arrestohen

policia-compressor-1-1.jpg
nev ila10:07 | 31/08/2019

Finalizohet operacioni “Përsëritësit”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pronës. Operacioni është kryer nga Komisariati i Policisë Nr. 2 ku janë vënë në pranga tre shtetas.

I vjedh celularin në rrugë nga çanta një shtetaseje, identifikohet dhe arrestohet autori. Në pranga 37-vjeçari, i dënuar më parë me 18 muaj burg për vjedhje. Në pranga kanë përfunduar edhe dy shtetas të tjerë, të cilët dyshohet se kanë kryer disa vjedhje banesash e marketesh.

Njoftimi i policisë:

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e atyre të ndodhura më parë, kapjen dhe vënë para përgjegjësisë ligjore të autorëve, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin e koduar “Përsëritësit”, si rezulat i të cilit u kapën dhe u ndaluan shtetasit:

P. K., 37 vjeç, lindur në Vlorë dhe banues në Tiranë, i dënuar më parë me 18 muaj burg për vepren penale “Vjedhja”.

E. R., 34 vjeç, lindur dhe banues në Sauk, Tiranë, i dënuar më parë për falsifikim dokumentesh.

R. M., 25 vjeç, lindur dhe banues në Sauk, Tiranë.

Shtetasi P.K., në rrugën “Myslym Shyri”, i ka vjedhur një shtetasje, nga çanta e krahut, celularin iPhone XS Max. Në cilësinë e provës materiale u sekestrua celulari i vjedhur nga 37-vjeçari. Po ky shtetas dyshohet edhe për vjedhje të tjera, të kryera në këtë formë dhe vijon puna për dokumentimin e tyre.

Ndërsa shtetasit E.R dhe R.M në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke përdorur çelësin e banesës së shtetases L.A, kanë vjedhur në kohë të ndryshme, gjatë muajit korrik dhe gusht të këtij viti lekë, euro, bizhuteri, celularë, një kartë bankomati në emër të shtetases L. A., me anë të së cilës kanë kryer tërheqje lekësh në bankomat nga llogaria e kësaj shtetaseje.

Shtetasit E.R. dhe R.M. dyshohet se kanë kryer vjedhje të një marketi, një varëse floriri, të cilën ja kanë marrë nga qafa një shtetaseje dhe vjedhje banesash, për të cilat vijon puna për dokumentimin e tyre.

Materialet e para procedurale do t’i kalohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore, për veprën penale “Vjedhja”, në ngarkim të shtetasit P.K dhe për veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim për shtetasit E.R dhe R.M”./abcnews.al

TiranëFinalizohet operacioni “Përsëritësit”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pronës. Operacioni nga Komisariati i Policisë Nr. 2. Vihen në pranga tre shtetas.I vjedh celularin në rrugë nga çanta një shtetaseje, identifikohet dhe arrestohet autori. Në pranga 37-vjeçari, i dënuar më parë me 18 muaj burg për vjedhje. Në pranga edhe dy shtetas të tjerë, të cilët dyshohet se kanë kryer disa vjedhje banesash e marketesh. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e atyre të ndodhura më parë, kapjen dhe vënë para përgjegjësisë ligjore të autorëve, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin e koduar “Përsëritësit”, si rezulat i të cilit u kapën dhe u ndaluan shtetasit: P. K., 37 vjeç, lindur në Vlorë dhe banues në Tiranë, i dënuar më parë me 18 muaj burg për vepren penale “Vjedhja”. E. R., 34 vjeç, lindur dhe banues në Sauk, Tiranë, i dënuar më parë për falsifikim dokumentesh. R. M., 25 vjeç, lindur dhe banues në Sauk, Tiranë.Shtetasi P.K., në rrugën "Myslym Shyri", i ka vjedhur një shtetasje, nga çanta e krahut, celularin iPhone XS Max. Në cilësinë e provës materiale u sekestrua celulari i vjedhur nga 37-vjeçari. Po ky shtetas dyshohet edhe për vjedhje të tjera, të kryera në këtë formë dhe vijon puna për dokumentimin e tyre.Ndërsa shtetasit E.R dhe R.M në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke përdorur çelësin e banesës së shtetases L.A, kanë vjedhur në kohë të ndryshme, gjatë muajit korrik dhe gusht të këtij viti lekë, euro, bizhuteri, celularë, një kartë bankomati në emër të shtetases L. A., me anë të së cilës kanë kryer tërheqje lekësh në bankomat nga llogaria e kësaj shtetaseje.Shtetasit E.R. dhe R.M. dyshohet se kanë kryer vjedhje të një marketi, një varëse floriri, të cilën ja kanë marrë nga qafa një shtetaseje dhe vjedhje banesash, për të cilat vijon puna për dokumentimin e tyre.Materialet e para procedurale do t’i kalohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore, për veprën penale “Vjedhja”, në ngarkim të shtetasit P.K dhe për veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim për shtetasit E.R dhe R.M.

Publiée par Policia e Shtetit sur Samedi 31 août 2019

bileta-e-falsifikuar.jpg
nev ila11:44 | 28/08/2019

Ditën e sotme policia e shtetit ka bërë me dije se është bërë e mundur arrestimi i 8 personave pasi dyshohet se këta persona në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë falsifikuar bileta të transportit urban në kohë dhe periudha të ndryshme, me qëllim shmangien e detyrimeve tatimore dhe përfitim financiar të disa shoqërive operatore në trasportin urban në qarkun Tiranë.

Të arrestuarit përdornin bileta urbani të falsifikuara dhe jo të prodhura në Shtypshkronjën e Letrave me Vlerë, të cilat i kishin hedhur në qarkullim duke përfituar shuma të konsiderueshme monetare. Nëpërmjet këtyre veprimeve i kanë shkaktuar shtetit një dëm të madh ekonomik, i cili do të përllogaritet në vazhdimësi nga strukturat e Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve.

Njoftimi i policisë:

“Vijon operacioni masiv kundër informalitetit

Finalizohet operacioni policor “Bileta e falsifikuar”.

Operacioni nga Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës dhe Drejtorinë e Hetimit Tatimor.

Vihen në pranga 8 persona.

Sekuestrohen 150 000 bileta të falsifikuara.

Në kuadër të Planit të Masave “Mbi informalitetin në turizëm, ndërtim, hidrokarbure, trajtimi i mallrave me akcizë dhe evazionin fiskal”, Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe Drejtorinë e Hetimit Tatimor, pas një hetimi njëmujor me metoda speciale të hetimit, për goditjen e evazionit fiskal dhe informalitetit, finalizoi operacioni policor “Bileta e falsifikuar”, duke bërë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

F. I., 60 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë administrator dhe ortak i një shoqërie transporti;

F. V., 60 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë administrator dhe ortak i një shoqërie transporti;

A. V., 51 vjeçe, banuese në Tiranë, me funksion administratore dhe ortake e një shoqërie transporti;

E. V., 33 vjeçe, banuese në Tiranë, me detyrë administratore e një shoqërie transporti;

L. A., 47 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë dispeçer i një linje autobuzash;

A. D., 39 vjeç, banues në Tiranë, me detyre dispeçer i një linje autobuzash;

K. Q, 42 vjeçe, banuese në Tiranë, me detyrë ekonomiste në një shoqëri autobusash;

A. I., 20 vjeç, banues në Tiranë, të cilit iu gjetën të fshehura provat materiale, në tentativë për t’i asgjësuar.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi dyshohet se duke bashkëpunuar me njëri -tjetrin kanë falsifikuar bileta të transportit urban në kohë dhe periudha të ndryshme, me qëllim shmangien e detyrimeve tatimore dhe përfitim financiar të disa shoqërive operatore në trasportin urban në qarkun Tiranë.

Këta shtetas përdornin bileta urbani të falsifikuara dhe jo të prodhura në Shtypshkronjën e Letrave me Vlerë, të cilat i kishin hedhur në qarkullim duke përfituar shuma të konsiderueshme monetare. Nëpërmjet këtyre veprimeve i kanë shkaktuar shtetit një dëm të madh ekonomik, i cili do të përllogaritet në vazhdimësi nga strukturat e Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve.

Gjatë kryerjes së veprimeve procedurale, janë sekuestruar në cilësinë e provave materiale 150 000 bileta urbani të falsifikuara, vënia në përdorim e të cilave kap vlerën 6 000 000 lekë të reja.

Gjithashtu u sekuetruan në cilesinë e provës materiale: një automjet i markës “Masserati”, 4 aparate celulare, në posedim nga personat nën hetim, kartela të ndyshme financiare të plotësuara me shkrim dore, 5 libra arkash, 62 blloqe mandatesh arkëtimi, 350 kopje mandatesh arkëtimi , si dhe dokumente të tjera me shënime të ndyshme.

Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe në bashkëpunim me Drejtorinë e Hetimit Tatimor vijojnë hetimet me intesitet për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet procedurale u dërguan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, në ngarkim të shtetasve të sipërpërmendur, për veprat penale “Fshehja e të ardhurave”, “Falsifikimi i letrave me vlerë” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”“./abcnews.al

polizia-taranto.jpg
nev ila18:38 | 27/08/2019

Policia e Tarantos ka arrestuar ditën e sotme dy shqiptarë, përkatësisht 21 dhe 24 vjeç, për veprën penale të “posedimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike” si dhe sekuestroi 6 kg heroinë.

Arrestimi i dy shqiptarëve u bë i mundur, pasi gjatë kontrolleve rutinë që policia kryente në zonën e Tamburit, kishte vënë re dy autovetura të tipit Ford Mondeo dhe Peugeot 206, të cilat kryenin gara me shpejtësi të lartë.

Duke u gjendur në një situatë të tillë, agjentët kishin vendosur të kontrollonin këto makina. 2 shqiptarët pasi kishin vënë re patrullen e policisë, kishin tentuar të fshihnin drogën por policia kishte arritur të gjente heroinën e fshehur në automjetet e tyre.

Në autoveturat e shqiptarëve, u sekuestruan në cilësinë e veprës penale edhe 895 euro.

Të dy shqiptarët u arrestuan ndërsa identiteti i tyre nuk bëhet i ditur./abcnews.al

policia-tirane_1_3_14_03.jpg
nev ila15:58 | 25/08/2019

Gjatë një aksioni të zhvilluar gjatë 24 orëve të fundit Drejtoria e Policisë së Qarkut Vlorë  në pranga ka vënë 7 persona të dyshuar për kryerjen e disa veprave penale. Uniformat blu në Sarandë kanë arrestuar në flagrancë dy shtetas rusë pasi ditën e djeshme kanë transportuar me jahtin e tyre në det (jashtë pikës doganore Sarandë) në vendin e quajtur “Berdenesh”, 1477 litra naftë, me qëllim që t’iu shmangeshin detyrimeve ligjore doganore.

Ata akuzohen  për “Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë ose me pezullim të plotë apo të pjesshëm nga detyrimet doganore ose të akcizës”, kryer në bashkëpunim. Gjithashtu policia e Himarës ka arrestuar në flagrancë 3 persona të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë vjedhur në lokalin e shtetases V.C në Dhërmi, një sasi parash prej 50.000 lekë të rinj.

Ata akuzohen për “Vjedhje në bashkëpunim”. Gjithashtu në pranga për vjedhje ka përfunduar edhe një 39-vjeçar nga Tirana pasi dyshohet se në një supermarket në lagjen nr. 4 Sarandë, ka vjedhur një kompresor ajri me vlerë 20.000 lekë të rinj.

Në vijim të aksioneve të ndërmarra nga Policia e Sarandës në pranga ka rënë edhe një 18-vjeçar, pasi dyshohet se së bashku me shokun e tij kanë kanosur me thikë shtetasin D. P., për motive të dobëta, duke i marrë këtij të fundit 2500 lekë të rinj. 18-vjeçari akuzohet për “Vjedhje me dhunë”, “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”./abcnews.al

skela-1-1280x741.jpg
Sej rie08:30 | 17/08/2019

Policia ka arrestuar drejtuesin teknik të punimeve në firmën “Xhimi”, Xhimi Tarusha dhe drejtuesin teknik të sigurisë së punimeve të firmën skela “Syla”, Ilir Bendo.

Ndërkohë në kërkim ka shpallur administratorin e skelës ‘Syla’, Petrit Syla. Shembja e skelës ditën e djeshme nga një pallat në rrugën Faik Konica shkaktoi dy viktima dhe 3 të plagosur.

Dy drejtuesit teknik janë arrestuar pas rrëzimit të skelës së një pallati 13 katësh në Tiranë, ngjarje nga e cila humbën jetën dy punëtorë e u plagosën 3 të tjerë.

Sipas policisë në pranga ka rënë drejtuesi teknik i punimeve në firmën “Xhimi”, Xhimi Tarusha dhe drejtuesi teknik i sigurisë së punimeve të firmën skela “Syla”, Ilir Bendo.

Të dy akuzohen për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”. Në kërkim nga polica është shpallur dhe Petrit Syla administratori i firmës së skelave që po bënte termoizolimin e pallatit ku ndodhi ngjarja e rëndë.

Punëtorët po punonin për çmontimin e skelës pas përfundimit të rikonstruksionit të fasadës së pallatit në Rrugën Faik Konica.

Viktimat janë Ergys Brahimaj, 31 vjeç punëtor i firmës së ndërtimit “Xhimi” dhe Orjan Kodra, 36 vjeç punëtor i skelës “Syla” të cilët  mbetën nën rrënojat e hekurta pas shkëputjes së skelës. 3 të plagosurit Genti Bardhi, 44 – vjeç,  Euglidios Lika 34 – vjeç dhe Altin Marku, që kanë marrë plagë të rënda në trup e kokë,  janë jashtë rrezikut për jetën.

Polica bën të ditur se ka nisur procedim penal edhe për punonjësit e Inspektoratit të Punës Tiranë, me akuzën e “Shpërdorimi i detyrës”, pasi nuk kanë ushtruar detyrën për kontrollin e masave të sigurisë në punë në pallatin ku ndodhi ngjarja e rëndë.

5 punëtorët kanë qenë duke punuar në kate të ndryshme të skelës, në pjesën e prapme të pallatit 13 katësh.

Pas shembjes është rrëzuar pjesa e skelës nga kati i dytë deri në të dhjetin. Ndërsa një pjesë e skelës prej 3 katësh në pjesën e sipërme të pallatit ka mbetur e varur./ABC News Albania 24/7

arrestohet.jpg
nev ila10:00 | 13/08/2019

Dy vëllezër Luigj dhe Pjetër Martini dhe shoku i tyre 36 vjeçar janë vënë në pranga për plagosjen e Vate Shpatit pasditen e së hënës në Shkodër.

Të tre personat banues në lagjen ‘Mark Lula” , aty ku dhe ndodhi ngjarja, pas një konflikti të çastit në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë plagosur me thikë 38 vjeçarin nga  Dobraçi.

Ai ndodhet në spitalin rajonal të Shkodrës ku i është nënshtruar kujdesit mjekësor.

Vetë Shpati është vëllai i një oficeri të krimeve në policinë e Shkodrës, por nuk dihen ende shkaqet e ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim” e “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” ./ABC News Albania 24/7

Florian-selimi-1280x717.jpg
nev ila08:45 | 13/08/2019

 

 Dy te rinj jane arrestuar për vrasjen e 21 vjeçarit në Hamil të Fierit. Ata janë S.S 26 vjeç dhe K.M  20 vjeç nga fshati Sulaj, bashkëfshatar me viktimën. Nga burime të ABC News u mësua se autorët e sulmuan 21 vjeçarin ndërsa ai ishte duke rregulluar makinën natën në rrugë.

Florian Selimi ishte duke rregulluar makinën në një rrugë fshati jo shumë larg shtëpisë së tij kur u sulmua nga dy të rinj që e goditën me thikë në fyt.

Pak minuta më herët 21 vjeçari kishte njoftuar babain e tij të vinte ta ndihmonte. Nuk dihet në cfarë rrethana u gjendën dy autorët banorë në të njëjtin fshat me viktimën por nga hetimet e deritanishme mësohet se fillimisht ata janë grindur verbalisht. Më pas mes tyre ka patur përplasje fizike.

Njëri nga dy djemtë e arrestuar mëngjesin e kësaj të marte, ka nxjerrë thikën dhe e ka qëlluar në fyt Selimin.  Trupin e kanë hedhur në kanal, aty ku dhe e gjeti policia.

Kur babai i viktimës shkoi aty ku i kishte treguar i biri, gjeti vetëm makinën e prishur. U desh të kontrollohet zona për tu gjetur trupi i pajetë.

Policia njoftoi se dy të rinjtë u arrestuan për vrasjen e 21 vjeçarit në Hamil të Fierit.

Ata janë S.S 26 vjeç dhe K.M  20 vjeç nga fshati Sulaj, bashkëfshatar me viktimën.

Policia nuk ka përcaktuar qartë çfarë ka ndodhur midis autorëve dhe viktimës, por në njoftimin për shtyp thotë se dy të arrestuarit në bashkëpunim me njëri tjetrin natën e së hënës për motive të dobëta, kanë vrarë me thikë Florian Selimin 23 vjeç./ABC News Albania 24/7

DURRES-1280x703.jpg
Sej rie11:15 | 11/08/2019

Policia kufitare goditi një rast të trafikimit të armëve dhe municioneve dhe sekuestroi 50 fishekë luftarake. Të arrestuarit janë; pasagjeri R.H. 23 vjeç dhe shoferi i autobusit A.F. 30 vjeç, te dy banues ne Fier.  Kapja e tyre u bë mbrëmë gjatë kontrollit te ushtruar në vijën e dytë në autobusin e drejtuar nga A.F. që udhëtonte drejt Italisë ne linjën Durrës – Bari.  Ne bagazhet e nje pasagjeri u  gjeten dhe sekuestruan një karikatorë automatiku e mbushur me 30 fishekë të kalibrit 7.62 mm dhe një pako me 20 fishekë model 56 të kalibrit 7.62 mm

 

 

policia-e-shtetit.jpg
nev ila17:00 | 10/08/2019

Katër persona kanë përfunduar në prangat e policisë së shtetit në kuadër të operacionit “DEPARTURE” , “për goditjen e veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit me dokumente të falsifikuara, kundrejt fitimit”. Policia e shtetit bën me dije se u kap ‘koka’ e këtij grupi dhe 3 persona të tjerë.

Njoftimi i Policisë:

“Finalizohet operacioni “DEPARTURE” , për goditjen e veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit me dokumente të falsifikuara , kundrejt fitimit .

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Tiranë në bashkëpunim me Policinë Kufitare të Rinasit.

Në pranga organizatori i grupit, i cili siguronte karta italiane të falsifikuara dhe kundrejt shumave të konsiderueshme në euro, siguronte kalimin për në vendet e BE-së, me destinacion final Anglinë.

Në pranga edhe 3 shtetas të tjerë për falsifikim të dokumenteve, që i kishte marrë përsipër organizatori i grupit.

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Rinas ka finalizuar me sukses operacionin “DEPARTURE”, duke parandaluar dhe goditur një tjetër rast në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të ndryshëm për kalim të paligjshëm të kufirit me dokumente të falsifikuara , kundrejt fitimit, me qëllim dërgimin në vende të BE-së me destinacion final Anglinë.

Organizatorët e kësaj veprimtarie kriminale janë kapur nga Policia Kufitare me dokumente italiane të falsifikuara dhe konkretisht karta identiteti dhe karta shëndeti, të cilat do t’i përdornin pasi të kalonin kufirin nga Shqipëria në drejtim të BE-së, për të hyrë më pas ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë në përfundim të veprimeve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

I. B., 29 vjeç, lindur në Durrës dhe banues në Itali, si i dyshuar për kryerjen e veprave penale ‘’Ndihma për kalim të paligjshëm’’ dhe “Falsifikimi i letërnjoftimeve i pasaportave ose i vizave’’ (organizator);

A.C.,19 vjeç, banues në Koplik, Shkodër, i dyshuar për kryerjen e veprave penale ‘’Ndihma për kalim të paligjshëm’’ dhe “Falsifikimi i letërnjoftimeve i pasaportave ose i vizave’’, (këtij shtetasi iu gjetën në çantë kartat e identitetit italiane dhe kartat e shëndetit italiane të falsifikuara);

F. L., 25 vjeç, banues në Durrës, i dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘’Falsifikimi i letërnjoftimeve i pasaportave ose i vizave’’;

K. A., 30 vjeç, banues në Durrës, i dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘’Falsifikimi i letërnjoftimeve i pasaportave ose i vizave’’.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 4 karta identiteti italiane dhe 5 karta shëndeti italiane të dyshuara si të falsifikuara, 4 aparate celulare, 3 pasaporta shqiptare, 1 pasaportë italiane, 1 leje drejtimi italiane, 4 Boarding Pass me destinacion Tiranë – Lubjanë, 4 Boarding Pass me destinacion Lubjanë – Paris.

Operacioni vijon në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari të kundërligjshme.

Materialet e para procedurale iu përcollën Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale ‘’Ndihma për kalim të paligjshëm’’ dhe ‘’Falsifikimi i letërnjoftimeve i pasaportave ose i vizave’’”./abcnews.al

policia-e-shtetit-800x447_1-1-1280x670.jpg
nev ila17:38 | 06/08/2019

Tre vëllezër nga Dibra u vunë në pranga në Tiranë, të akuzuar për gjobëvënie. Nga hetimet e deritanishme ka rezultuar se Xhekson Aleks dhe Eugert Titini u arrestuan të hënën ndërsa pritet që të mërkurën të dalin para gjykatës për t’u njohur me masat e sigurisë.

Ata tentuan t’i marrin në formë gjobe një shumë prej 50 mijë euro një shtetasi, nëpërmjet kërcënimeve të vazhdueshme për jetën e tij dhe të familjarëve.

Operacioni i koduar “BROTHERS”, që u finalizua me arrestimin e tre të rinjve, u krye nga Policia e Tiranës dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono