asensio

eriksen.jpg
ad min23:35 | 22/06/2019

Tottenham po planifikon një shkëmbim mes Eriksen dhe Asensio. Real Madrid vështirë se mund të pranoje pasi spanjolli ofron garanci për të ardhmen.

Merkatoja pritet të jetë e nxehte nëaksin Madrid-Londër. Mediat angleze raportojnë se skuadra e Tottenham është gati për të lenë të lirë mesfushorin Kristian Eriksen drejt Real Madrid, por vetëm me një kusht.

Të përfshihet në shkëmbim Marko Asensio. 22-vjeçari spanjoll kaloi një sezon për t’u harruar pasi e humbi vendin e titullarit madje zbuloi se do të largohej në rast se nuk i garantohej vendi i titullarit.

I gatshëm për të ndërruar ambient është shprehur edhe mesfushori Eriksen i Tottenham. 27-vjeçari luan prej 6 sezonesh me skuadrën angleze dhe largimi është mëse i mundshëm.

Tottenham kërkon të përfitojë duke përforcuar skuadrën me një element që garanton siguri për 10 vitet e ardhshëm. Asensio është një ndër lojtarët më premtues, por as nën urdhrat e Zidane nuk mund të jetë një lojtar titullar pasi madrilenët janë një ekip i mbushur me yje.

Zgjedhja më e mirë do të ishte nisja e një aventure tek një skuadër tjetër dhe Tottenham ia mundëson këtë gjë. Real Madrid ka nënshkruar me pesë futbolliste dhe priten ende disa përforcime ndërkohë që largimet pritet të jenë të shumta. Gjithsesi gjigandi spanjoll nuk kërkon të heqë dorë lehtë nga Asensio dhe mundësia më reale është huazimi./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono