arretsimi

GJIROKASTER-ARRESTIMI-MBULIM.mpg_snapshot_00.16-1280x720.jpg
ent ela10:15 | 01/09/2019

Armando Mamani ish funksionar i LSI në Gjirokastër dhe ish Drejtor iTrajtimit Social në Bashki është vendosur në pranga. Sipas policisë Mamani ishte shkarkuar nga detyra tri ditë më parë dhe mëngjesin e kësaj të diele iu vendosën prangat. Ai është kapur duke i dhënë energji elektrike nga zyra e tij në bashki një biznesi. Mamani nuk e ka pranuar këtë akuzë, por të hënën ai do të dalë për masë sigurie. Ndërkohë në pranga është vendosur dhe një grua 40 vjeçare e cila akuzohet për vjedhje të energjisë, kurse një grua tjetër me të njëjtën akuzë është shpallur në kërkim./ABC News Albania 24/7

perndjekja-550x364.jpg
ent ela21:00 | 28/08/2019

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e  policisë së Beratit për përndjekje ndaj një vajze dhe për armëmbajtje pa leje.

I riu me iniciale F.M. përndiqte prej disa kohësh në mënyrë të vazhdueshme një vajzë me iniciale L.T. Kjo e fundit denoncoi në polici 26-vjeçarin, duke e thënë se i riu e përndiqte sistematikisht dhe e kërcënonte me armë.

Grupi hetimor i krimeve të rënda të Policisë së Beratit nisi menjëherë verifikimet dhe arrestoi 26-vjeçarin.

Gjatë kontrollit në banesën e këtij të fundit, uniformat blu gjetën dhe sekuestruan një automatik model 56. I riu akuzohet për përndjekje dhe armëmbajtje pa leje. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono