arrestohet 27 vjecari

aksident-1-1.jpg
ent ela16:14 | 16/04/2018

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbremjen e së dielës në Kamëz, ku sipas policisë ka humbur jetën një person i moshuar.

Ngjarja ndodhi në rrugën “Tokio” dhe i moshuari ishte duke kaluar nga njëra anë e rrugës në tjetrën. Uniformat blu arrestuan drejtuesin automjetit tip Renault, i cili u mor në pyetje në komisariatin nr.5. Uniformat blu ende nuk kanë bërë të mundur indentifikimin e të moshuarit, që humbi jetën në Kamëz, por dyshohet se mund të jetë rreth 70 vjeç. /abcnews.al

KLINIKA-VLORE-MBULIM.mpg_snapshot_00.02-1280x720.jpg
ent ela10:07 | 08/04/2018

Arrestohet në Vlorë një person që tentoi t’i vinte zjarrin një klinike private. 27 vjeçari banues në Gjorm të Vlorës ka tentuar që me lëndë djegëse benzinë t’i vërë flakën pronës së B. Sh 64 vjeç. Nuk ka patur dëme në njerëz apo metariale. Në njoftimin e policisë thuhet se:  Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Musto. Kapaj, 27 vjeç, banues në Gjorm, Vlorë.

Njoftimi i Policisë Vlorë

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin :

Musto Kapaj, 27 vjeç, banues në Gjorm, Vlorë.

Ky shtetas ditën e djeshme në lagjen ”24 Maji”, ka tentuar të djegë me lëndë djegëse, benzinë, klinikën private të shtetasit B.Sh., 64 vjeç.

Në klinikë nuk ka patur dëme në njerëz apo materiale.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Vlorë, për veprën penale ”Shkatërrimi i pronës me zjarr, e mbetur në tentativë”, të parashikuar nga neni 151 e 22 të Kodit Penal.

/abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono