avokatit

ravik-gurra.jpg
ent ela19:27 | 25/03/2019

Pas ekzekutimit të tipit mafioz të avokatit Ravik Gurra, në qytetin e Elbasanit mbrëmjen e së premtes nga persona ende të panjohur, Dhoma Kombëtare e Avokatisë, vendosi që avokatët në gjithë vendin të mos marrin pjesë në proceset gjyqësorë për tre ditë; të mërkurë, të enjte dhe të premte.

Çdo avokat që thyen këtë rregull do të ndëshkohet me masë disiplinore nga kryesie e dhomës së Avokatisë. Sipas kreut të Dhomës Kombëtare të Avokatisë Maks Haxhia, avokatët do të lejohen të marrin pjesë vetëm në seancat për masat e sigurisë. Më  herët dhoma e avokatisë së Elbasanit vendosi të bojkotojë proceset gjyqësore për 3 ditë.

Nëpërmjet këtij vendimi, dhoma e Avokatisë kërkon që ngjarja të zbardhet sa më shpejt dhe autorët të vihen para drejtësisë. Grupi hetimor që po punon për zbardhjen e vrasjes ende nuk ka një të dyshuar konkret. Ka dyshime të forta se autori është paguar, ndërsa konsiderohet vrasje për shkak të detyrës./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono