi për një vit tjetër. Puna e tij ishte shumë e mirë që ditët e para në “Kamp Nou”, por sidoqoftë nuk ka asnjë sinjal që do të aktivizohet klauzola në kontratë për rinovim. Vetë tekniku sikur i ka shtuar dyshimet për të ardhmen, me përgjigjet që ka dhënë, kur është pyetur për këtë çështje.

“Ne trajnerët jemi gjithnjë në lëvizje, – është shprehur ai, – ne jetojmë ditë pas dite, dhe javë pas jave”.

Privatisht, mësohet se Valverde është takuar me drejtuesit sportivë të klubit, por ka diskutuar për të marrë një qendërmbrojtës në janar, dhe jo për rinovimin e kontratës. Nuk është e qartë se përse Barcelona nuk thotë hapur nëse trajneri do të vazhdojë deri në 2020 apo jo. I vetmi sqarim ka ardhur disa muaj më parë nga presidenti Bartomeu, se nëse Valverde largohet në 2019, duhet të paguajë një dëmshpërblim. Me shumë gjasë, as klubi dhe as trajneri nuk janë plotësisht të bindur se projekti duhet të vazhdojë./abcnews.al

city-1280x720.jpg
G. P.19:35 | 15/12/2018

Manchester City u rikthye në krye të renditjes në Premier Ligë, pas një suksesi 3-1 ndaj Evertonit. Vendimtar ishte sulmuesi i Anglisë, Raheem Sterling.

Gjithçka ishte e merituar.

Manchester City la pas një javë të vështirë, pas humbjes me Chelsea dhe u rikthye në vendin e parë të Premier League-s angleze. Natyrisht, nuk mund të gëzohet para kohe, pasi Liverpool-i nuk ka luajtur ende ndaj Manchester United, dhe një fitore e të kuqve do ta ndryshonte sërish renditjen.

Gjithsesi, trajneri Pep Guardiola u ndje i lumtur me atë që pa në stadiumin “Etihad”. City dominoi ndaj një kundërshtari aspak të lehtë, duke qenë i fortë edhe kur e kishte topin nën kontroll, edhe kur atë e kishte kundërshtari.

Futboll ofensiv i nivelit të lartë, dhe po ashtu presion i fortë, që të kujton stilin e Barcelonës së Guardiolës. Sulmuesi brazilian, Gabriel Jesus, ishte autor i dy golave të parë, diçka që mezi e priste pas kritikave të kohëve të fundit. Gjithsesi, Evertoni reagoi 25 minuta para fundit, dhe Guardiola u desh të bënte lëvizjen që rezultoi përcaktuese.

Hodhi në fushë Raheem Sterlingun, që e kishte lënë në stol për t’u shlodhur. Sulmuesi i Anglisë realizoi golin e tretë me prekjen e parë të topit, 3 minuta pasi hyri në fushë.

Sterling ka qenë vendimtar vazhdimisht për City-n këtë sezon, dhe kjo është arsyeja që atij i është dhënë një kontratë e re me pagesë shumë të lartë. Manchester City ka 44 pikë pas 17 ndeshjeve të luajtura, ndërsa Liverpuli ka 42, me një ndeshje më pak./abcnews.al

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono